Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Igaz-e? Hogy külföldről ha...

Igaz-e? Hogy külföldről ha behoznak 1 lovat annak vakcinákat kell beadni és ott ki is kell fizetni?

Figyelt kérdés
igaz-e vagy be akarnak csapni??
2010. ápr. 22. 15:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha kimész külföldre, kérnek tőled egy személyi okmányt, országtól függően útlevelet. Hogy az útlevelet megkapd, neked még itthon meg kell csináltatni, ami pénzbe kerül.

Ahhoz, hogy behozhass egy lovat, lóútlevél kell neki. Hogy a lóútlevelet kiadják, esetében bizonyos oltásokkal rendelkeznie kell, akárcsak más állatfajok esetén. Ha bizonyos oltásokat beadatsz, azért fizetni kell az állatdokinak. Nem tudom, ez miért nem volt evidens...

2010. ápr. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

szia!

ha egy lovat mindegy milyen irányba szállítani akarsz a határon ló útlevél kell neki enélkül nem fogják beengedni. Erről itt tájékozódhatsz:

[link]

illetve balra lent vannak még ehhez kapcsolódó menüpontok.


Attól függően, hogy honnan hova viszed a lovat létezik olyan eljárás, hogy karantén. Vagyis néhány országban megkövetelik, hogy ha behozod alovat akkor annak az állatnak valamennyi időt (akár több hónapot is), karanténban kell töltenie. Ha ez a helyzet akkor azért is fizetni kell mivel a karantén ideje alatt tárolják, etetik, ellenőrzik az állatot.

2010. ápr. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
azért mert ajándékba akartak adni 1 lovat...HÍRDETÉS...de elötte kikellett volna fizessem a vakcinákat.átutalással.tudni szerettem volna hogy ez igaz vagy átverés.
2010. ápr. 22. 19:03
 4/8 anonim ***** válasza:
Be ne dőlj annak a hirdetésnek! Ez lehúzás! Kifizettetnek veled egy rakat pénzt és ló meg sehol. Általában népszerű fajtákat szoktak így hirdetni, pl fríz, ír tinker. Múltkor valami Cameron-i akart egy frízt ingyen adni, csak fizesd neki az utat.... Ilyennek ne dőlj be!
2010. ápr. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ó ha erről van szó átutalással nehogy fizess nekik!!!!!

ez átverés!!

csak akkor adj az állatért pénzt, ha ott van az orrod előtt és rögtön alá tudtok írni egy hiteles adás-vételi szerződést!!

2010. ápr. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm hogy segítettetek.pont ez a Kameruni vagy ki ajánlotta nekem ezt a lovat.csak a repülőjegy 72000ft a lónak. plusz 18000 az oltás.abba még belement hogy átadáskor fizessem ki az útját,mikor itt a ló,de a vakcinákat előre kérte.mondván hogy nincs több pénze mert megvette a repülőjegyet.csak az volt fura hogy western unionon keresztül kellett volna utalnom..országot nem adott meg csak címet.meg olyan érdekesen beszélt.töri a magyart.viszont az állítólagos repülőtér...elkérte a személyimről a képet...én még itt nem tudtam igaz-e és elküldtem neki a képet az igazolványomról.nem tudnak vele visszaélni????írjatok.köszönöm.Nikolett
2010. ápr. 23. 06:34
 7/8 anonim ***** válasza:
Biztos hogy csalás, állandóan próbálkoznak ilyennel. a western union is stimmel :(
2010. ápr. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Google fordítóval küldik el az irományokat. Múltkor a Budapesten a IX. kerületben hirdettek egy irish tinkert ezzel a tört magyaros módszerrel. Persze volt aki meg akarta tekinteni a lovat; több levelet nem is kapott.
2010. ápr. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!