Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért ártalmas a nyers hús a...

Miért ártalmas a nyers hús a háziállatoknak?

Figyelt kérdés
És most nem a túltenyésztett ebekre és cicákra gondolok. Nekem a macskám sosem olyan kedves, mikor a húst szeletelem az ebédhez. Természetesen olyankor mindig leesik véletlenül 1-2 húskocka.:-)
2010. ápr. 10. 15:56
 1/10 anonim ***** válasza:
33%

azért mert a nyers hús felébreszti bennük azt, hogy vadállatokból lettek vagyis farkas oroszlán stb...

vadak lesznek tőle

ezzel szokták vadságra nevelni szegény kiéhezett ebeket

2010. ápr. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát a kutyáimnak nem is adok nyers húst, nem is szeretik, de a mcaskámat a legnagyobb rosszindulattal sem lehet vadnak nevezni.
2010. ápr. 10. 16:05
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
ártani kifejezetten nem túl ártalmas hiszen alapvetően a kutya is és a macska is ragadozó. talán az a probléma hogy vannak olyan bacik a húsba ami elrontja a gyomrát, vagy valamivel megfertőzi őket. de ezért is főzi meg az ember hogy ne egyen bacikat. amúgy hogy lesz-e baja az attól is függ hogy milyen húst adsz neki meg attól is hogy az állatnak milyen étrendje volt eddig. mert pl.: ha a mamacica szokott egeret vinni a picinek akkor a kicsi megszokja a húst és egy csirkehústól nem akad ki a gyomra. de vigyázz mit adsz neki mert a disznóhúsban van egy toxoplazmózis nevű baci ami megfertőzheti a macskát és az kakával üríti ki. bár igaz általában gyenge lefolyású a macskáknál de ha egy kismama találkozik egy ilyen bacival könnyen sérülhet a magzat. de azt mondják aki egyszer elkapta az már nem fertőződhet meg újra szóval ha 3 évesen épp egy toxoplazmózisos cicatrágyába esel és elkapod a bacit, aztán ha 20-on valahány évesen terhes vagy nem lehet bajod. na pl ezért mondják hogy ártalmas. de amúgy semmi vész ha pl.: egy kis csirkehús mócsingot adsz neki.
2010. ápr. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom a szalmonella és hasonlók miatt, amiért az ember sem eheti nyersen. Illetve mert férgesek lehetnek tőle, pl. a disznóhúsban ugye lehet galandféreg stb.


De ezt én is csak így hallottam, szüleim évek óta adják a kutyának a nyers húst (nem direkt, csak ha főzésnél van maradék, vagy ilyen nyesedék akkor azt ő kapja meg) a szomszédok is agyják, sőt van aki direkt nyers húst vesz a kutyának enni, nem főzi meg utána.


A macskáknak is szoktunk adni ilyen kis mócsingokat, húsokat.


Én csak nemrég tudtam meg, hogy nem szabad nekik, de szüleim szerint semmi bajuk nem lesz tőle.

Hát nem tudom, rengeteg cicánk volt és kutyusaink is voltak, egyiknek sem lett baja tőle és egészséges állatok.


Szerintem ennyitől nem fognak bevadulni sem, nekem a cicák kintiek, így azt kapnak el, amit akarnak. Gyíkot, madarat, pockot stb. Kiskoruktól kezdve vadászgatnak, szóval nem a hús miatt van. Ráadásul ha akarnak úgyis esznek húst máshol.


Szóval nem fog rád támadni a hús miatt. Különben a húsban lévő vas okozhat idegességet, agresszívabb viselkedést, embernél is úgy olvastam. De ez minimális, észre sem lehet venni az illetőn, vagy az állaton.

2010. ápr. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem fognak meg vadulni tőle csak annyi a gond hogy nem olyan a gyomruk mint a farkasok és más vadállaté szóval Bélcsavarodást vagy bélrendszeri probléma merülhet fel!
2010. ápr. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

13 éve vannak spánieljeim, +1kuvasz, 2 jugó farkasölő, mindnek adtam nyers húst és eddig egynek sem lett semmi baja... Legalábbis nem attól lett baja.


Macskákkal csak 10 éve foglalkozok, azokkal is etetem, csonttól kezdve mindent és egészségesek.

2010. ápr. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én olyat olvastam valahol, hogy meggátolja bizonyos szükséges vitaminok, tápanyagok felszívódását. De részletekre már nem emlékszem.

Az én cicám is becsavarodik tőle,"ragadozni kezd" a kutyák egyszer kaptak csak, de azt a darabot naponta máshova ásták el...

:D

2010. ápr. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Idézet egy állatorvos válaszából:

A nyers hús önmagában nem árt kutyájának, de bizonyos veszélyeket rejthet magában. Ezért ügyeljen a következőkre. A legfontosabb szabály: Soha ne etessen nyers disznóhúst. Ez ugyanis hordozhatja az Aujeszky-betegség vírusát. Ez a disznóknál előforduló vírus halálos betegséget okoz a kutyáknál. A főzés elöli a vírust, ezért a főtt disznóhús gond nélkül etethető. A nyers marha-, birka- vagy lóhús ebből a szempontból veszélytelen. Főtt állapotban azonban könnyebben hasznosítja a kutya szervezete, mint nyersen.

2010. ápr. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Semmi esetre ne adj az állataidnak nyers húst! Nem vadulnak meg tőle, de többféle betegség forrása lehet, köztük több halálos kimenetelű. Nem nagy fáradtság megfőzni, és nincs kockázat.
2010. ápr. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Mint mondtam nem rendszeresen adom a cicának a nyers húst.

Csak 7végén pár falat.

Mert olyan szépen rajzolja a 8asokat a lábam körül:-)

Igen a toxoplazmózisról én is hallottam. Most született kisbabám és 3x küldtek vérvételre emiatt.

Mint kiderült régen átestem ezen a betegségen.

De érdekes, mert azt mondták, hogy azért kell 3x elmennem vérvételre, hogy nincs-e esetleg aktív fertőzésem, ami a babának árthat.

2010. ápr. 10. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!