Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért félnek tőlem az állatok?

Miért félnek tőlem az állatok?

Figyelt kérdés
Általában kutyákról és macskákról van szó. Nyugodtan, kedvesen közeledek feléjük, de felpattannak és nyávogva, vagy nyüszítve elszaladnak, ha meg az utcán sétálok, mint a betörőt, úgy megugatnak. Mit éreznek rajtam? Már komolyan gondoltam arra is, hogy szellemek vesznek körül... :D Vagy érzi a negativitást rajtam, hajlamosak erre?
2016. nov. 21. 17:30
 1/2 anonim ***** válasza:

A macskák ijedősek, teljesen normális az, hogy elszaladnak előled. 10-ből 1 cica van, aki odajön, és ők is inkább azért, mert korábban kajával kedveskedtek nekik az idegenek.

Olyan utcákban, ahol sok a kertes ház, a kutyák általában megugatják az ismeretleneket. Elkezdi egy, és megy végig az összesen. Illetve néhány kutya idegbeteg a bezártságtól, meg az unalomtól és ők is hajlamosak az ész nélküli ugatásra (alsó szomszédunk kutyái jó példák erre).

Ha pedig kutyás ismerősöddel találkozol, nem mindegy, hogyan közelítesz az állathoz. Amit te barátságosnak vélsz, az neki lehet, hogy fenyegető. Neten nézz utána a "kutya-testbeszédnek", meg annak, hogy hogyan kell az ebekkel ismerkedni, van egy csomó jó cikk, elsősorban angolul, de talán magyar is akad pár.

2016. nov. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 elwera ***** válasza:
Amikor a kutyám még kölyök volt, párommal álltak kint egy bolt előtt, amíg vásároltam. Ahogy jöttek-mentek az emberek, párom azt mondta hogy a kutya az egyikhez örömmel odaszaladt és rá akart ugrálni, a másik ember abszolút hidegen hagyta, és volt olyan is, aki elől meg elbújt párom lába mögé. A kutya már akkor ki tudta választani hogy ki szimpi neki. Szerintem szag alapján, mert még hozzá sem szóltak és már úgy válogatott az emberek közt.
2016. nov. 29. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!