Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Társasház folyosóin patkánymér...

Társasház folyosóin patkányméreg! Ez szabályos?

Figyelt kérdés

Macskát tartok. Amikor épp nem zavar senkit, ki szoktam engedni. Meg van tanítva rá, hogy csak a szinten közlekedjen, szóval elsétálgat, nézelődik, szimatolgat, aztán ha megunta, jön is vissza.

Eddig ezzel nem is volt baj, viszont ma arra lettem figyelmes, hogy kis dobozkák sorakoznak minden emeleten, több sarkon is, csak úgy magukban kivágva.

Közelebbről megvizsgálva derült ki, hogy patkányméreg. Sehol nem tettek ki figyelmeztetést róla.

Nagyon dühös vagyok, szerencse, hogy azelőtt észrevettem, hogy kiengedtem volna a macskát.

Szegény nem érti, miért nem mehet a szokásos esti körútra...

Rengeteg állat él a házban, több macska közülük kijárós, de kutyák is cirkálnak néha póráz nélkül, vannak pici gyerekek is szép számmal, akikre veszélyes lehet.

Nem tudom, melyik marha tette szó nélkül ki ezeket, de nem szeretnék a helyében lenni, ha rájövök.

Kérdésem lényege, hogy gyerekek, háziállatok számára elérhető közelségben -értsd: az orrodban a fal tövében -, szabad-e mérget elhelyezni társasház folyosóin.

Abban, hogy ki kellett volna jól látható helyre írniuk, biztos vagyok. Gyanítom, hogy nem a közös képviselő műve, mert ő mindenről ki szokta tenni a tájékoztatást.


2016. nov. 8. 19:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Biztosan nem. Én éjszaka szépen összeszedném és eltüntetném, az biztos.
2016. nov. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kizárt. Eleve a gyerekek miatt is. Az véralvadásgátló. (elképzelheted, vigyázz nagyon a macskádra).

A mi városunkban olyat láttam közterületen, egy bérház mellett, tehát kívül az utcán (nem a mi házunk), hogy egy háromszögbe hajtott (mint egy sátor) kartonban belül volt a méreg, kívül a figyelmeztetés (innen tudom a véralvadásgátlót), kutyára, macskára, gyerekre egyaránt. Erre is azt mondta a párom, hogy ez szabálytalan így, mert az a karton egy gyenge valami, és lám, másnap el is fújta a szél.

Teljesen igazad van. Enyhe döbbenet hogy ez egy társasház folyosója. Nekem még a pince is magas lenne.

2016. nov. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!