Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ki tudja a válaszokat?

Ki tudja a válaszokat?

Figyelt kérdés

1,Hányszor elhet egy nyúl 1 évben?( Házinyúl tenyésztésre)

2,Hogyan lehet levágni a nyúl karmát? igaz hogy fa és vas ketrecbe van de nem kopik eléggé a karma és szerintem ez már a nyulat is zavarja.

3,Milyen védőoltások kellenek nyulaknak? van kötelező védőoltásuk?

4,Hol lehet süldő nyulat leadni?És mi kell hozzá, milyen súlyhatártól?( nem megunt nyulakról van szó rendes étkezésre alkalmas nyulakról van szó!!!!!!!!!)


2010. ápr. 27. 13:55
1 2
 1/11 Neka ***** válasza:
28%

Étkezésre való nyúl?????

Ezt pont ide kellett beírnod te barom?!

Úgy beszélsz róluk, mint a hentesnél kapott húsokról.

Van akinek van nyuszija és imádja.

Húzzál már az idióta kérdéseiddel, ez nem tenyészet meg vágóhíd.

Ide azok írnak be, akiknek házi állatuk van, akit szeretnek.

H.lye fax.

2010. ápr. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

előző:


bocsi, de hol is van leírva, hogy ide csak azok írhatnak, akik háziállatként tartják?

2010. ápr. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
nyúlhúst ugyanúgy szoktak enni, mint disznót, vagy marhát... én is ettem már... finom. ettől függetlenül szeretem a nyuszikat, cukik, meg minden. de fogadd el, hogy van, aki megeszi.
2010. ápr. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

igaza van az elsőnek,


még előtte olvastama kérdést,és én is felháborodtam


amúgy ÉN,én tudom

2010. ápr. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
ha nem ölsz meg semmilyen állatot honnan szerzel húst?
2010. ápr. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A nyulak nagyon szapora állatok, viszonylag könnyen tenyészthetők. Egy anyanyúl általában 6-8 kisnyulat (nyúlfit) hoz a világra egy ellés alkalmával.

A nyulak fajtától függően 4-6 hónapos korban válnak ivaréretté. A megtermékenyülés természetesen csak ez után történhet meg. A nőivarú állat csak akkor hajlandó párzásra, ha ivarzik. Az ivarzás átlagosan 10-14 naponként következik be. Az ivarzás külső jegyei a következők: megduzzadt ivarnyílás, sötét vörös nyálkahártya, gyakori vizelési inger, megváltozott étvágy.

A nyulaknál a peteleválást a párzás idézi elő, mely 9-10 órával a párzást követően történik meg. Fedeztetésre mindig az anyanyulat vigyük a bakhoz, mert a bakok kevésbé védik a territóriumukat. Az anyanyulak sokkal jobban védik környezetüket és agresszívvá válhatnak az "idegenekkel" szemben. A párzás csak pár másodpercig tart, de a termékenyülési arány igen magas, közel 80%. Általában a tenyészetekben 6-10 anyanyúlra 1 bakot tartanak úgy, hogy a bakkal naponta maximum kétszer fedeztetnek.

A vemhesség általában 31 napig tart, de ezt az időtartamot egyes tényezők kismértékben növelhetik (első fialás) vagy csökkenthetik (gyors fejlődésű fajták).

A vemhesség tényét a gyakorlott szakember tapintással állapítja meg, mely a vemhesség félidejétől lehetséges. Szemmel a vemhesség körülbelül a 24. nap környékén észlelhető. A vemhesség alatt az anyanyulaknak teljes nyugalomra van szükségük, mert a váratlan események könnyen vetélést okozhatnak. Pár nappal a várható fialás előtt ellető ládát kell a ketrecbe helyezni, melyet előzőleg puha anyaggal (pl.: finom szálú réti szénával) béleltünk ki. Az anyanyúl ezt valószínűleg saját mellkasi, alhasi szőrével is kiegészíti, ezt nevezik fészeképítési magatartásnak.

Mivel a vemhes anyáknak a vehemépítés, és majd a szoptatás miatt többlet tápanyagbevitelre van szükségük, a takarmányfogyasztásukat nem szabad korlátozni. A vemhesség utolsó két hetében a szoptatást előkészítendő lédús takarmányok adása javasolt.

Ellés körül az anyanyulak vízigénye akár a megszokott adag háromszorosára is növekedhet, ezért rendszeresen ellenőrizzük, hogy van-e az állatnak elegendő mennyiségű friss ivóvize.

Általában a nyulak éjszaka fialnak, komplikáció csak ritkán fordul elő. Ha viszont az anya nagyon nyugtalan és hiába erőlködik, hívjunk mihamarabb állatorvost.

A nyúlfikhoz csak óvatosan és csak indokolt esetben nyúljunk, úgy, hogy az anyát előzőleg elzártuk, mert különben karmaival komoly sérüléseket okozhat kezeinken. Az újszülött kisnyulak még teljesen magatehetetlenek, szinte csupaszok, testüket csak vékony piheréteg borítja. Valódi szőrük csak 4-5 nappal a megszületésük után kezd kinőni. Szemük és fülük a 10. nap környékén nyílik ki. A fészekből háromhetes kor tájékán másznak ki először.

A kisnyulak 21 napos korukig szopnak, utána kezdődik meg a fokozatos elválasztás. A szoptatás általában rendben megy, ám ritkán előfordul, hogy az anyánál emlőgyulladás alakul ki. Ilyenkor az állatorvos megfelelő gyógyszerekkel kezeli az anyanyulat, de ilyen esetben mindenképpen fel kell készülni a kisnyulak tejpótlóval történő mesterséges felnevelésére.

A harmadik hét után a kisnyulak fokozatosan áttérnek a szilárd táplálékra. Ekkor a legfontosabb, hogy a növekedésükhöz szükséges magasabb fehérjetartalmú tápot biztosítsunk a számukra.

kötelező védőoltás nincsen nyulaknak, de nem árt, ha beoltod őket, van számukra kombinált oltás, myxomatosis és vérzéses betegség ellen..

karmot vágni nagyon ovatosan kell, nehogy belevágj az élő részbe, bizd szakemberre.

4. kérdésedre nem tudok válaszolni, járj utána, ha ezzel akarsz foglalkozni :S

2010. ápr. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező tökéletes helyre írt! Nincs olyan hogy haszonállat témakör, de van olyan h kisemlősök. Na nem oda írta, hanem egyébbe. És én is nagyon szeretem a nyúlhúst, a kedvenc húsfajtám, minden hétvégén azt eszünk vasárnap és tenyésztjük levágásra, bocs.

mellette van hörcsögöm, kutyám, macskám, tengerimalacom, de a tenyésznyulakat is házi kedvencként kezeljük. Ez normális, csak sok ember már elidegenedett a természettől. Ha olyan lenne a helyzet, te éhen halnál füvet rágcsálva, én meg jól élnék nyúlhúst sütögetve.

2010. ápr. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Nekem a nyuszim ugyan olyan, mint a kutyám és a macskám! Elsőnek igaza van!
2010. ápr. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Igen oltani kell a nyulat HABRS azaz Hiperaggressive Bloodrabbit Syndrome ellen!! MErt a vérnyúl megérzi rajtad ha megakrod enni, vagy azt ha már ettél nyulat... Piros lesz a szeme és lerágja a karodat! SOHA NE EGYÉL NYULAT!!Nagyon veszélyes!
2010. ápr. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A rendesen váalszolóknak nagyon szépen köszönöm! Sokat segítettetek.


Az olyan hikomatoknak mint az 1 annak sajnálom hogy ilyen szegényes gyermek kora volt hogy mindent készen raktak elébbe gondolom manapság is így van :S ez sajnálatos, de majd az élet megtanít olyan dolgokra ami szükséges is lehet és igen egészséges.


Válaszokat várom még.

2010. ápr. 28. 20:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!