Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A Dolmányos varjú védett...

A Dolmányos varjú védett állat? Rengeteg kárt okoznak, jó lenne vhogy megszabadulni tőlük.

Figyelt kérdés
van belőlük vagy 30 darab,és az a baj,h a közelben fészkelnek.Arra gondoltunk vadásszal kilövetnénk őket, ha nem védett.
2010. júl. 30. 07:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
vadászható, de kilövetés előtt próbáljatok meg valami humánusabb módszert
2010. júl. 30. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
23%
Egészen biztos vagyok benne, hogy a parlagi galambon kívül minden védett. Ráadásul a csóka biztos, hogy védett és a varjú fészkét használja fel, hogy a saját fiókáit kiköltse.
2010. júl. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%

[link]


És lám ott megtalálható, hogy nem védett

2010. júl. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%

Madárijesztő?

Nem kell mindent legyilkolászni.

2010. júl. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
51%
Ha védett, ha nem, inkább próbáljátok meg elriasztani! Ha ez nem megy, csak akkor folyamodjatok a kilövésükhöz!
2010. júl. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
35%

A védelem évről évre változik és én is megnéztem, MME listáját kellene elkérni!

Egyébként csak parasztnak jut eszébe hogy pár szem gabonával kevesebbje lesz. Külföldön riasztják és nem irtják őket, de Pista bának a lőszer olcsóbb, meg lehet vérengzeni.

És védett a vetési varjú és a csóka mint mondtam. A csóka a varjak fészkét -így a dolmányosét is - használja.

Szerintem az ilyeneket mint te kellene lelőni.

Mindig mondom, hogy parasztnál rosszabb nincsen!

2010. júl. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
61%

Alapvetően riasztani kellene, a Madártani Intézet évről évre közzéteszi a védett és nem védett madarak listáját, talán ott kellene nézelődni.

Én nem értek egyet az irtással. Az egyensúly az országos populációban nagyon könnyen kibillen. 2009 -ben az év madara lett a vetési varjú, a fészkét használja a kék vércse. Előtte a finomabb szóval gazdág ha kellett ha nem kilőtték és nem elijesztették őket.

Értelmetlenül, mivel a számuk alapvetően elenyésző nálunk, máshol Európában sokkal több madár van, mégsem örjöngenek ennyire az emberek vidéken és a városokban,mint nálunk. Szerintem ez is a gazdasági elégedetlenség levezetésének egyik formája, a védtelen ellen fordulnak.

A tömeges irtással, és itt te is erre készülsz egy-egy faj veszélyeztetetté válik, de azt már nem fogod megnézni hivatalos statisztikából és közleményből, hogy a következő évben, mit szabad és mit nem.

Kiirthatod a madarakat, de akkor mi lesz? Eltűnik pl. a kék és a vörös vércse, mert nem tudnak hol fészket rakni.

Nem lesz, aki megegye az egereket patkányokat, ha nem lesz vércse. Na a patkányok és egerek nagyobb kárt fognak csinálni, mint a varjak. A rágcsálók uis kiirthatatlanok és a méreg emberre ártalmas, persze kutyát ellenük nem vetnél be, mert az is drága. Holott Spanyolországban a rágcsálóirtó fajták tenyésztését az állam finanszírozza és a parasztok nem mérget öntenek ki, hanem kutyát használnak.

A füsti fecske is védett lett, de már későn. Egész nyáron irtjuk a szúnyogot, nincs madár aki megegye őket. A Balatonnál felzabálják a nyaralókat a szúnyogok és miért mert kiirtották hozzád hasonló emberek a fecskéket.

És mi lesz a szúnyogokkal? Semmi, nekik mi nem vagyunk ellenség, így simán felzabálnak minket.

2010. júl. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

már utána néztem, nem védett! igen paraszt vagyok(csak nem olyan értelemben,mint Te, kedves válaszoló) egyébként nem a pár szem gabonát sajnálom, hanem a több százezres! kárt amit csinálnak,ugyanis agyonverik a kacsáinkat.

köszönöm a válaszokat,már intézkedtem, hétfőn itt kezd nálunk a vadőr!

2010. júl. 30. 09:31
 9/15 anonim ***** válasza:
33%
Így van, nem védett, annak a 30-nak a fele szerintem kilőhető, de semmiképp sem az összes. Amugy mi az, hogy agyonverik a kacsákat? Szándékosan? Lehet, hogy hülye kérdés, de én még nem találkoztam ilyen jelenséggel(igaz, nincsenek is kacsáim).
2010. júl. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
nyilván nem mindet lövetjük le, szerintem egy pár után elköltöznek innen. rátámadnak a kacsákra és élve kibelezik őket! közben az a több ezer kacsa agyontapossa egymást,mert megijednek és elkezdenek rohangálni..
2010. júl. 30. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!