Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Nem vicces az ilyen kisállat...

Nem vicces az ilyen kisállat kereskedő?

Figyelt kérdés

Eléggé meglepődtem a ma történteken.

Bementem egy akvarisztikába, árajánlatot kérni egy akváriumra. (150x90x60cm) Elég sokba kerül, így több helyen is megérdeklődtem és ma az egyikbe igencsak meglepődtem, mivel mikor meghallotta a méreteket az eladó, az egyik elment érdeklődni a másik meg teljesen elhülve nézett rám, kérdi mit akarok tartani benne. Mondtam h ékszerteknős. erre azt mondta h az annak "naggyooon nagyon nagy" és hogy tudom én hogy mekkora egy ilyen akvárium? Én csak néztem mondom jah, tudom... nem vagyok teljesen idióta. És akkor mondja nekem h 60 centi nagyon magas egy teknősnek. Mondom h kifejlett állat, azt mondta akkor is. Nagyon kellemetlenül éreztem magam mert konkrétan szavak nélkül, de lehülyézett.

Kérdem én, neki nem az a dolga, hogy kielégítse a vásárló igényeit? Esetleg akkor szólhatna hogyha tul kicsi helyen akarok tartani egy állatot, de én még olyanról nem halottam h tul nagy hely.

Mielőtt felmerülve, egyáltalán nem próbáltam meg alkudni, teljesen fel voltam rá készülve lélekben h kb milyen árat fogok hallani.



2016. jún. 17. 19:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Mekkora árat?
2016. jún. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
itt 176ezret mondtak rá.
2016. jún. 17. 19:51
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy tanács: akváriumot ne állatkereskedésben vegyél! Ha üvegeshez mész, pont akkorát kapsz, mint szeretnél, figyelembe vesznek egyéni igényeket is, és sokkal olcsóbban jön ki.
2016. jún. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát, ha én eladó lennék, és értenék az ilyen akvarisztikához, akkor megpróbálnék minden vevőt ellátni információval, de kizárólag érvekkel. Nem úgy ahogy te leírtad, hogy az állat javára is váljon.
2016. jún. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Micsoda? Üveges a töredékéért megcsinálja neked :D

Vicc.


Az eladó elég hülye volt, nincs mit szépíteni ezen.

Amúgy is egy terráriumba zárt állatnak (ami nem pók :D ) minél nagyobb tere van, annál jobb.

2016. jún. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Csak most tájékozódtam kicsit a témában, tehát nem vagyok nagyon otthon benne. Azért gondoltam először h ilyen helyeken érdeklődöm, mert nem kis teherbírásra lenne szüksége ennek a az akváriumnak, de akkor üvegeseknél is utána érdeklődöm.=)
2016. jún. 17. 20:21
 7/8 anonim ***** válasza:
Az állatkereskedések is üvegesektől rendelik. ;)
2016. jún. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne vedd magadra, vannak ilyen tudálékos emberek, nem csak állatkereskedők között. Fodrászcikk boltban volt olyan, kértem valamilyen festéket, kérdezte a nő, hogy milyen színűre akarom festeni a hajam, és közölte, hogy olyanra nem is lehet. Két nap múlva bementem, és megmutattam neki, hogy lehet :D De bútorboltban is mondták már, hogy amit én akarok, olyan nem létezik, azt úgy nem lehet megcsinálni, aztán érdekes módon mégis lehetett. De kedvencem az volt, amikor cipőboltban az eladó kvázi lehülyézett, amikor 38 és feles cipőt kerestem, mert "nincs olyan, hogy feles méret". Két bolttal arrébb ugyanazt a márkát megtaláltam 38 és feles méretben amúgy, és igen nagy önuralom kellett hozzá, hogy ne menjek vissza megmutatni a csajnak :D


Szóval ne foglalkozz az ilyennel, valószínűleg másokkal is ezt csinálja, szeretné előadni, hogy ő milyen okos, mennyire ért mindenhez, és muszáj valamit mondania. Pedig igazad van, akkor okoskodjon, ha tanácsot kérsz. De nem azt kértél, úgyhogy feleslegesen magyaráz.

2016. jún. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!