Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi lehet az achát csigámmal?

Mi lehet az achát csigámmal?

Figyelt kérdés
Nem olyan rég kaptam kettőt. Az egyik eleven, jó az étvágya, szépiát is eszik, növöget. A másik csak akkor jön ki a házából, ha a kezembe veszem, szépiát, zöldséget nem eszik, csak husit, de abból se sokat. Ugyanakkora volt mindkettő, mikor elhoztuk, ő viszont nem nőtt azóta szerintem, a másik viszont elég sokat. Folyton bebújik a föld alá, de nem falazza be magát. A terráriumban a hőmérséklet és a páratartalom is jó. Gondoltam, majd hozzászokik a környezetéhez és legalább enni kijön majd, de nem, pedig pár hete már itt van. A háza gyengécske, gondolom mert nem eszik. Most egy kis darab is letört a széléből. Minden nap kínálom szépiával, ráreszelem a kajára, odaadom egyben, de nem eszi. Mit csináljak vele?

2016. jún. 19. 18:45
 1/3 Nagy Nóra 88 ***** válasza:
Húst?? Az afrikai óriás achátcsiga növényevő....ettől eltekintve ha minden stimmel, a másik jól van, akkor semmit sem tehetsz, lehet, hogy egyszerűen életképtelen szegény. Próbáld meg az uborkát, gyermekláncfüvet pl., hátha...egyébként jól teszed, hogy reszelsz a kajára is, de normális esetben egyben is ennie kellene a szépiát. Ne szomorkodj, vagy megmarad, vagy nem, de ha a másikkal jól mennek a dolgok, valószínűleg jól tartod, nem rajtad múlik. Azt még megpróbálhatod, hogy külön teszed, lehet, hogy bántja a másik, a csigák néha leeszik társaik házát...,de húst ne adj neki. Sok sikert, remélem rendbe jön :)
2016. jún. 20. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Pedig én azt olvastam több helyen is, hogy a természetben ritkán húshoz jutnak, ezért néha egy kicsit adhatunk nekik :O nem húson tartom, inkább csak zöldséget kap, eddig pár hét alatt egyszer próbáltam meg, hátha azt megeszi, ha a zöldségeket nem. De ezután sem fogom azon tartani.
2016. jún. 20. 09:01
 3/3 Nagy Nóra 88 ***** válasza:
Akkor nem gáz, próbáld külön tenni, mert a leírtak alapján jól tartod, lehet tényleg a másik bántja...
2016. jún. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!