Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mennyi idő után vállaltatok...

Mennyi idő után vállaltatok újabb állatot az elvesztett kisállat után?

Figyelt kérdés

Elvesztettük a nyuszinkat, nagyon hirtelen. 6 éve velünk volt, és családtagnak számított, borzasztóan szerettük. El sem tudjuk képzelni az életünket nyuszó nélkül, ő volt az első kisállatunk.

Még csak néhány nap telt el. Megszakad a szívünk érte, és tudjuk, hogy majd szeretnénk még nyuszit, csak azt nem, hogy mikor.

Egyszer azt érzem, segítene egy új kis jövevény, máskor azt, hogy egy új, nem pótolhatja azt, amit elveszítettünk.



2016. dec. 5. 10:47
 1/2 anonim ***** válasza:

A kutyánk 8 éve pusztult el, mi akkor macskát fogadtunk be helyette, mert nem tudtuk elképzelni az életet állat nélkül, de új kutyát nem tudtunk elképzelni. Kb. 1-2 éve kezdett kerülgetni komolyabban a gondolat, hogy újra kellene egy kutya (csak most nem lennék jó gazdi, ezért inkább nem léptem)

Mivel több macskánk is volt egyszerre, amikor az egyik elpusztult, akkor viszont kb. 2 hónap múlva hoztunk másikat, hogy a megmaradt ne legyen magányos (mert ő úgy nőtt fel, hogy többen vannak, és már nem mertük kiengedni, nehogy őt is elveszítsük). De ha nem lett volna másik macska, aki mellé szántuk volna az újat, nem hiszem, hogy újra szereztünk volna macskát, szerintem inkább megint fajt váltottunk volna (esetleg visszatértünk volna a kutyákhoz)

2016. dec. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: azért épp akkor fogadtuk be új macskát, mert akkor találkoztunk egy olyan mentett állattal, ami gazdit keresett, és kölcsönösen megszerettük egymást, tehát nem direkt elmentünk venni egyet vagy valami, egyszerűen elénk sodorta az élet.
2016. dec. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!