Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Állatorvosom szerint a kancám...

Állatorvosom szerint a kancám öröklött meddő, esetleg hallottatok már valamit ilyesmiről és gyógymódjáról?

Figyelt kérdés
2010. máj. 13. 15:42
 1/5 anonim ***** válasza:
9%

Állatorvosodat ki kellene tömetni és mutogatni.

A kancádat a kotlós költötte ki?

2010. máj. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
9%
Oh hát persze!Tuti,hogy az anyjától örökölte!Hihi...
2010. máj. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja, megesik. De figyelembe véve, hogy hány ember él herélt lóval, ez nem egy elfogadhatatlan helyzet...

Gyógymódja nincs, vagy nem lehet tudni, amíg a meddőség pontos okát fel nem tárjuk, ami sok pénzbe és sok tesztbe kerülne - magyarul nem éri meg, főleg ha figyelembe vesszük a mostani csikó árakat.

2010. máj. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
majd elfeljetettem, u.i. az elsőkhöz: lásd gentika tankönyv (amit még soha nem nyitottatok ki), recesszív gének.
2010. máj. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én 3 éve, pont ilyen tájt, májusban vettem egy furioso kancát, negyed áron, mert 5-ször fedeztették, ötször nem vemhesült. Így mivel nem lett volna haszon rajta, vágóra szánták...vágó áron vettem meg egy nyhb, kitűnő vérvonalú furiosót. Elég keményen bántak vele az alatt az egy óra alatt, míg a lovat megnéztük, rengetegszer csak úgy oldalba vágták a semmiért szegényt:S Láttam a szemeiben a keserűséget, de ilyen jó szándékú lóval még nem volt dolgom. Sárlani sárlott, többször is nálam. Életemben sem ütöttem meg, és nem is lennék rá képes. Miután hozzám került, rá egy évre egy ismerősöm dijlovagló furioso ménjével befedeztettük, mondván, hogy 10% az esély arra, hogy vemhes lesz és világra hozza a csikót. És láss csodát, a meddőnek mondott ló, egy egészséges kancacsikót hozott a világra, akit nagyon szépen fel is nevelt.


Ami a lényeg ebből: az állatok érző lények, ha éppen nem olyanok a körülményeik, szerintem képesek az emberi akaratnak ellenállni. Csak sok szeretet, foglalkozás, bizalom és idő kell hozzá.

2010. máj. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!