Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet tenni a kóbor...

Mit lehet tenni a kóbor macskák ellen?

Figyelt kérdés

4 írtó pofátlan "kóbor" macskával van gondom.

Van gazdájuk, csak azok se nem etetik, se nem engedik be őket.


Minden nap átjárnak hozzám.

Megkergetik, megverik az én macskámat, a saját portánkon.

Megpróbálják lopni a kajáját, vagy ha nyitva hagyom egy fél percre a konyha ajtót egyből bemennek és belefalnak bármibe ami esetleg ki van rakva. Még a zöldségekbe is.

Ma este csak a tea vizemet vittem be a szobámba, addig nyitva hagytam az ajtót.

Mire visszamentem becsukni (max fél percen belül), már egy nagy vörös macska volt bent a sarokban.

Akkorát sikítottam, majdnem szívrohamot kaptam.

Felugrott a szekrényre és leborított mindent, összetört egy pár poharat, majd amikor felkaptam a felmosórongyot, kirohant..

Nekem ebből már elegem van.


Nem nekik veszem a Whiskast, alutasakos cuccokat, illetve a drága bio, vega ételeket.

Már egyszer a kígyómnak is elopták az egyik fagyasztott patkányát amit kivettem felolvasztani.

Nem is értem, egyáltalán hogy tudják felbírni és elcipelni.


Ha elüldözni próbálom őket az udvaron, nem is zavartatják magukat, csak nyugodtan, kényelmesen ülnek és lesnek, amíg olyan fél méter távolságba nem kerülök....akkor nyugodalmasan feltápászkodnak, elindulnak.


Még soha életemben nem utáltam egy állatot se, de ezeket egyszerűen gyűlölöm.

Nem csak nekem, de legalább 2 embernek gondot okoznak a környéken.

Az egyik a szomszédom sajnálatból még etette is őket, ezek cserébe levadászták a galambjait. A másiknak meg a gyerekét karmolták arcon, illetve onnan is lopnak.


Mit lehetne ellenük tenni?

A gazdájukat nem érdekli, azok is bolodok, nincs olyan nap, amikor ne lennének részegek..

Sintértelep nincs a környéken (legalábbis nem tudunk róla)

Esetleg milyen méreg van, ami hatna?

Más megoldásra már nem tudok gondolni.



2014. márc. 14. 21:47
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

"Esetleg milyen méreg van, ami hatna?

Más megoldásra már nem tudok gondolni."


Ó, ne legyél ilyen szigorú! Az öngyilkosság nem megoldás, de ha már ennyire elkeseredtél a macskák miatt, akkor legalább ne méreggel öld meg magad, mert az nagyon fáj!

2014. márc. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 kuntakintex válasza:
.
2014. márc. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan kepes lennel megmergezni ugyanolyan macskakat, mint a sajatod?

Erdekelne, hogy tudod ezt feldolgozni... Raadasul, ha barki masnak okoznak gondot a te macskaid, szerinted jogos lenne, hogy megmergezze?

Nezd, szerintem ezt a dolgot bizd azokra, akiknek nincs sajat macskaja, szoval nem szereti a macskakat... Nem hiszem, hogy tenyleg felvagy keszulve arra, hogy vegignezd ahogy egy macska kiszenved megmergezve, ha egy picit is szereted a macskakat, es ha van sajatod, akkor talan igen, akkor egy ilyen sokkal durvabb sokk, mint gondolnad.

2014. márc. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az állatvédelmiseknek kell szólni.Ők menhelyre viszik őket.
2014. márc. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%
Te nem vagy normális! A macskának vega kaját veszel? A macska húsevő. És a fagyasztodba egeret tárolsz? :) Nem értek veled egyet. És szerintem sokan mások sem! Nem szabad őket lemérgezni. Iszonyatos fájdalmai lennének.. Sokat szenvednének te idióta! A macskádat meg ha ivartalanítanád akkor nem kerülne verekedésbe. Jól lakna és nem kötekedne. Rengeteg állatmenhely van. Inkább szólj nekik, hogy vigyék el őket mert le akarják mérgezni! Légy empatikusabb!
2014. márc. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A macskák már csak ilyenek. Hiába kapnak a mieink is rendesen enni, a lopott kaja sokkal izgibb. Annyit tudsz tenni, hogy a sajátodat bent tartod, de legalábbis bent eteted, és ha szerencséd van, rájönnek, hogy Nálad nincs ehető dolog, és tovább állnak.
2014. márc. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 kuntakintex válasza:

Nem a macskaja a vega, hanem a kerdezo. Azt irta az o kajajat is felfaljak ha ki van teve.

Amugy teljesen mindegy ha ivartalanitva van a macskaja, akkor is megverik.

Az enyem ivartalanitva van, csak ritkan szokott kijarkalni, de mindig megtamadja valamelyik szomszed macska.

Ha idosebb, nagyobb a tobbi akkor megverik a kicsit.


Szerintem legegyszerubb, es legolcsobb ha jobban bezarkozol, vagy utananezel a sinternek.

2014. márc. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy kutya megoldaná a problémádat, nem engedné az idegen cicákat a területére.
2014. márc. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
És ha a te macskádat mérgeznék meg? Gondolkodj már egy kicsit! Nem a macskák tehetnek arról, hogy nem viselik gondjukat, nem kapnak enni stb. Készíts róluk fotót, rövid leírással (kor nem stb.), és röviden vázold fel a helyzetet, majd küldd el kül. állatvédő szervezeteknek (Állatvédőrség, Cicamentő Angyalok stb, segítenek gazdát találni.) Mérgezték már meg macskámat, borzasztó volt nézni a kínját, hasonlókat kívánok annak is aki ilyet csinál..
2014. márc. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!