Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Macska és papagáj együtt...

Macska és papagáj együtt tartásáról mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 2. 15:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Macskafüggő!Az enyém nem is foglalkozik a nimfáimmal.:) De nem nagyon ajánlott együtt tartani őket.Te ismered a cicust,ha vadászós fajta,akkor gondok lehetnek.
2017. ápr. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"- Óberlajtnant úrnak alázatosan jelentem, hogy minden rendben van, csak a macska viselkedett pimaszul, és felfalta a kanárit.


- Hogyhogy? - mennydörögte a főhadnagy.


- Óberlajtnant úrnak alázatosan jelentem, a dolog így történt: én tudtam, hogy a macskák nem szeretik a kanárikat, és bántják őket. Ezért én össze akartam ismertetni őket, hogy abban az esetben, ha ez a bestia megpróbálkozna valamivel, én mindjárt kiporolhassam a bundáját, hogy amíg él, ne felejtse el, hogy egy kanárival hogy kell viselkedni, mert én nagyon szeretem az állatokat. Minálunk a házban van egy kalapos, és ez úgy bedresszírozta a macskáját, hogy ez a macska felfalt neki azelőtt három kanárit, és most már egyet se, és a kanári akár rá is ülhet. Én is meg akartam ezt próbálni, és kivettem a kanárit a kalitkából, és odaadtam, hogy szagolja meg, és még mielőtt észbe kaptam volna, ez a majom leharapta neki a fejét. Én igazán nem vártam tőle ilyen gorombaságot. Még ha egy veréb lett volna, óberlajtnant úr kérem, akkor nem szólnék semmit, de egy ilyen szép kis kanári, harzi fajta. És még milyen mohón zabálta a tollaival együtt, és közben dorombolt a gyönyörűségtől. Azt mondják, hogy a macskák nincsenek zeneileg kiművelve, és nem bírják hallgatni, amikor a kanári énekel, mert ezek a bestiák nem értenek ahhoz. Én aztán leszidtam azt a macskát, de isten őrizz, hogy csináltam volna vele valamit, és vártam a főhadnagy urat, hogy tessék elhatározni, hogy mit kapjon ezért ez a dög, ez a rühes."

2017. ápr. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%

Nálam alap, hogy a macskák nem jöhetnek be abba a szobába, ahol a papagájok vannak. Láttam már ismerősnél olyat, hogy 5 év "problémamentes" együttélés a macska egyszercsak elkapta a papagájt repülés közben!, nekem ez nem hiányzik!

Lehet összeszoktatással próbálkozni, és igen, vannak "cuki" videók a neten, de az ösztönök akkor is ösztönök - én az ilyesmit hazardírozásnak tartom.

2017. ápr. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A macskában megvannak a vadászösztönök, az ablakból mindig énekel a madaraknak...

De a papagáj valószínűleg csak átmenetileg lenne nálunk. A hétvégi házunknál találták szüleim, keresni fogjuk az eredeti gazdát. Bár elgondolkoztunk a megtartásán, ha nem jelentkezne érte senki. Gondot okozna ha addig olyan szobában lenne tartva ahol nem igazán jár senki, a macska sem? Esetleg hosszútávon lehet így tartani vagy nagy szükségük van a folyamatos társaságra?

2017. ápr. 2. 17:03
 5/10 anonim ***** válasza:
34%
A macska jól fog lakni egyszer legalább...
2017. ápr. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Először is,hirdessétek ahol tudjátok,fb-n is vannak ilyen csoporzok.Valószínüleg keresi a gazdája.A cica semmiképp ne tudjon a közelébe kerülni!Ha senki nem jelentkezik érte,akkor kell mellé egy pár,mert nem szabad egyedül tartani őket.Milyen fajta amúgy? :)
2017. ápr. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Gyula1.0 válasza:

Az én macskám kinyírt egy hullámost. De ő jó vadász volt, rendszeresen hozott egeret is, és lerakta vagy elénk, vagy a kiscicáinak, hogy tanuljanak vadászni.


Egy hullámost pedig a kutyám nyiffantott ki. Nem hiszem hogy akarta, csak a méretarány miatt a játék véletlenül halálos lett. :)


Egyik madárért sem volt kár, mindkettő hülye volt. De ha kifogod, vannak olyan elképesztően intelligens kis hullámos papagályok, amik minden védelmet megérdemelnek. Nekem volt egy olyan, ami előre köszönt (szia), hívásra jött (a karomat kellett kitartani), és imádott sakkozni. :)


Én személyesen láttam egy olyat, ami több verset is el tudott szavalni.

És egy barátomé szabadtéren is együtt piknikezett a családdal - szabadon röpdösve, kézre szállva.

2017. ápr. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
az eggyik különös módon el fog tűnni előbb utóbb! Nem a macska lessz az !
2017. ápr. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Remekül elvannak. A papagájt is meg lehet etetni a macskával, meg a macskát is a papagájjal. Igaz, mindkét esetben a macska lakik jól, de ez a természet rendje.
2017. ápr. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Lehet együtt is tartani csak szerintem a macskának kényelmetlen lesz a kalitka.

Egy 65x50x25ös be elfér,megfordulni nem tud ugyan,de már ennyi helyen elvan

2017. ápr. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!