Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Őrültek háza az életem a...

Őrültek háza az életem a rengeteg állat miatt. Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Nagy kertes házban élünk, rengeteg állattal. Jelen pillanatban az udvaron lesik a 2 kutyánk a kertben napozó macskánkat, ezért a szomszéd 2 kutyája az ablakunk alatt ugat megállás nélkül rájuk. A nyulak dobognak és kaparják a ketrecet mert etetésidő van, a tengerimalac visít mert a hugom elment otthonról és nem adott neki eleget enni, a 2 papagája is fülsiketítően rikácsol mert nekik is etetés idő van, a másik szobában a papagájunk a csengővel játszik, az emeleti szobában a többi madár az esti ricsajt játsza éppen le, velük szemben van a szobám. És van még 3 akváriumunk és 2 hörcsögünk.

Nyáron jobb, mert az állatok nagy része kint van kivéve az akváriumokat ami nem zavar. De nyáron én is szeretnék kint olvasgatni, csakhogy akkora csivitelés van hogy az már nem élvezhető. Szeretem az állatokat, de egy bizonyos szint fölött már túl sok. Én is szerettem volna ezt-azt tartani, de már nem mertem, mert hova megyek, a már a szobámban is lesz vmi zajos.

Néha furdal a lelkiismeret, de azt számolgatom meddig él a tengerimalac, a hörcsög, hogy végre normális számú állatunk legyen és a kevesebbel többet és jobban is tudnék foglalkozni, most megoszlik a figyelem, sok rutinszerű moszályfaladat van velük amit kötelességből csinálok, az élvezetre meg nincs idő, illetve ha kevesebb állatunk lenne jobban megszeretnénm, többet foglalkoznék vele olyat amit élvezek is.

Vagy vegyek 1 állatot amivel sokat foglalkozok éás csak arra koncentráljak, a többit a családtagok látják el felosztva végülis.


2010. ápr. 16. 19:02
 1/6 anonim ***** válasza:
A végével kezdem: ne vegyél magadnak külön állatot, legalábbis egy ideig ne....a kertes háznak is megvannak a korlátai és enyhén szólva túlzsúfoltak vagytok, megspékelve a szomszéd kutyáival.Ezt nemcsak Te, de az állatok is megsínylik, mert minél többen vannak, annál kevesebb idő és figyelem jut egyre! Az etetésen kívül a szeretet, a törődést is igénylik, leginkább a négylábúak.Beszélj a családoddal és próbáljátok meg "ésszerűsíteni" ezt a nagy csapatot: mindenki adjon le az igényeiből! Legyen kevesebb számú és kevesebb fajta. Mondd el, hogy zavar ez mini állatkert! Talán megértő fülekre találsz, ha nem elsőre, majd többedjére. Ajándékozzátok el nagy részüket és nem kell azt figyelni, meddig él a hörcsög, mert ha elpusztul és hallgatsz, lesz másik....
2010. ápr. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igazából a madarakat és a nyulakat tenyésztjük, a 2 kutyát és a macskát semmi pénzért nem adnám. A tengerimalac már 3 vagy 4 éves,és már látszik rajta h nincs sok hátra neki, amibe belemennének a höriket odaadhatnám vkibek de 1,5 évesek nemsokára, és nem igazán szelídek. Ha lenne kinek odaadnám.

Amúgy hugom már kinőtt a kisállatos korszakából, szval újat szerencsére nem akar, csak a régiek tűnnének már el.

Nekem egy aranyhalas aksim van, gondoltam kitelepítem a kertitóba a másik 2 aranyhalhoz őket tavasszal és eladom az aksit h csak 2 legyen, de ez a legkevésbé zavaró, sőt megnyugtat ha nézem.

A madarakból is csak a hugoméi zavarnak mert a nappaliként funkcionáló szobában vannak télen. Már sokszor kértem h legyenek azok is a többivel együtt a külön szobában de szelídek és ragaszkodik hozzájuk, sztem csak azért h engem idegesítsen, néha látom h őt is zavarják igazából és tavasszal amint lehet kiviszi őket.

2010. ápr. 16. 19:29
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

nem értem a kérdésedet.

azt mondod zavarnak az állatok és szeretnél megválni tőlük, aztán meg azt hogy semmi pénzért nem adnád őket.

illetve a tesód madarait igen, de tudod, ő is érezhet úgy mint te, mégpedig hogy nem akar megválni a kedvenceitől.


azt pláne nem értem, hogy ha ennyire zavarnak ezek az állatkák, akkor mi a fenének akarsz még egyet beszerezni???

szóval lehet, hogy rosszul fogalmaztál, vagy én vagyok a hülye és nem fogom fel, de egyszerűen nem értem...

2010. ápr. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Amit tenyésztünk az a szüleim megélhetési kiegészítése,amit nem hagyhatunk el. A kutyára és macskára mondtam h semmi pénzért, én egyedül ezekhez ragaszkodom, semmi máshoz.

Ezeken kívül csak a hugomnak vannak állatai amiket írtam, nagyon trehány, mindig ellenőrizni kell nehogy éhezzenek az állatai és persze én teszem ezt meg mert előbb én sajnálom meg őket.Ha annyira szeretné őket ez nem így lenne, sztem azért tartja őket külön a szobájában mert tudja h engem idegesít.

Azzal már megelégednék ha minden madarat télen a madaras szobában tartanánk, és nem lenne már a tengerimalac meg a hörik, így a lakórészekben csak akvárium van és csend lenne. Nyugodtabb lennék én is, így a kutyákkal is többet lenne energiám foglalkozni, ők is lenyugodnának ha éreznék rajtam ezt, és az már elfogadható lenne számomra is.

2010. ápr. 16. 20:02
 5/6 anonim ***** válasza:
ha tudod a megoldást akkor tegyél érte. szerintem ha szüleidnek elmagyarázod elmondod amit ide leírtál, talán tudnak hatni a húgodra, hogy a madarakat máshol tartsa.
2010. ápr. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tudod a megoldást, úgy látom...a megélhetési állatokat nem lehet felszámolni, nyilván. Akkor a többi miatt ülj össze a családdal és mondd el, ahogy itt is leírtad a problémádat! Biztosan lesz megoldás!
2010. ápr. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!