Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Sose volt háziállatunk, ezért...

Sose volt háziállatunk, ezért furcsának tartom, amikor látom a TVben, hogy egy ágyban fekszik a gyerekkel meg agyonsimogatja és utána kezet nem mosva megy enni. Szerintetek ez így normális?

Figyelt kérdés
Mert én szeretnék felnőtt koromban macskát, csak nem tudom én dédelgessem-e őket, egészséges-e ez? Ha lesz állatom, akkor én is természetesnek fogom tartani, hogy mások szeretgetik az állatokat? Ugye nem leszek beteg tőlük? Mert anya azt mondja minden tiszta szőr lenne és takarítani kéne meg összebacizza a bútort .
2016. aug. 14. 18:22
 1/8 PoppyBaba válasza:
100%

Szia! :)

Hidd el, annál nincs jobb amikor van egy háziállatod, akihez odabújhatsz:)

Ez nálam is így volt :D

Amikor még nem volt kutyám, akkor nem tudtam elképzelni hogy mások hogy tudják puszilgatni a kutyájukat :D

De aztán elhoztuk a kutyusunkat, azóta a nap minden percében puszilgatom meg minden :D és már egy éve megvan, és még nem lett semmi bajom :D

Ugyanez a cicákkal:)

Szóval nyugi, nem lesz semmi baj:D

2016. aug. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha az állat egészséges, parazitamentes, akkor semmi bajod nem lesz tőle.

Az igaz, hogy a cicától minden tiszta szőr lesz, többet kell takarítani. De ha ő nem beteg, akkor nem "bacizza össze" a bútort.

2016. aug. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Oké, köszi, de hogyha kertes házban tartják és belemegy a sárba, mert mondjuk nem rég állt el az eső?
2016. aug. 14. 18:57
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Azt hiszem 26 éve tartok macskát benti tartásban. Jelenleg 5 is van. Velem alszanak, puszilgatom, babusgatom őket, sosem mosok utánuk kezet(természetesen alompucolás után igen, de simogatás után nem) sztem ha 26 év alatt nem lettem beteg, ezután sem fogok... tiszták, pár havonta fürdenek, parazitamentesek. És még csak szőrben sem úszunk. Kell egy jó fésű, és gyakori fürdetés. Akkor nem lesz minden tiszta macskaszőr.
2016. aug. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A cicák elég tiszta állatok. Ha sáros lesz a mancsa, meg fogja tisztítani magának.

Egyébként nem feltétlenül kell az ágyra felengedni.

2016. aug. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem való mindenkinek állat. Neked sem. Nem bántásból, de nem kötelező állatot tartani.

Nekem gyerekkorom óta vannak kutyáim, macskáim, a menhelyen és a lovardában nőttem fel. Mentettem bolhás, rühes, férges állatokat is, soha nem kaptam el semmit.

Felelősségteljes, iskolázott, dolgozó ember lett belőlem, 2 macskám van és egy kutyám.

És a mai napig segítek az állatokon ott, ahol tudok.

Sokkal nagyobb az esélye annak, hogy ha felszállsz a villamosra ott elkapsz valamit a "szupertiszta ès bacimentes"embertársaidtól.

2016. aug. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Belém is ezt nevelték belém, állat csak a kertbe, ha simogatjuk kézmosás stb, mert különben jajj... Ehhez képest bent lakó törpenyuszim lett, eszembe sincs folyamatosan kezet mosni utána, max. alomtakarítás után. Igen, hullajtja a szőrét, de gyakoribb takarítással ez nem jelent problémát (rákényszerít a rendre és a tisztaságra). Szerintem tisztább, mint sok embertársunk ;) A lényeg, hogy ápolt legyen és megfelelő időközönként kontrollálja állatorvos!
2016. aug. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
0%
Kutyát vegyél ne macskát mert evolátterjesztenek
2016. aug. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!