Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatartás állatorvosi...

Kutyatartás állatorvosi egyetem mellett?

Figyelt kérdés
Tervezünk befogadni egy nagy vagy közepes nagyságú kutyát. A teljes felelősség és gondozás az enyém lenne. (Társasházban lakunk) Még ugyan gimibe járok, de érdekelne ki hogy oldja meg a kutyázást kemény egyetem mellett, ahol van, hogy reggeltől estig benn vagy? (Természetesen nem tudom biztosra hogy állatorvos leszek, de ez a kérdés szempontjából mindegy.)
2014. febr. 16. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Első két félévben nem megoldható. Tapasztalat, ne vállald be csak ha van segítséged.
2014. febr. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem a párom sokat segít a kutyákkal. Én ismerek olyat, aki állatorvosi egyetem mellett tartott kutyát, és komolyan sportolt vele már akkor is (ill. a vége felé már 2 volt). De nekik kertes házuk van, az nagy könnyebbség.
2014. febr. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Ha már most sejted, hogy nem lesz rá sok időd, akkor miért akarod mindenképpen?
2014. febr. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

én jövőre mennék egyetemre, nem állatorvosira ugyan. az alom, amit szerettem volna, amire egy évet már vártam, most tavasszal fog születni valószínűleg, nyáron már itt lenne a kutya. egy kutyám már van, ő 4 éves.

nem mertem bevállalni. az egyetem, amire mennék, nem olyan nehéz, mint az állatorvosi, mégis megijedtem. nem hiszem, hogy nem lenne időm, valszeg lesz, másoknak is sikerült, de nem akartam, hogy a kicsinek a szocializációja, a nagynak meg az eddigi élete menjen kárba, így lemondtam az almot, várok még egy évet minimum.

nem ugyanaz a helyzet, mint a tiéd, azért mondom el, hogy gondolkodj el. nem tudom, mennyi időd van még hátra. ha addigra a kutya már felnőtt lenne, akkor nem biztos, hogy nagy baj lenne. kell egy rendszer, járhatnál vele valami sportra. nem lehetetlen, amit szeretnél, teljes mértékben rajtad múlik, hogy bevállalod -e. ha tudsz majd rá időt keríteni, akkor hajrá, ha nem vagy benne biztos, inkább várj egy kicsit többet, meg fogja érni!

2014. febr. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ja, még annyi, hogy anno mikor az első kutyám lett, még én is állatorvosira készültem... mi lett volna, ha anno nem vállalom be? ;)
2014. febr. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Imola Ágnes ***** válasza:
Kb ugyan olyan mint munkahely mellett. Minden attól függ, mennyi áldozatot tudsz hozni, és hogy van -e segítséged. Most beszéld meg a családdal, hogy valószínüleg lesz heti 1-2 olyan nap, amikor ők kell levigyék a kutyát. Úgy időzítsd, hogy még nyár előtt legyen meg, hogy egyetem előtt tudj vele foglalkozni. Ha csak és kizárólag magadra számíthatsz, akkor szerintem nem szabad bevállalni. Gondolj bele... a munkahely is lefoglal 8-10 órára, a hét minden napján...
2014. febr. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért a munkahely más. Sokan dolgoznak, és tartanak kutyát segítség nélkül. Az egyetem viszont van, hogy nem napi 8-10 órát vesz igénybe, hanem 16 órát. Segítségre mindenképp szükséged lesz.
2014. febr. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A segítségre én is gondoltam, de félek tőle (jönne az "én megmondta" rész), és még így is van hogy a szüleim később érnek haza (8 után).

Akkor még átgondolom, egyébként még 3 évem van hátra.

2014. febr. 17. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!