Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ekkora és ilyen helyen milyen...

Ekkora és ilyen helyen milyen állat érzi JÓL magát? (Bármilyen lehet)

Figyelt kérdés

Adott egy legkevesebb 35*75 cm alapterületű, 37 cm magas, felülről fedett hely (polc). Éri direkt napfény, de csak délelőtt és este, valamint le is lehet árnyékolni. Friss levegő folyamatosan jön. Nem soroltam beljebb a kérdést, mert egy hangyabolyon kívül szinte mindennek (hüllő, rágcsáló) örülök. Milyen kisállat tartható itt, ami egyrészt ekkora helyen is jól érzi magát, másrészt pedig:

- nem madár

- nem büdös

- nem hangoskodik éjjel

- nem méregdrága az étele

- nem zavarja, hogy fedett a hely

- lehetőleg egy példányban is jól érzi magát

- nem kell hozzá folyamatosan izzót vagy egyéb berendezést járatni és karbantartani

- nem akváriumban él (a víz kb. +100 kg lenne a szekrénynek)

- télen kibírja, ha keveset süt a nap, nyáron pedig a (max.) 29 fokot

- nem kell naponta takarítani utána.

Dolgozok és tanulok is, de idő természetesen lenne rá. Barkácsolás, azaz a hely alakítgatása nem gond, sőt.


(Nem azt írtam, hogy "mi fér itt el". Nem olyan vagyok, aki csak három napig lelkes. Ha nincs ilyen állat, akkor nem fog itt lakni semmi. Ha van, akkor is alaposan meggondolom.) Bármilyen tanácsot és tapasztalatot szívesen olvasok! (21/F)



2016. nov. 21. 23:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Pók
2016. nov. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
58%

Az az igazság, hogy bár van olyan állat, amit sajnos ekkora helyen szokás tartani egy egész életen keresztül, az még nem jelenti azt, hogy az az állat jól is érzi így magát. Elég egy kis időt eltölteni bármilyen ketrecbe vagy terráriumba zárt állattal ahhoz, hogy észrevedd, hogy nagyon hamar mást sem akarnak, mint kijönni onnan, és ebbe sokszor bele is őrülnek idővel. Semelyik állat nem születik ilyen bezártságba a természetben, még egy rovar is jóval nagyobb életteret jár be, mint amekkorában mi előszeretettel rágcsálókat és hüllőket tartunk. Utóbbiakat is úgy illik csak felelősen tartani, hogyha az ember napi szinten ki tudja engedni őket, és csak akkor vannak bezárva, amikor nagyon muszáj.


Ezen felül ráadásul nagyon sok kritériumod is van, amik mellett én felelőtlennek érezném, hogy most állatot vállalj. Az állattartás az egy folyamatos felelősség egy életért, és annak a kicsi lénynek a boldogságáért, akit befogadtál. A leírtakból inkább úgy hangzik, hogy dísznek szeretnél egy állatot, és annak kérlek, hogy inkább ne tarts semmilyet sem, mert az nagyon etikátlan. Remélem, hogy nem veszed személyes támadásnak a dolgot, mert nem az, örülök, hogy feltetted ezt a kérdést ahelyett, hogy kapásból begyömöszölnél egy hörcsögöt arra a kis helyre, és köszönöm, ha megfontolod ezeket.

2016. nov. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Sansa Strak válasza:
0%
Egy kis állatkereskedésbe bemész és azonnal megmondják.Sőt részletesebben elmondanak mindent amit ajánlanak!
2016. nov. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Egy állatkereskedésben az az érdekük, hogy vegyél tőlük állatot, függetlenül attól, hogy az boldog lesz-e utána (vagy amúgy boldog-e még mielőtt megvennéd). Ők a legutolsók, akiktől ebben a kérdésben tanácsot szabad kérni.
2016. nov. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

1. A pókot kifejtenéd bővebben? Csak idetévedtél a kérdésre, vagy tartasz is?

2. Egy terrárium (ha az lenne) egyben dísz is, ebben szerintem semmi rossz vagy etikátlan nincs, amíg valaki rendesen gondoskodik is a lakó(k)ról. Ha rágcsálót tartanék, akkor természetesen inkább társaságnak. Nyilván fél-egy napokra is gyakran ki tudnám engedni, különben eleve nem gondolkoznék semmi ilyesmin. Van macskám, tudom milyen állatot tartani, ennyire nem kell lekezelni. Azért írtam ide (a sok kritériumot is) hogy mások tapasztalataival legyek gazdagabb, mielőtt bármibe felelőtlenül belevágnék, szerintem ez egyértelmű.

3.-4. Voltam állatkereskedésben, de csak bámészkodni, pont az érdekeik miatt nem ott kezdtem a kérdezősködést.

Várom a további válaszokat!

2016. nov. 22. 00:27
 6/20 A kérdező kommentje:
Az lenne etikátlan, ha egy pókot tartanék ami élete során felzabál sok-sok élő egeret, ilyen és hasonló lehetőség nem játszik.
2016. nov. 22. 00:34
 7/20 anonim ***** válasza:
Vannak a kisebb testu pokok amik teljesen boldogan elvannak kis helyen es rovarokat veszel neki :)
2016. nov. 22. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
2-es (és 4-es) vagyok, nem kezeltelek le, kimondottan ügyeltem rá, hogy barátságosan szólítsalak meg, egyszerűen a kérdésed alapján leírtam azt, amit indokoltnak láttam, és a jelentős része még mindig érvényes. A kérdésedre az őszinte válasz változatlanul az, hogy semelyik a kritériumoknak megfelelő állat nem érzi jól magát egy ekkora helyen, egy átlátszó dobozban, ahol semmi kontrollja nincs az élete felett. Az sem egyértelmű, hogy ha macskád van, akkor hogyan képzeltél el fél-egy napokra kiengedni egy rágcsálót vagy akármilyen kicsi állatot, hiszen úgy folyamatos veszélyben (és stresszben) lenne.
2016. nov. 22. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Nem hülye vagyok, csak a témában járatlan. Elég lett volna annyit írni, hogy nincs ilyen "megfelelő" állat. Ha több hozzáértő is ezen a véleményen van, akkor elfogadom, semmi gond. Hogy miért tudok, tudnék felelősséget vállalni, azt köszönöm, majd én eldöntöm.


Éreztem, hogy a macskába is bele fog valaki kötni. Első dolgom lenne, hogy a macskát is beletegyem a ketrecbe, hátha gyorsan összeszoknak... Kulcsra zárható ajtóról még nem is hallottam. -.-

2016. nov. 22. 12:31
 10/20 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, milyen kisállatot tartasz, illetve tartottál életed során?
2016. nov. 22. 12:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!