Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Van fair-play? Tudom hogy,...

Van fair-play? Tudom hogy, most nagyon meg fogom osztani a közösséget, de csak a véleményetekre vagyok kíváncsi. Ha egy kutya, (bika) vagy egy akármilyen állat legyen itt szó bármilyen állatról,

Figyelt kérdés
meg harap, vagy meg sebesít, talán véletlen megöl egy embert, (mert meg ijed, védekezik) az állat sorsa a biztos altatás, DE! Ha egy ember meg kínoz, ver, üt, öl, stb. , egy szerencsétlen állatot akkor annak az embernek a "büntetése" max. Letöltendő börtön büntetés CSAK HOGY eddig senkit sem ítéltek letőltendőre csak pénzbírságra. Kérdem én, milyen szenvedést élhet át egy meg kínzott jámbor lélek aki senkinek sem árt, de mégis szenved és halálra van ítélve az állatkínzók által, míg egy ember aki csak jót röhög miután kiélte perverz vágyait, a pénzbüntetésel meg ússza. Nagyon sajnálom azoknak a drága idejét akiknek ezzel a témával az idejét raboltam, csak pusztán kíváncsi vagyok, élnek-e egyáltalán ezen a "Földön" egy spicc tulajdonos és egy cica gazdi!
2010. okt. 20. 23:17
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Tudtommal szabtak ki már letöltendőt is... És amíg az állat nem tud tanúskodni a megkínzója ellen, egy ember igen.
2010. okt. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

Tökéletesen megértem a dühödet kedves Kérdező!

Hasonlóképpen gondolkodok én is, mint Te!

A világ egyik legnagyobb igazságtalanságának tartom, hogy egy állatkínzásért, egy állat megöléséért nem azt kapja a tettes, amit megérdemelne.:-(

Piszkos világ ez...

2010. okt. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%
Ez hívják életnek. Szóval neked így a kényelmes székből internetezve lehet, hogy szokatlan, de az élet nem igazságos, méghozzá nagyon nem. Ez a szerencséről és a szerencsétlenekről szól. A szenvedő gyakran mégjobban megszívja, a "gonosz meg nyer". Fair-play? Az csak a mesében van, ideje felnőni...
2010. okt. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Engem is bosszant sőt dühít de sajnos ez van...ezt tartják normálisnak a kedves politikusok, mi kisemberek nem tudunk semmit tenni. Amúgy énis felháborodtam mikor láttam a tévében hogy szerencsétlen bikát megölik amikor a faszi valszeg a frászt hozta rá mikor próbálta vissza terelni...kérdem én...mi emberek nem ilyednénk meg amikor valaki közelí felénk míg mi vígan mászkálunk a saját kis dolgunk után?O.o nah mindegy a témához kb ennyit tudok a netikett keretein belül hozzátenni ^^
2010. okt. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
természetesen ez rossz, és logikátlan gondolkodás, de annak a velejárója, ami létezésünket biztosítja: az elméé! hogy miért? minden állat a saját faját védi, ahogy tudja, és az a másodlagos célja, tehát az életben maradáson túli ösztöne, hogy azt szaporítsa! egy oroszlán miért bánkódna azon, hogy meg kell ölnie a zebrát? ha azonban egy társát veszíti el, ő is ugyanúgy meggyászolja, mint mi, emberek. gondoljatok bele, ha előttetek lenne megkötözve mondjuk egy 30as nő egy széken, egy másikon pedig egy macska ülne, és azt mondanák, választanotok kell melyik maradjon életben, valószinüleg minden épp elméjű ember a fajtársát választaná. Mert minden állat más fajok egyedei fölé rendeli magát! egyébként nekem határozottan az a véleményem, hogy minden létezés ugyanolyan fontos a világ egyensúlyában, mert mindegyik egy lélekhez kapcsolódik, amelynek nem szabadna szenvedést okoznunk! remélem páran elolvasnak akármilyen hosszan is írtam, és esetleg lesz olyan aki osztja a véleményemet.
2010. okt. 21. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

míg ember él a Földön,addíg nem lesz fair-play! Az embereket ilyen szempontból sose fogom tudni megérteni. A bika csak a csordáját védelmezte, az embert behatolónak nézte, de aki terelte őket, annak tudnia kellett volna ezt.

"mi vagyunk a táplálék lánc csúcsán, mi mindent megtehetünk ész nélkül". Elszomorító :-(

Pár napon belül 2x is láttam a tv-ben kínzás: az első egy rituális szertartás,mikor 3 fekete tehénnek vágták le karddal a fejét. A másik, kapibarákat/vizi disznókat/egymás hegyén hátán a sivatagban bottal vernek agyon egyenként.Egymáshoz szorulva voltak,nem tudták mi történik velük. A kicsiket nem bántották csak a nagyokat. Nem tudom hogy kerültek oda a sivatagba,mert ezek víz mellett élnek. Spanyol adón volt :( Pár mp.-et néztem csak,nem bírtam :(

Ott van az állatok világnapja is.. nem hogy az állatokat tisztelné az emberiség, hanem ilyenkor van alkalom arra,hogy sorra lemászárolják őket. /kecskét ledobnak a toronyból/

Minden állatkínzót vag akik hagyományból ölnek így büntetnék meg: Alcatraz börtön/mint tudjuk egy kis szigeten van/, ott kitenni őket,és ússzanak a golden gate híd felé... tele van cápákkal, senki sem élte eddig túl aki onnan kiszabadult...Mert itt ugyanis már nem mi vagyunk az úr..

2010. okt. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%
Mert az ember is bíró és az állatkínzó is ember. Gondolj bele, ha az állatok felsőbbrendűek lennének mint mi, fordítva lenne az egész törénet. És meg is érdemelnénk! + Magyarországon élünk, ahol vagy a törvénnyekkel vagy a betartatásukkal van gond.
2010. okt. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Fordítva, a bíró is ember.
2010. okt. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sajnos nincs fair -play. Az állat védtelen, és sokszor jóhiszemű, az embarek /már ha lehet embereknek nevezni ezeket/ pedig bántják őket. Lehet, hogy sokan megvetnek, de én az állatokat egyszitnen cvezsem az emberekkel, mert az állatoknak is van lelkük. Kb. egy hete a feacebookon láttam egy képet, pár fiatal egy német juhász szájába petárdát tett,ami fel is robbant, és a kutyus fél pofiját leszakította. Napokig nem tudtam aludni a kép hatására. Én ugyanezt tenném az elkövetőkkel is... Kérdés kiírója 100%-ig egyet értek veled!Mi emberek viselkedünk állatok módjára. :-(
2011. dec. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!