Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni "kóbor" kutya...

Mit tudok tenni "kóbor" kutya ellen?

Figyelt kérdés

Az utcánkban, kb 3 házzal arébb lakik egy rotweiler. Ezen a környéken divat a nagy kutya+ócska kerítés kombó. Viszont van ez a rotweiler aki folyton kijárkál a kapun. A gazdája pedig sz*rik bele egy nagyot. Én nagyon szeretem az állatokat (nekem is van) De nem ennyire közvetlenül. Eddig nem tekintettem nagy gondnak mert csak néha láttam járkálni. De mostanában folyton jön utánam. Illetve a párom ma elindult a buszmegállóba (en a kapuba álltam) mire a kutya kijott és neki állt morogni meg vicsorogni. A mázlia szerintem az volt h pont jött 2 autó ezért letudott fordulni gyorsan egy kis utcán ahova már nem követte. De elegem van hogy rettegve kell kilépnem a kapun. A gazdájának hiába szóltunk semmi változás. Ilyenkor mit lehet tenni? Foglalkoznak egyáltalán ilyennel?

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!



2017. márc. 24. 23:55
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

Ismerős a helyzet. De nálunk még be is szoktak járni..(de itt csak ilyen keverék kis kutyákról van szó, de akkor is... csivavámtól 2-4x akkora) Szerencsére már raktunk a kapunkra egy dróthálót, hogy ne tudjanak bemászni a rések között (Ilyen csicsás kerítés, vagy hogy mondjam :D, aztán a megformázott vasnál vannak rések, pedig elég magasan van mondhatni.)

Amúgy én néha elgondolkoztam azon, hogy rendőrt hívok, addig amíg ki nem jönnének, mert biztos nem foglalkoznak vele, míg baj nem esik, de ki is csapnám a balhét ha akármi rosszabb történne ezeknél..

A legjobb lenne az állatvédők kihívása, a nemtörődömség mellett még biztos találnának olyan dolgokat, amikből adódóan megszűnne a problémátok, igaz talán az állat elaltatásával járna, ha nincs jobb megoldás rá, meg valószínűleg akkor lenne csete-paté (ha ismeretlenül is be lehet, akkor úgy talán nem), meg nincs kizárva, hogy ugyan úgy venni fognak egyet.

2017. márc. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
80%

Van pár ötletem nem tudom melyik mennyire hatékony, melyik válik be.


1) ultrahangos kutyariasztó - sajna nem tudom mennyire hatékony.

2) gázspray, paprikaspray - egy ilyennel való lefújás után vagy soha többé ki nem tenné a lábát a birtokról a kutya vagy úgy felhergeled vele, hogy következő alkalommal széttép...

3) talán a legbiztosabb, ha kihívod a rendőrséget. Kicsit ki is színezném a sztorit, hogy mennyire erőszakos a kutya. Szerintem jobb kicsit túlozni, és megelőzni a bajt, mint a kórházban feküdni. A gazdájáról meg megvan a véleményem.

2017. márc. 25. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
3%
Normális vagy, paptikasprayt fújni a kutyára? Idióta
2017. márc. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%

Szépen feljelented a "gazdáját". Ha gondolod színezheted is.


Mivel rottiról beszélünk elég kitartóan agresszív tud lenni (nekem is van egy). A paprika spray-el pontosan a pofájába célozz! Vagyis az orra és a szeme környéke irritálható legjobban.

A szemek,az orr,a fülek,a nyak,a lányék,a tappancsok és a farok gyenge pont így ha védekezni kell lehetőség szerint ne az oldalát üsd

2017. márc. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A gazda ellen írásban bejelentést kell tenni a jegyzőnél, az önkormányzaton. Ez a hivatalos intézési mód.

Egyébként pedig hordj magadnál paprikaspray-t, és egy esetleges támadás esetén fújd szemközt a kutyát (bár a gazdája érdemelné).

2017. márc. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mifelénk egy erdélyi kopó van, aki kerítésen kívülről is őrzi a területét.


Kísértem haza egyik este a szomszédban lakó barátnőmet (én pár utcával feljebb lakom, ő nagyjából a kopóval szemben) amikor a sarokról elkezdett ugatva-morogva felénk futni.


Én beálltam a barátnőm elé, kihúztam magam, tettem pár lépést a kutya felé, aztán toppantottam, és egy - lány létemre meglepően huszáros - "HEJ!" csatakiáltással meggyőztem a blökit, hogy nem akar velem ujjat húzni :D

2017. márc. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!