Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kertünkben és szinte mindenütt...

Kertünkben és szinte mindenütt a környéken rengeteg vakondturás van. Én értem, hogy védett állat, de soha nem látott menyiség van mostanában. Mivel riaszthatom el a szép gyepemről?

Figyelt kérdés
2009. febr. 8. 18:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
én gázolajos ronyot ,vagy kukorica csutkáját,szoktam bele dugni a lyukba,hatásos szokott lenni
2009. febr. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hallottam egy egyszerű módszerről de nem próbáltam, tehát nem tudom működik-e.

A kertben le kell ásni különböző helyeken sörösüvegeket úgy, hogy az üveg szája 2-3 cm-nyit álljon ki a talajból. Ahogy a szél belefúj az üvegbe, az olyan hangot ad ki amit nem szeretnek a vakondok és elmennek a környékről.

Szerintem hihetően hangzik. Egy próbát talán megér és humánus is a módszer.

2009. febr. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Sajnos ezeket a módszereket már próbáltam.Röhög rajtam a beste lelke.Ha van még ötlet szivesen veszem.Próbáltam a kénrud égetést is.Csak én fuldoklottam.
2009. febr. 13. 15:26
 4/7 anonim ***** válasza:
Napelemes vakondrisztó!Nálunk bevált,neten keresgélve ki lehet fogni elérhető árban(3-5000 Ft).
2009. febr. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Ezt még nem próbáltam.Neked bevált?
2009. febr. 22. 16:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen.Mióta megvettem,csak télen van 1-2,mert a fenyőfák árnyékolják és nem töltödik fel teljesen az akksi.Én már 2 éve használom.Keresőben most találtam 2 db-ot 3500-ért.
2009. febr. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
nekem nem vált be :(
2009. aug. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!