Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogy kell a nyulak fogát levágni?

Hogy kell a nyulak fogát levágni?

Figyelt kérdés
hogy tudom a nyuszim fogát levágni? mielőtt bárki is roszra gondolna túlnőtt és akadályozza az evésbe tegnap kaptam ajiba
2010. ápr. 27. 00:44
1 2
 1/16 anonim válasza:

szerintem inkább vidd el állatorvoshoz!

utána meg mindig tegyél be a kertecébe száraz kenyér darabot, azzal koptatja majd magának!

2010. ápr. 27. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Vidd el állatorvoshoz, ő lecsippenti majd neki! De száraz kenyérrel tilos etetni a nyulat! Lehet venni a állateledel boltban fogtatót neki. De az a legjobb ha mindig van előtte széna, azt majszolgatja és közben koptatja fogát, és a bélflórájának is az nagyon fontos! Szóval mindig legyen előtte széna és víz, és ritkábban kapjon zöldséget, gyümölcsöt.
2010. ápr. 27. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
előző vagyok. jav.: *fogkoptató :)
2010. ápr. 27. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

ma 01:28


10 évig tenyésztettünk nyulat és mindíg szárazkenyeret etettünk velük, semmi bajuk sem volt tőle..

2010. ápr. 27. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Igen tudom, hogy nem lesz kis mennyiségbe baja tőle,sőt még szeretik is...:) De a száraz kenyér nem tartozik azok közé a táplálékok közé, amit a természetben is megtalálna.:O) És ebből kifolyólag a szervezetük nem tudja tökéletesen lebontani azt.
2010. ápr. 27. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

napi 2-3 szeletet kaptak ...


Nem kis mennyiségeket...

2010. ápr. 27. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Akkor még állatboltok se nagyon voltak, és ha nem adtál nekik kenyeret akkor szétrágták az ólakat!!
2010. ápr. 27. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
De gondolom ti haszonállatként tartottátok a nyulakat. Én viszont kis kedvencként. A kenyér egyáltalán nem tartalmaz nekik hasznos vitamint vagy rostot, és csak a gyomrukat terheli. De nem is ez volt a kérdés.. Majd a kérdező eldönti mivel eteti a nyuszját!
2010. ápr. 27. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Vidd orvoshoz, ő profi módon, pár perc alatt rendbe szedi a nyuszi fogait. Utána pedig mindig legyen előtte széna ( a legjob fogkoptató és a legfontosabb elesége is egyben) és egy darabka kemény fa, amin tovább rágódhat :=). Így többé nem fog túlnőni a foga
2010. ápr. 27. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
ha már akadályozza az evésben akkor a fogkoptatót sem tudja használni, állatorvoshoz vidd, ez nagyon nehéz ügy, fájdalmat okozhatsz vele, meg is haraphat közben, nem fogja bárgyún tűrni és ha rosszul töröd le az még nagyobb bonyodalmat okozhat.
2010. ápr. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!