Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen iskolát kéne ahhoz...

Milyen iskolát kéne ahhoz végeznem, hogy állatgondozó lehessek?

Figyelt kérdés
8. osztályos vagyok és állatgondozó szeretnék lenni. Most kéne eldöntenem, hogy hogyan tovább, de nem tudom milyen gimnázium vagy szakközépiskola elvégzése szükséges ehhez a munkához. Illetve még egyetem és főiskola is kell hozzá? Pécs környékén lakom, és sehol nem találtam megfelelő iskolát. Segítsetek!
2016. szept. 27. 09:06
 1/5 anonim válasza:

Kozepiskolat nem tudok mondani, szerintem erettsegi, es Biologia szakos alapdiploma mar jo lehet. A foiskolan talan tudsz szakosodni, rovarok, madarak, emlosok, stb.

Az viszont fontos, hogy kozepiskolaban a terneszettudomanyos targyakbol penge legyél. Mat, fiz, biologia, kemia, stb.

2016. szept. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem középiskolában nem olyan fontos a matek, fizika, kémia. Inkább a bioszra feküdj rá jobban. Jó lenne ha abból érettségiznél, vagy alapból biológia szakra jelentkeznél. Az egyetemet, főiskolát viszont nem tudom. Nem tudsz érdeklődni valamelyik állatkertnél?
2016. szept. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Szerintem ugorj be a Pécsi Állatkertbe, ott biztosan tudnának segíteni. Esetleg írj egy e-mailt, bár az talán kevésbé hatékony.
2016. szept. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szentlőrinc, mezőgazdasági suli (utána kaposvári egyetemen is vannak jó szakok). 16 éves korodtól mehetsz az állatkertbe önkénteskedni.

[link]

2016. szept. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
állattenyésztő mérnök, vadgazda mérnök, meg hasonló szakok. Ma már állatgondozói állásra is sok diplomás jelentkezik.
2016. szept. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!