Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Tudnátok ajánlani nekem...

Tudnátok ajánlani nekem állatokat lakásba? Az élettartam ha lehet akkor max.4-5 év

Figyelt kérdés
2016. okt. 2. 10:41
1 2
 11/14 Nereida3 ***** válasza:
De miért kell max élettartam? Nekem cicám van, de eszembe nem jutna, hogy jójó, 10 éves, mikor nyúvad már ki... aki szereti az állatokat, azt szeretné, hogy minél tovább vele legyen, nem? Aki meg nem szereti, annak minek állat, már bocs?
2016. okt. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 metaxxa ***** válasza:

Talán nem neki kell, hanem a gyereknek. Csak tudja, hogy ha a gyerek elveszti az érdeklődését, akkor neki kell továbbgondoznia.


A zebrapinty, bár annyira nem macerás, kéthetente egy ketrectisztítás, meg 2 naponta feltöltöd az etetőjét és itatóját. A fürdővizet is érdemes ekkor cserélni. Amúgy nem sok gond van vele, bár ha mozdul valami a lakásban, akkor azt figyelemmel kísérik és csacsognak, csiripelnek.

Csak vegyél műtojást meg ha egy párt veszel akkor rövid időn belül sokan lesznek a ketrecben.

10 évig is élhet.


Ha elég nagy a lakás és egy 1 köbméteres ketrec elfér, akkor csincsilla. Bár az is 10 évet simán él.


Aranyhal annak akvárium kell, esetleg törpenyúl, bár annak is kell egy szép nagy ketrec és annak is kell takarmány(széna pl).


Az a baj, hogy a gyereknek kell, akkor olyan kell, ami képes viszonozni a gyereknek az érzéseit. Macska, nyúl, csincsilla, tengerimalac. A többi az nem igazán.

2016. okt. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Nereida3 ***** válasza:
Egy gyereket is meg lehet tanítani arra, hogy nem úgy megy, hogy megunom az élőlényt, és annyi volt. Nekem már ötévesen volt saját cicám, én etettem, csak sajnos a "jóakaratú" szomszédoknak köszönhetően elveszett.
2016. okt. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Meridián1 válasza:

Max. egy szép akvárium tele díszhalakkal.

Rágcsálót semmi esetre sem szabad, egyrészt éjszaka aktívak, mocorognak, másrészt iszonyat büdösek. Hiába cserélsz almot, kb. 2 perc alatt újból belehugyoznak, azon vizeletük párolgása bekerül a szoba légterébe és nem túl egészséges.

A madarak meg zajosak és sokat koszolnak...

2016. okt. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!