Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha itt kb mindenki úgy gondolj...

Ha itt kb mindenki úgy gondolja, hogy ha bevállalsz egy kutyát, mindenből a legjobbat kell kapnia, viszont ha egy gyereked van, rá már ez nem vonatkozik?

Figyelt kérdés

Nagyon sok gyerek írja ide, hogy "hogyan vegyem rá a szüleimet, hogy lehessen kutyám". Erre ő megkapja, hogy ez egy hatalmas felelősség, egyetem mellett nem lesz rá ideje stb.

Viszont az alap, ha veszel egy kutyát az tk-s legyen/menhelyi, az összes létező oltást beadd neki, a legdrágább kajákkal etesd, vidd kutyasuliba és 4-6 óránként rohangálj haza a munkából pisiltatni.

Az miért nem alap, ha bevállalsz egy gyereket, akkor egy kutyát is bevállalsz vele, meg hörcsögöt/nyuszit/macskát? Ugyanúgy szükséges a gyerek fejlődésében egy állat, mint a kutya fejlődésében a suli. Ha pedig a szülő nyakán marad, viselje büszkén, mint a gyerekvállalás velejáróját és igen, amikor gyereket vállal kalkulálja bele, hogy 8-10 éves korától egy 10-15 kg-os kutyát is kell etetnie....

Remélem lejött, hogy nem azzal a résszel van problémám, hogy adjunk meg mindent a kutyánknak, sőt még helyeslem is.

Nektek mi erről a véleményetek?



2016. okt. 3. 22:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
19%
Nem értem miért kellene állat egy gyereknek? Anyámék nem akartak állatot tartani. Főleg nem kutya/macska/hörcsög stb. Nem is volt. Mégis felnőttem egészségesen. Lediplomáztam, családot alapítottam, gyereket nevelek. A lányom 12éves, kutyát akar. Nem lesz! Kétlem, hogy ezen múlna az élete.
2016. okt. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
33%

Az én anyám a teknőst nem engedte.


Kutyához én pl nem tudom hogy lehet 4óránként hazaszaladgálni, ha lenne lakásban tartott kutyám, lenne wcje, meg alapból 2 lenne h ne uncsizzanak ha dolgozok. Legdrágább kaja? Nem kell feltétlenül... A törzskönyv engem pl nem érdekel, keverék is lehet jó.

2016. okt. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
1# miért nem lehet kutyája a lanyodnak?
2016. okt. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Mert pl. a kérdező nem akar állatot a lakásba, vagy nem akar felelőtlen döntést hozni.
2016. okt. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%
Azzal lehet csak igazán elrontani egy gyereket, ha mindent megkap... Ne kapjon meg mindent, tanulja meg hogy vannak határok, hogy a pénznek értéke van, az időnek értéke van, a munkának értéke van, és nem repül a szájába a sült galamb. Aki mindent megkap gyerekként, az felnőttként teljesen életképtelen lesz.
2016. okt. 4. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
60%
Én nagyon orülök hogy anyukám vett egy kutyát.Tény hogy nem én gondoztam amíg kicsi voltam de a lelki fejlődésemen segített.Az iskolában nem bírtak engem és úgy éreztem engem nem bír senki az anyukámon és az ikertesómon kívül.A tesom mindig is tudott ismerkedni barátokat szerezni de én akkor nem tudtam és magányos voltam.Azt gondoltam apukám is azért hagyott el minket mert nem szeretett.Az én kutyám segített hogy most olyan legyek amilyen.Bármit megbeszélhettem vele.Mindig ott volt nekem és ezért nagyon hálás vgyok
2016. okt. 4. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%

Imádom a szemléletet hogy "egy gyereket ne kényeztessünk el, ne kapjon mindent meg, ne kapja mindig a legjobbat mert életképtelen lesz" mellette az ilyen ember a kutyáját vagy amije van meg elkényezteti, és nem neveli meg, hanem csak legyint hogy milyen kis csintalan.


Nem, egy állat nem feltétlenül szükséges ahhoz, hogy az ember felnőjön, de mindenképp jót tesz, türelemre, empátiára neveli a gyereket. Amelyik olyan, és elég felnőtt a feladathoz, még felelősséget is vállal fölötte.


Az emberek sokszor elfelejtik, hogy mi nem vagyunk kutyák. Nem készen vesszük a gyerekeinket, adott fajtából, és igényekkel. Az állatoknak is más más a személyisége, és az igényei, hát még egy olyan komplex lénynek mint az ember. Lehet, hogy valakinek csak nyűg lenne egy állat, viszont lehet, hogy valakinek pont az kell a lelki fejlődéséhez illetve biztonságához. Nekem például nem igen voltak barátaim kiskoromban. Szerintem, ha nem lettek volna macskáink nagy eséllyel mély depresszióba süllyedtem volna.

2016. okt. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
64%

Nem kell egy gyereknek állat, főleg nem kutya. Én se tartanék nagyobb állatot, a gyerekem helyett sem. Ha patkányt akar, az OK, az amúgyis rém aranyos. De alapvetően nem szeretem a rabságban tartott állatokat, ez van. S csak mert nincs saját állat, még rengeteg állattal találkozhat az ember. Én pl. folyton békákat fogdostam, persze azonnal el is engedtem őket :) Szeretem, ha egy állat nincs bezárva, hanem szabadon, bár veszélyesebben él. A nagymamám szomszédjának pedig voltak állatai (csirkétől lóig s tehénig), minden frissen született kis állatot körbecsodáltam, egyszer kismalacokat is cumiztattam fél napig, az milyen fárasztó volt, brrrr. Tanulságos volt. Szóval állatokkal tapasztalatokat szerezni saját állat nélkül is lehet. Persze az más, mint egy kis, tőlünk függő állat, de nem látom be, hogy ez utóbbira miért lenne szükség.

S az is fontos tapasztalat, hogy a gyerek megtanulja, nem lesz minden, amit akar.

S valóban nagy felelősség egy nagyobb mozgásigényű állatot megfelelően gondozni vagy 20 éven át. S nem tartom elvárhatónak, hogy a szülő tegye ezt meg, csak mert van egy gyermeke.

2016. okt. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Két kutya nem fogja lemozgatni egymást és a wc megoldás sem igazán lehetne megoldható.

Egy saját kutya betanítása és igényeidre formálása és az ebből szerzett tapasztalatok meg sem közelítik egy random kutya megsimogatásából szerzett tapasztalatot.

Szerencsére eleink már elvégezték a "piszkos" munkát és háziasították a farkast, létrehozták a kutyát, ami soha életbe nem élt a vadonban a fajtársaival, szóval ha kutyát tartasz, azzal abszolút nem korlátozod az állatot.

Szerintem az elkényeztetés nem abban nyilvánul meg, hogy veszel a gyerekednek egy kutyát, mert a kutya nem tárgy és nem is kéne rá így tekinteni. Viszont, ha minden karácsonyra megveszed a gyerekednek a legújabb iphone-t, na az elkényeztetés...

Viszont én is azon a véleményen vagyok, hogy nagyon sokat hozzáad a gyerek szociális érzékenyítésében.

2016. okt. 4. 14:55
 10/15 anonim ***** válasza:
78%

Nézd, eleve amíg nem volt annyi pénzem, hogy kertes házunk legyen, fel sem merült bennem, hogy kutyát kellene kínozi a panelban. Meg a szomszédokat hergelni, hogy 4 méterre ugat tőle a kutya.

Aki a családjának nem tud olyan körülményeket teremteni, hogy ott állatbarát(!) körülmények között lehessen kutyát tartani, nyilván nem tart kutyát.

Bármennyire is úgy gondolod, hogy a gyerekkel a kutyát is bevállalta - ez nem így van.

2016. okt. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!