Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen állatom legyen?

Milyen állatom legyen?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy panelban lakunk és a szüleim így nem engednek sem kutyát sem macskát, sem "büdös állatokat"(tengerimalac, nyúl),a hüllőket és a rágcsálókat sem szeretik...Hörcsögöm volt de szörnyű hogy ilyen rövid ideig él..halakat meg nem szeretnék mert azért ne hogy már..meg a szüleim ..Most két hullámos papagájom van de nagyon félnek tőlem, és én olyan állatot szeretnék ami szeretet ad.

Létezik ilyen állat?Amelyik az én és a szüleim elvárásainak is megfelel?

Kérek mindenkit hogy kíméljen meg az utálatos beszólásoktól!



2016. szept. 12. 17:47
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Bocs......állatom xd
2016. szept. 12. 17:49
 2/13 anonim ***** válasza:
Sajnálom nem létezik ilyen állat. Minden állatnak van egy minimális szaga amibe fix hogy belekötnének.
2016. szept. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Először is tisztázzuk a nyúl és tengerimalac nem büdös,ha a pisisarkot naponta,a helyét hetente,a bűzmirigyeit,pedig rendszeresen (bocs most nem pontosan tudom,milyen időközönként,hülyeséget meg nem mondanék) takarítod,tisztítod. Honnan vannak a papagájok? "Papagáj tenyésztők" rendszeresen foglalkoznak velük. Engedd ki naponta több órára őket,mert nem szeretnek bezárva lenni.


Nagyjából az összeset kizártad,gondolom a pókok és az achát csiga ötletén is kiakadnának XD Gondolom unalmas lenne egy hangya farm. Más ötleteim nem nagyon vannak,bár ezek az állatok nem kötődnek.

2016. szept. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az van hogy volt már 2 nyuszim, kint az erkélyen, és apám szerint büdös volt.De nyáron meg hőgutát kaptak volna ezért elvittük őket.A papagájokat pedig nem merem kiengedni mert anyukámnak volt kiskorába és azt mondja hogy se megfogni és visszarakni nem lehet, sem magától nem megy vissza. Kisállat kereskedésből valók ott is féltek de azt gondoltam csak azért mert nem ismernek.
2016. szept. 12. 18:07
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha türelmesen kézhez szoktatod a papagájaidat akkor ők is rengeteg szeretetet fognak neked visszaadni
2016. szept. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Olvass papagájos fórumokat, hogy kell madarat szelidíteni.

Igazán hasznos elfoglaltság, egyrést megérted a vadállatok alapvető pszichológiáját, (illetve felszínesen betekintést nyersz) megtanulod tisztelni, és kezelni ezt.

Ez egy igazi érték, egy valós tudás.


Másrészt nem "készen kapod a legyártott, szeretetet adó plüss állatot, ami érted van" (értsd jól, ez nem utálatos beszólás, ez hanem azon ritkaságok egyike, ami valós értéket képvisel a világban)


hanem megdolgozol érte. Annál nagyobb örömöd lesz benne, hiszen te szelídítetted meg. A kötődés kialakulásától kezdve pedig egymás életének a részeivé váltok, amíg valamelyikőtök meg nem hal.


Közben azt is megtanulod, hogy a hobbi állattartás nem egyoldalú dolog, és gonosz dolog önzőnek lenni.


Az az állat nem kérte, hogy veled élhessen. Te vetted magadhoz, azért hogy szeretetet adjon.

De ezt, csak valamiért cserébe fogja adni!

Pl kitakarítod minden nap, hogy ne legyen büdös.

Vagy energiát fektetsz bele, és megtanulod, hogy kell megszelídíteni.

2016. szept. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Előre is bocs, ha nyersen fogalmazok, elég foscsi napom volt, kedvesebben nem megy.


Édes fiam/leányom (megfelelő aláhúzandó), neked borzasztóan el van csúszva az értékrended.

- Jól mondja Hatoska, lehetetlent vársz el: az állatok csak úgy nem adnak szeretetet. Ahhoz, hogy hozzád bújjon a nyuszi, megmaradjon a válladon a papagáj, póráz nélkül szépen sétáljon melletted a kutya stb. rengeteget kell velük foglalkozni.

- Van két remek papagájod, akikért felelősséget vállaltál: ami alatt nem csak az etetést-takarítást kell érteni, hanem a szellemi jólétüket is. A leírásod alapján magasról tojsz a fejükre, mert nem úgy viselkednek, ahogy te megálmodtad.

- Ne haragudj, én érzek benned egy nagy adag önzőséget is. Mert pontosan tudod, hogy nem tudsz megfelelő tartási körülményeket biztosítani az állataidnak, de azért mégis megveszed őket. (lásd teraszra kitolt nyuszik, minimális emberi interakcióval, ketrecet nem elhagyó papagájok)


Én is csak azt tudom mondani, hogy foglalkozz a meglévő állataiddal. Nyilván hátránnyal indulsz a bolti madaraiddal, de minél később kezdesz el velük dolgozni, annál nehezebben lehet megtörni a szokásaikat (pl. azt az elgondolást, hogy az emberektől félni kell). Van egy ismerősöm, mentett papagájai vannak (egy rózsásfejű törpe és két "vérebpapagáj"), rajta keresztül látom, hogy nem lehetetlen őket rehabilitálni.


A továbbiakban: bármilyen állaton is gondolkodol, légyszíves alaposan olvass utána a tartásának, nevelésének, hogy reális elvárásaid legyenek az adott állattal kapcsolatban és el tudd dönteni, hogy neked való-e a tartása vagy sem.

2016. szept. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#7-es:

Teljes mértékben egyetértek.

Miért kellene új állat,ha a meglévőket kínozzátok,és nektek csak kolonc? El kéne olvasni és gondolkozni,hogy honnan veszitek az állatot (MEGSÚGOM: A KERESKEDÉSBEN ÉPP ÚGY KÍNOZZÁK ŐKET,MINT TI,OLVASS ERRŐL EGY PÁR DOLGOT),és milyen igényi vannak. Ha csak úgy ki van b**zva a teraszra,vagy egész nap ülhet a kalitkában nem fog szeretetet adni,MERT NINCS ÉREZTETVE,HOGY SZERETIK!!

2016. szept. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó komentelő!

A papagájok a szobámban vannak az ágyam végében, és nem az erkélyen.ÉS nem hiszem hogy önző vagyok mert minden nap beszélek hozzájuk kézből etetem őket és legalább hetente ki vannak takarítva.Remek hogy mindenki azt írja foglalkozzak velük meg állat kínzó vagyok (ami a legkisebb mértékben sem igaz), de létszi írjátok meg hogy hogyan tegyem vissza őket a kalitkába és és hogy a foglalkozás és törődés alatt mit kell érteni azokon kívül amit már leírtam?

2016. szept. 13. 15:47
 10/13 A kérdező kommentje:
Amúgy minden kommentelőnek köszönöm a választ!
2016. szept. 13. 15:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!