Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kutya VS Macska. Valamit nem...

Kutya VS Macska. Valamit nem értek valaki elmagyarázná?

Figyelt kérdés

szóval sokan azt mondják a macskák nem hűségesek. Akkor egy falun egy macska ha elkóborol vadászni miért megy még haza utánna? Tehát a macskák sokkal függetlenebb mint a kutyák de még is mindig hazatérnek a gazdájukhoz. Kérdésem miért? (nem vagyok macskapárti , kutyám van de felmerült bennem ez

a kérdés?


2016. szept. 11. 11:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
50%

Kezdjük ott, hogy a macska nem háziállat, soha nem is volt és nem is lesz az. A kutyával ellentétben a macska magányos ragadozó, nincs szüksége senki másra az élelem megszerzéséhez. A macska önálló jellem, soha nem alakul ki olyan érzelmi kötődés nála, mint a kutyáknál. Ha valamilyen szinten kötődik a gazdájához, azt is azért teszi, mert olyan érdekek fűzik hozzá. Mivel hiányzik belőle a falkaszellem, a macskát ezért szinte képtelen irányítani vagy utasítani, mert csak azt teszi, ami az ő érdekében áll. Ezért ne várjuk el azt tőle, hogy szótfogadó lesz.

A ház körül viszont hasznos jószág lehet, mert összefogdossa a kártevő rágcsálókat és ha pl. kandúr és ivartalanított, akkor távol tartja a kóbor macskákat a ház környékéről.

Azt viszont nem ártana leszögezni hogy míg patkányól létezik kártevő és háziállat, addig macskából ugyanez a helyzet. A macskák (többnyire az elvadult házimacskák) évente 1,4-3,7 milliárd madarat és 6,9-20,7 milliárd emlőst ölnek meg, többet, mint amennyi gázolás vagy mérgezés miatt elpusztul. Az elvadult és az elkóborolt macskák jelentik a legnagyobb veszélyt az élővilágra, de a házikedvencként tartott macskák is sok állatot ölnek meg.

A házimacskák kártékony hatását a természetes élővilágra már többször is dokumentálták. A főleg kisrágcsálókra és kisebb madarakra vadászó macskák világszerte 33 faj kihalásáért felelősek.

Az elvadult házimacska egy agresszív, kártékony és invazív faj, akár az egér vagy a vándorpatkány. (Akármennyire is utálnak most a macska fanok, de sajnos ez a helyzet.)

Tehát én nem vagyok a macska tartása ellen, de az én meglátásom szerint a macska nem házba való és aki macskát tart, annak kötelessége lenne egyből ivartalaníttatni (hacsak nem tenyésztő).

2016. szept. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Utolsó, azt ugye vágod, hogy konkrétan leírtad, hogyan működik az evolúció? :)

A ragadozók "ragadoznak", a fennmaradáshoz gyenge fajok pedig kipusztulnak.

Teljesen természetes folyamat.

Az embereknek inkább amiatt kéne aggódniuk, hogy a saját baromságaik miatt mennyi állatfaj pusztul ki, nem amiatt, hány faj pusztul el természetes körülmények között. Itt mi vagyunk a kártékony és invazív faj, és mi tehetünk arról is, ha egy állat-, vagy növényfaj elszaporodik a természetes élőhelyén kívül is.

Míg a macskák az életbenmaradás miatt ölnek, mi a saját kényelmünkért. És most nem a haszonállatokra céloztam.

2016. szept. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

# 12


Nyílván az ember a felelős a legtöbb kártékony invazív növény és állatfajok elszaporodása miatt, csak gondoltam hogy ez egyértelmű dolog, ezért nem írtam le. Egyébként az embernél tényleg nincs kártékonyabb lény a Földön.


Amúgy mielőtt bárki megkövezne, nem vagyok macskagyűlölő (a mi udvarunkban is van macska és nincs vele semmi gond, főleg hogy távol tartja a többi macskát). Az a baj a kóbor macskákkal, hogy a házimacskákra nézve ugyanúgy veszélyesek, mint az élővilágra (megtámadják, ráragasztanak valami nyavalyát, esetleg súlyosan megsebesítik vagy megölik). Ezért kéne úgy tartani a macskát, ahogy leírtam.


Én amúgy alapvetően állat és növénybarát vagyok. Azt viszont utálom, amikor a természetes élővilág pusztul az ember önzősége vagy hülyesége miatt.

2016. szept. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Én is hiszek abban a tézisben, hogy inkább a terület és a kaja miatt tér vissza.

Én nekem álmom egy kutya de sajnos kis kert miatt nem lehet, ellentétben volt 3 macskánk. Persze imádom a macskákat is, kis szeretgetni valóak, de ott kezdődik hogy az első egy kóbor cica volt akit befogadtunk, pár hét múlva lelépett a szembe szomszédba. Következő cica, na az más volt szintén kóbor de mindig hazajött, viszont nála is volt hogy eltűnt X napra és kiderült, hogy a szomszédságban volt, mert beengedték és kényeztették, de ez a macska normális volt, bújt hozzánk stb.

A mostani macskánk egy menhelyről van és na ő az a tipikus sztereotip macska. Elvárja, hogy etessük, engedjük ki, ha beóhajt jönni engedjük be, és hidegben is legyen neki nyitva az ajtó de közben az is eltud tűnni. Közben ha meg akarjuk simogatni szarik ránk, hagyjuk békén, csak akkor lehet amikor épp ő is akarja, majd pár perc múlva lelép. Amikor játszik vele az ember meg harap, lehet játékból de nagyon éles fogai vannak, a karmolásról már sikerült szerencsére leszoktatni. Amúgy kandúr ja és mindhárom cicát kicsiként fogadtuk be

2016. okt. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!