Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Tömbházba milyen kisállat...

Tömbházba milyen kisállat lenne ideális?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Szeretnék kisállatot tartani már elég rég óta,viszont nem tudom,hogy milyen állatkát válasszak. A 3. emeleten lakunk,nem túl sokat vagyok itthon a suli miatt.(Bár most nyár van,van időm,de természetesen nem csak "nyári állat" lenne,hanem felelősségteljes gazdija szeretnék lenni). Olyan állatot szeretnék,ami picike, egyedül lehet hagyni,lehet sokat simogatni, és a legfontosabb az,hogy ne legyen neki rossz a tömblakásban. Arra kérnélek titeket,hogy ha ajánlotok egy állatkát,akkor írjatok róla pár dolgot. Személyes tapasztalatoknak örülnék nagyon. Köszönöm előre is :)


2016. jún. 30. 17:34
 1/10 anonim válasza:
Mennyit nem vagy otthon? Az is fontos
2016. jún. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Aranyhorcsog? Kifejezetten egyedül állat
2016. jún. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igazából most még csak azt sem tudom,hogy meddig nem leszek itthon.. Mert az a jövő évi órarendemtől függ. De mivel érettségizem jövőre,ezért szerintem 6-tól nagyjából 4.45-ig..Az aranyhörcsögre nem is gondoltam :D És körülményes a tartása? :) (Utána tudnék nézni,fogok is,de a tapasztalat mégis más,mint a sablon..)
2016. jún. 30. 17:48
 4/10 anonim válasza:
Szerintem is valami hörcsög féle kéne neked!:)
2016. jún. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Azok aranyosak is :) nekem tökéletes lenne:D Viszont abból is van egy jó pár,ha jól tudom :D Tartásbeli különbség van köztük?

Köszönöm a válaszokat ^^

2016. jún. 30. 17:59
 6/10 anonim ***** válasza:

Aranyhorcsog az egyetlen, amelyiknek nem kell társ (azaz kettő belőle) az egerek, tengerimalacok szintén társasok.

Horcsog egész nap alszik, éjszakai állat, de ha délután játszol vele, hozzá fog szokni :)

2016. jún. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Dzsungáriai törpehörcsögnek se kell társ
2016. jún. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
az aranyhörcsögöt ajánlom én is. Most hogy nyár van gyorsan vegyél egyet, aztán szelidísd meg, mert kellemetlent tud harapni :D. Hát 3-5 naponta kéne takarítni, mert büdös..:) forgács vastagabban, hogy tudjon bele kuckózni, de miután szelíd tegyél be neki kis házikót. azért azután miután már szelíd, mert különben egésznap benne fog aludni és esélyed sem lesz. Lehet kapni kisállat boltokba magkeveréket neki, azt kell adni. Meg sajtot, salátát, gyümölcsök, zöldségek :) vizet pedig olan golyós itatóból :)
2016. jún. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"miután szelíd tegyél be neki kis házikót. azért azután miután már szelíd, mert különben egésznap benne fog aludni és esélyed sem lesz. "

nem akarok kukacoskodni,de szerintem ez hülyeség.fontos,hogy legyen búvóhelye a hörcsögnek,egy olyan hely ahova csak ő mehet be és nem zavarja senki. pont a legelején amíg még fél az új környezet miatt,akkor nagyon fontos,hogy vissza tudjon húzódni. meg fog szelídülni így is, és nem okozunk felesleges stresszhelyzetet..


egyébként én is a hörcsögöt tudnám ajánlani.

amiért ajánlom,az az,hogy sajnos csak 2-3 évig él. te addigra leérettségizel, meg alakul majd az életed. utána ha úgy döntesz majd veszel más milyen állatot is. de amíg nem biztos a jövőd,hogy pl mész -e egyetemre, vagy elköltözöl -e otthonról,addig ne vegyél szerintem sokkal hosszabb ideig élő állatot. sok olyat láttam,hogy valaki gimiben vett egy hosszabb ideig élő állatot,aztán elkerült messzi városba kollégiumba,oda meg nem tudta magával vinni. és végül elajándékozta. ez azért elég rossz lehet, ezért is nem ajánlom,hogy első állatként olyat vegyél,ami 20 évig él (pl csincsilla). egyébként nagyon felelőségteljesen gondolkozol a leírás alapján:)

ha nem baj,hogy hosszabb ideig él az állatka,akkor esetleg még a tengerimalacot tudom ajánlani. párban kell tartani. nagyobb hely kell nekik,de szerintem panelban is kivitelezhető. lehet őket simogatni,de egyedül is el vannak pár óra hossza erejéig. de persze úgysincsenek egyedül,hiszen kettő kell:D

esetleg még valamilyen maradat lehetne tartanod,de ahhoz is kell azért hely.

vagy degukat?

esetleg törpesün?

2016. jún. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! :) Átgondoltam a dolgot, nem lenne jó ötlet állatot venni,azt hiszem. Bármennyire is szeretném,szerintem az állatka mégsem lenne boldog. Mert most oké,hogy van időm,de sajnos elég erős gimibe járok,ha elkezdődik a tanév, biztos vagyok benne,hogy arra sem lesz időm,hogy inni-enni adjak neki. Inkább nem kínzom most agyon,várok egy kicsit,az egyetemig,ahogyan írtátok. Meglátjuk mi lesz,aztán,ha már minden el lesz rendezve,körbeveszem magam állatkákkal,és tuti,hogy arany életet biztosítok nekik :D (Anyukámnak is elmondtam,mire másnap hazaállított egy plüss tengerimalaccal... imádom :D). Szóval ebben egyetértenek velem anyáék is,meg szerintem a kisállatok is :D
2016. júl. 4. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!