Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Árván maradt állatok befogadás...

Árván maradt állatok befogadása, hogyan fogadtatnátok el a szüleitekkel?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, külön élek a szüleimtől (párommal lakom) viszont 2-3 hetente hazajárok. Többször volt már, hogy a helyi menhelynél ideiglenes befogadó voltam, általában árván maradt kiskutyákra vigyáztam, de! A szüleim mindig nagyon haragudtak érte. Ők i szeretik az állatokat, csak szerintük egy kutya, legyen akármekkora nem lakásban való. Én mindig kiskutyákra vigyáztam, 3-4 hétig, egyszer még nem volt szobatista - ezért pisilt oda mindenhova, másikszor pedig 5 napos kutyust etettem páróránként cumisüvegből - ők meg eléggé büdősek voltak, hiába mosogattam őket, többen voltak bögdösték egymás hasát és hát automatice ment az ürítés....Szóval szülők fő poblémája az volt hogy büdösek, nem panelba valók (tény,de pár hétről beszélünk...és takarítottam utánuk) és ezért mindig rajtam segítve "hazahurcibálták" a jószágokat, mondva vidéken sokkal jobb lesz meg könnyebb. Oké, igazuk van, viszont ebből adódott a fő gond, hiába montam hogy egyedül ellátom őket, anyukám mindig segített, etetni, tisztítani, aztán meg hogy minnél hamarabb adjam őket vissza merthogy sok időmet elveszik stb...És nem "engedik" hogy megint elvállaljak ilyesmit. Kicsit bosszant hogy igazából semmi körük hozzá, hogy mivel töltöm a szabadidőmet, ez sem pénzbe sem semmibe, csak az energiámba került. Sajnos mindig "lebukok" mivel 2 hetente várnak haza, és ugye akkor vagy kutyástól vagy sehogy...mindkettő feltűnik nekik.

Mit tehetnék?



2016. dec. 3. 14:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Úgy ahogy mondod, semmi közük hozzá. Ha nem tetszik, hogy kutyával mész, vagy nem mész, vagy eltűrik. Vagy nem mész 2 hetente, csak amikor időd engedi. Ilyen egyszerű, ne reagáld túl.
2016. dec. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha külön élsz a szüleiddel, és a párodnak nincs ebből problémája, akkor nem én nem értem, mi a gond.

Egyszerűen ne engedd, hogy beleszóljanak. Mi az, hogy nem engedik? Már a magad ura vagy, nem?

2016. dec. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Egyetemista vagyok, tehát nem vagyok a magam ura.
2016. dec. 3. 16:24
 4/10 anonim ***** válasza:

Vagy a párjánál van, vagy a szüleinél, akik fizetik mindenét. Szóval kb. 0%-ban a maga ura szegény kérdező. :D

Én nem vállalnék ideiglenes befogadást, amíg nincs saját lakásom, saját pénzem, stb.

2016. dec. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Bocsesz, nekem a "külön élek a szüleimtől (párommal lakom) viszont 2-3 hetente hazajárok" azt jelentette, hogy nem laksz velük, a magad ura vagy.

Így ne vállalj ideiglenest ameddig nem léptél le otthonról teljesen. Jogosan nem engedik, az ő házuk, az ő szabályaik.

2016. dec. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is azt hittem, hogy saját lakásban éltek a pároddal.

Ha a szüleidé a lakás, akkor persze beleszólhatnak, hogy milyen állatot tartasz ott.

2016. dec. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Bár szüleimé valóban a lakás amiben élünk, de biztos vagyok benne hogy nem magával a ténnyel van bajuk hogy a lakásban állat van. Már csak azért sem mert jelenleg is 6 db állattal élünk együtt, valamint ha hazavittem a kutyusokat sem volt belőle probléma hogy bevittem a szobába. Ők elvből tiltakoznak ellene, mivel ők ugy gondolják túlságosan leterhelem magam. AMugy az ideiglenesség semmilyen, de tényleg semmilyen költséggel nem jár, mindent áll a menhely.
2016. dec. 3. 20:18
 8/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk lehet, hogy igazuk van, nem? Amit itt leírtál, az egész napos készenlétet igényel, el nem tudom képzelni, hogy hogy tudod ezt összeegyeztetni az egyetemmel. Én az egyik legbüfébb büfészakra jártam, és még ott is volt hetente legalább 2-3*1,5 óra gyakorlat, amin kötelező volt bent lenni, illetve a többi órára is ajánlott volt bejárni, ha tényleg használható tudást akartál. Ráadásul most jön a vizsgaidőszak, és minden beadandót most kell majd leadni.

Ezt nem támadásként írom, kérlek ne vedd annak. Csak meg tudom érteni a szüleid szempontját is.

Esetleg kompromisszumként befogadhatnál felnőtt kutyákat, vagy macskát, nyuszit, tengerimalacot. Velük jóval több szabadidőd lenne, talán a szülők se tiltakoznának ennyire.

2016. dec. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem szorgalmi időszak alatt gondoltam....általában inkább nyáron vállaltam be ilyesmit.=)
2016. dec. 7. 20:54
 10/10 anonim ***** válasza:

Értem, ez már más :)

És dolgozol valamit? Mert lehet, hogy azt szeretnék, hogy nyáron menj el diákmunkára kutyavigyázás helyett.

Mást tényleg nem tudok elképzelni. Persze a kiskutyák tudnak büdösek és piszkosak lenni, de ha magukhoz viszik át őket, akkor nem hiszem, hogy ez a fő problémájuk.

Csak azt tudom írni, amit az előző hozzászólásomban is: próbálkozz más, kevésbé igényes állatokkal, hátha az nem szúrja a szemüket ennyire. Ők is nagyon meghálálják a segítséget.

2016. dec. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!