Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kevésbé állatszerető emberrel...

Kevésbé állatszerető emberrel együtt élni?

Figyelt kérdés
Mi lehet a legrosszabb? Párom is szereti az állatokat, de más az értékrendünk...talán én túlzásba is viszem sokszor a tutujgatást, de ő meg gyakran nem figyel oda eléggé... Többségében én gondozom az állatokat, ha megkérem valamire megcsinálja. De fordult már elő olyasmi (egyetlen egyszer eddig) hogy mig nem voltam itthon addig lett volna szüksége az állatkának segítségre, amit hangos sírással is jelzett, párom meg ügyet sem vetett rá, mondván ő most elfoglalt, máskor is sír. Kettősek az érzéseim, mert nem ketten vállaltuk az állatokat, hanem én egyedül, és amugy mindent elnéz nekem a párom ilyen téren, de nem gondoltam volna, hogy ilyen megtörténhet...végül nem lett komoly baj, mert hazaértem, de ki tudja meddig sírt volna ott... csak aggódom hogy ebből később komolyabb konfliktus is lehet, mert pl az volt a legnagyobb majd hogy odapiszkított szerencsétlen jószág erölködés közben, és mig haza nem értem, addig sz.arszag volt...de az fel sem merült hogy vajon mi történt a kutyussal (mert kiskutyáról van szó) Volt már valaki hasonló helyzetben? Túlreagálom?=S

2016. dec. 14. 10:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
13%

Aztabüdös....szétmenni,"világ közepével" mert összevesztek a kutya miatt?

Szemére vetni valakinek, mert nem foglalkozik, a TE állatoddal?

Hát vagy kerestek magatoknak egy hasonló, állatbubus embert, vagy egyedül maradtok, de legalább veletek lesz hőn zeretett állatkáitok.


Azért emberek, gondolkodjunk már. NEkem lovam és macskám van, párom nem egy nagy állatbubus, a lótól meg fél, de egyszer nem jutott volna ezembe szemére vetni semmit, ami az állatokhoz kapcsolódik!

Kedves túlzottan állatbubusok, emberekkel próbáljatok már meg normális kapcsolatot kialakítani, mert nem, nem egészséges, -bármennyire is azt sugallja a trend- hogy emberrel nem vagytok hajlandóak kooperálni, de a kutya-macska-krokodil szent, és sérthetetlen, akiek meg nem tetszik menjen a halál f..ára.


Akkor lehet egy ilyen emberrel együtt élni, ha nem testálod rá az állatot, nem várod el, hogy ő is úgy éljen, hogy a jószág seggedelmébe, és mindent az állatnak alárendelve!

Én másképp szeretem páromat, és másképp az állatimat, de alárendelni-fölérendelni egyiket sem egészséges a másiknak.


Biztos hogy lesz ebből konfliktus, ha nem juttok dűlőre. Egyébként pároddal foglalkozol annyit, mint az állataiddal? VAgy csak azt látja, hogy minden az állat, de vele nem foglalkozol, sőt, elvárod hogy még ő figyeljen a te jószágaidra? Megkérdezted vaéaha, hogy neki mi a hozzáállása az állatokhoz? NEm gondolod, hogy mondjuk mivel baromira nem ért hozzá, nem fog velük semmit kezdeni, még mielőtt rosszindulatra gondolsz, hogy azért nem segített a kutyán?


Ennek a kutyakultusznak az egész gyökerét-zárszóként mondom- szeretethiányban, és az emberi kapcsolatok kialakításának hiányában látom, a kutya, macska egy pótlék, mivel az ő szeretetéért semmit nem kell tenni, könnyebbik út egy olyan lénnyel együtt élni, akihez nem kell alkalmazkodni.


Kérdező, próbálj meg beszélni a pároddal, próbáld meg kicsit az ő szemével nézni a dolgot, próbáld meg másképp szeretni az állatot, és másképpen párodat, és ne rendeld egyiket sem a másik fölé!

2016. dec. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
86%
Ilyen léha izével szóba sem állnék, mint a pasid.
2016. dec. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Mindig kikérem a véleményét, mielőtt másik , vagy bármilyen állat, egyáltalán bármilyen döntést meghoznék. Szoktunk róla beszélgetni. Sőt, szeret is játszani az állatokkal, ameddig neki kedve tartja, meg amennyi jól esik neki foglalkozik velük, a többit meg megcsinálom én. Nem várom el tőle, hogy foglalkozzon vele, ha igy lenne azért szoltam volna neki hogy miért nem takarított fel, ha annyira zavarta. Mindössze annyit fogalmaztam meg a kérdésben, hogy jogosan éreztem e kicsit rosszul magam, amiért képes volt kb fél órán keresztül nyugodtan ülni a gép előtt miközben a másik szobában ordított a kutya, és csak annyi dolga lett volna hogy átmegy, ránéz, meglátja hogy beszorult, kiszabadítja és megy tovább. Ezt akármennyire nem hozzáértő, szerintem meg tudta volna oldani. Pluszba meg én kaptam szemrehányást, amiért szarszag volt, addig amig nem voltam itthon.(Kb 3 óra idóintervallumról beszélünk!!)

Köszönöm a kérdést....foglalkozom eleget párommal, nem panaszkodik.

Nem érzem ugy hogy gyerekpótléknak használnám az állatokat, mert tisztában vagyok vele, hogy állatok, nem pelenkázom, nem altatom ölben, hogyha néha sír, de nincs különösebb oka rá csak szimplán hisztis, akkor rászoktam hagyni, majd megnyugszik alapon, de mindenképpen legalább ránézek, hogy nincs-e komoly baj. Nem tudom ez miért minősül úgy hogy pótlék lenne...Szerintem ha egy gyerekem lesz nem fogom befektetni a kiságyba "oszt" hadordítson mig el nem alszik, de a kiskutyával megteszem, mert nincs rá szüksége hogy elringassam.

Nem ordítottam párommal habzó szájjal és vérben forgó szemekkel, amiért hagyta sírni a kutyát, mindössze megjegyeztem, hogy ránézhetett volna, mire megkaptam hogy milyen büdös volt, mert összeszarta magát a kutyám...

Nem akartam indulatos, és hosszú kommentet irni, de kijött belőlem. Elnézést mindenkitől, akit esetleg ezzel megsértettem.

2016. dec. 14. 11:59
 14/18 anonim ***** válasza:
51%

11-es.

Egyrészt nem fogtad fel a problémát és mindent amit csak lehetett teljesen kisarkosítottál.

Másrészt sajnállak,hogy téged ennyire megvisel ha valaki a normális emberi kapcsolatai mellett az állatainak is tud rengetek szeretetet és törődést adni!

2016. dec. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
87%
Ti most komolyan nem értitek, vagy direkt tettetitek a hülyét, csak mert veszekedni akartok a kérdezővel? A kutya beszorult, fájt neki és félt, a párja meg mindezt leszarta... és erre az a tanácsotok, hogy szüljön gyereket?! És ha a gyerek szorul be, és a párja azt is leszarja, arra mi lesz a következő okos tanácsotok? Ássa el a nagymamát az eperfa alá, vagy mi, de komolyan.
2016. dec. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
88%

Csodálkozom a válaszolók zömén... Én megértem a kérdezőt.

Mondjuk én akkora állatbarát vagyok, hogy ha a párom direkt leütne egy pókot, az válóok lenne (vagy ha kinevetne, amikor óvatosan takarítok, van belőlük egy csomó, de olyan kis törékenyek, nem tudom őket elpaterolni s jól megvagyunk)... Nem tudok olyannal együttélni, akivel gyökeresen eltér az értékrendünk a számomra legfontosabb kérdésekben. S az állatszeretet az.


Nos, de nézzük ezt a speckó esetet. OK, hogy a kérdező állata, ezt a kérdező is teljesen jól kezelő, nem várja el a párjától, hogy ő gondozza az állatot s amúgyis tolerálja, hogy mások.

De egy beszorult kiskutya bizonyára eléggé zavaróan sír ahhoz, hogy én igenis elvárnám, hogy nézzen már rá az épp ott levő ember, hátha van valami baja. Nem ismerem a körülményeket, lehet, hogy máskor ugyanúgy sír (kétlem, de a kérdező párja szerint mondjuk ugyanúgy) s nincs itt szó arról, hogy rossz ember lenne, nem ítélkezem. De én tuti elvárnám, hogy nézzen rá, ha nagyon sír a szerencsétlen, ilyen alapvető okokból, hogy nem akarjuk, hogy egy másik élőlény, sőt emlősállat, aki igen fontos a párunknak, aki jó esetben igen fontos nekünk, szenvedjen.


Én tuti beszélnék a párommal, őszinte típus vagyok s amúgyis érdekelne, hogy mégis mi zajlott benne.


NEM minden egyes esetben megfelelő válasz az, hogy "de hát nem az enyém, semmi közöm hozzá". Itt egy kicsi állat szorult be. Tökmindegy, kié. Egy vadidegen kiskutyán is segítenék, ha tudnék. Nagyon elfoglaltan, más embernél megértem, ha nem veszi észre, hogy úgy sír, mint akin segíteni kell, de erről már írtam, ezt tuti tisztáznám s megbeszélném, hogy a jövőben mi legyen. A kérdezőhöz hozzátartozik a kutya, ez már csak ilyen.

Ja, ha tényleg a kakaszag zavarta, akkor is, amikor már tudta, hogy beszorult a kicsi... Nos, én nem tolerálnám ezt. Nem tudnék szabadulni tőle, hogy akibe ennyi empátia nem szorult, az vajon mit tesz a jövőben.


Nem vagyok állattutujgatós, eléggé kerülöm, hogy állatom legyen, azzal gond van, ami nekem nem hiányzik. Macska van, de nem saját, hanem szabad lény, aki sokat lóg itt.

De nagyon szeretem az állatok zömét és van empátiám. S igenis úgy gondolom, hogy sokat elárulhat valakiről az, hogy hogyan viszonyul az állatokhoz.

2016. dec. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
25%

Tehat, ha te nem vagy ott, akkor sem kell ranezni figyelni a te kutyadra, értem én.

Nemtudom, lehet, jelzesertekuen amikor nincs othon, a szamitogepen locsolnam a viragaimat, mert ott kenyelmes.

Btw, rohadtul nincs rendben valami a parod fejeben, ha ennyire ignoralja a neked fontos.. tárgyakat.

2016. dec. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
80%

Párom se annyira imádja a patkányaim de ha megkérem hogy adjon nekik tápot megteszi meg rájuk néz ha úgy hangzik kezd elfajulni a bunyó de az hogy magasról teszel egy állatra aki nyilvánvalóan jelzi hogy BAJ VAN már nem állatszeretet kérdése.

Aki meg nekem is be akarja dobni hogy "hőőő szüjjé gyereket" mi van ha azt mondom, RÜHELLEK gyerekek közelében lenni 5 percnél többet de igen, az hogy egy napi 1-2 órát igénylő állatot tartok nyilván azt jelenti akarok egy gyereket aki a következő években minden szabad pillanatom elveszi, még akkor is ha egyébként utálom őket

2016. dec. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!