Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Attól még marhat egy kigyó ha...

Attól még marhat egy kigyó ha hónapokig évekig tartja a gazdája?

Figyelt kérdés
Úgy értem ha ilyen "vadállatot tart az ember, mennyire szokik a gazdájához a kigyó, agy pók? Kiszámithatattlan?
2016. okt. 5. 22:44
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Nem hinném, hogy a kígyók nagyon össze tudnák kötni a "gazda"-t a "kaja"-val.

Pók aztán végképp nem.


Megmarhatja, de a kígyótartó (jobb esetben) ért az állathoz, tudja hogy kell bánni vele ezért nem harap. (pláne később. nem a kígyó szokik az emberhez, hanem az ember a kígyóhoz)

2016. okt. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 $$$$$ ***** válasza:
Nem mar. Nekem sajnos nincs kígyóm. (Majd ha külön költöztem XD ) . De az egyik allatkereskedésben ahova gyakran járok venni az állataimnak takarmányt. Mar sokszor fogtam meg a gabonasikl9kat mert megengedték . És egyik se akart megharapni meg egyszer még kissebb koromban fényképezkedtem a cirkuszban egy 3 méteres tigris pitonnal és az se akart bántani. Meg egyébként a vadonélő siklók ( vizisikló stb.. ) . Sem akar megcsípni. Én imadom őket tehat gyakran fogok persze utana el is engedem... És ha mind két kezeddel fogod a testét úgy hoyg neki is kényelmes legyen akkor nem akar megnarni. Valamint egyszer a hegyekben fogtam kersztes viperat ami szintén nem akart megmarni.... (csoda volt hogy talalkoztam vele mert nagyon ritka :) .
2016. okt. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 $$$$$ ***** válasza:
Persze ha rosszul fogod meg / felingerled akkor megmarnak... a legelső sikló amit fogtam engem is megcsìpet :) .
2016. okt. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kígyó függő! Egy idegesebb természetű retic 10év együttélés után is oda vág ha olyan kedve van. A mérgesek meg halál kiszámíthatatlanok.
2016. okt. 6. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy marhat.

Nem véletlenül lett a mondás, hogy "kígyót melenget a keblén".


Nem háziasíthatók, nem lehet velük összehaverkodni.

Kézhez lehet őket szoktatni, és így a békésebb fajoknál, azon belül is a nyugodtabb egyedeknél minimálisra csökkenthető a támadás veszélye, ha minden esetben szakszerűen nyúl hozzájuk az ember.


De az esély ettől még mindig megvan, kisebb nagyobb mértékben. Mondjuk egy efát évekig is tarthatnak, bolond az, aki csak úgy kézzel hozzá akar nyúlni.

Akármikor marhat, nem fog nosztalgiázni az elmúlt évek miatt.

2016. okt. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hmm, Én olyanról is hallottam hogy ösztön bennük van, vadász ösztön, igy bármikor támadhat
2016. okt. 6. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!