Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Törpehörcsög vagy aranyhörcsög...

Törpehörcsög vagy aranyhörcsög? Melyiket ajánlanátok? Mi a különbség közöttük (ketrec, tisztítás, etetés több/kevesebb, havi költség stb. )? Mennyivel nagyobb házat és helyet igényel az aranyhörcsög?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 19. 18:27
 1/5 anonim válasza:
86%
Aranyhörcsög! Hosszabb életű, nagyobbra nő. Nem hinném hogy olyan sokkal drágább lenne, maximum az elején, ketrecvásárláskor kell többet költeni esetleg nagyobb helyre.:)
2017. ápr. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%
Igazábol terráriumban tudod öket tartani,de ketrec is jó a törpe hörcsög az mozgékonyabb(szerintem) mert volt aranyhorcsögünk o alig mozgott de a törpe az állandóan.... szóval szeri tem tedd játékossá a 'házát' és fontos hogy sokszor adj neki nyers gyümölcsöt mert nagyon szereti,és vitamin gazdag:3 a tisztitás ...fontos hogy legyen külön helye mikor majd tisztitod:) (megfelel ez cipös doboz stb...lenyeg hogy csinálj rá lyukakat a tetejére:) ) én nagyon forro vizbe leáztattam a játékait meg a többi 'holmiait' nem fontos de jó ha van háza :) igazábol az aranyhörcsögöt akarsz akkor nagyobb ház kell,de nem feltétlenül:) havi kölcség nem hiszem hogy ugy lenne de természetesen állatorvos hoz kell azért vinni mondjuk félévente (legalabbis azt tanacsolta nekunk az orvos) remélem tudtam kicsit segíteni mert tapasztalt vagyok:) viszont figyelj ha van macskátok, nehogy történjen bármi:) /bocsi a helyes írásértbgyorsan irtam/
2017. ápr. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az aranyhörcsögnek célszerűbb nagyobb helyet venni(legalább 80x50 cm alapterületűt, de a nagyobb még jobb). A kereke legalább 30cm átmérőjű legyen!

Törpehörcsögnek elég 20 cm átmérőjű kerék és pl ez a fenti 80x50 cm ketrecméret tökéletes neki. De ha minimálisan kisebb sem akkora baj. (Legalább 60x40cm legyen!)

Házikónál és más játékoknál a törpének elég az s méretű, még aranyhörcsögnél inkább m vagy l méret kell.

Árban nem igazán van különbség, annyi hogy a felszerelések minimálisan drágábbak.De csak egyszer kell megvenni, szerintem nem annyira jelentős így a különbség ezen a téren.

Én amúgy inkább a terráriumot ajánlom ketrec helyett, jobban be lehet rendezni és több forgácsot tudsz berakni.Mivel a természetben is járatokat ásnak , nagyon értékelik a terráriumban is a 15-20 centi vastag forgácsot is. Jobban leköti őket, mint bármelyik bolti játék.

(A kereket kivéve)

Én a törpehörcsögöt azért ajánlanám , mert könnyebb tenyésztőt találni, többen foglalkoznak a tenyésztésével, mint az aranyhörcsöggel.

De egyébként ízlés dolga.

Etetés terén van különbség a tápjukban, de árban nincs.

A törpék kicsit hízékonyabbak, szóval gyümölcsöt szinte egyáltalán nem érdemes adni nekik.

2017. ápr. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettek!:)
2017. ápr. 19. 18:48
 5/5 anonim ***** válasza:

Aranyhöri általában nyugisabb, szelídíthetőbb, és könnyebb tisztítani (egy helyre pisil és nem kezd el ásni és össze vissza keverni az almot, mint a dzsungi. dzsunginak szörös a keze lába az aranyhörinek nem, az aranyhöri jobban szeret a ketrecen mászkálni.



Ketrec amiatt jobb nekik, mert a vadonban a ragadozó ugyanúgy fogta meg őket, mint amikor benyúlunk felülről hozzájuk.


roborovszki törpehöriék társas lények, többen szeretnek együtt lenni és még kevésbé szelídíthetőek mint a dzsungi

2017. ápr. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!