Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Jól teszem, hatni fog? És...

Jól teszem, hatni fog? És hogyan erősíthetem?

Figyelt kérdés
Szóval a lovam eddig nagyon elvolt hanyagolva,nemengedték hogy foglalkozzak vele és aki gondozta az nemjól gondozta,azóta őt kirugtuk. A baj h a ló kehes és sovány,a lábai gyengék.kb. másfél hete hízókúrára fogtam,ami a következő étrendet foglalja magába: szokásos szénaadag reggel délben este,reggel este zab és táplálékkiegészítő,délután vagy délelőtt plusz zab és tápálálékkiegészítő másfél kiló darált kukoricával+egy egész vödör felszeletelt répa,alma,más gyümölcsök.Már meglátszik az eredménye,sokkal élénkebb.Ha így folytatom (plusz szerzünk be hozzávalókat és azt a mach féle takarmányt fogja kapni),akkor kikerekíthetem? A másik,hogy a lábai nagyon gyengék. Hogyan erősítsem meg őket? Maximálisan kehes szegény így nemlehet kemény munkára fogni.Köszi a válaszokat.(Am a ló 18 éves)
2010. máj. 15. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Egy állatorvosnak meg kell mutatni a kehesség,lábak,fogak állapota stb.miatt.Esetleg a doki majd ad vitaminkészítményeket vagy más kondijavítót és féreghajtót.

Az etetés rendben,de az orvos mindenképp kell.

2010. máj. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
épp most nézte meg az orvos. adott kehességre ilyen port amitől nem fullad meg. mást nem adott oltást neki féregtelenítőt
2010. máj. 15. 16:20
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy 18 éves ló már nem éppen fiatal,úgyhogy szerintem a nyugdíjas éveket, engedd hogy nyugalomban töltse. Nem írtad,hogy mi a baja a lábainak? Beszűrődik? Nyom rájuk? Sánta?

Egyébként szerintem egy olyan lovat ami kehes, idős és a lábai is gyengék, az elkövetkezendő éveiben csak szeretni és simogatni kellene.

2010. máj. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
teljes nyugalomban van,nem fogok rajta lovagolni sem,csak kellemes időt szeretnék neki. a lábai háát.. a hátsó lábainál kötőszövetes hegesegés van a bokájánál,amit már nemlehet lelohasztani,az orvos szerint egyszerűen csak "zörögnek" a csontjai. csak azt szeretném ha jobban nézne ki,kényelmesebb életet élne.
2010. máj. 15. 20:22
 5/7 A kérdező kommentje:
mindennél jobban szeretem,és mikor elvan engedve,ő is odajön hozzám pedig legelhetne.volt egy társa ő 21 éves volt de 10nek nézett ki,rajta lovagoltam,szívrohamban halt meg múlt vasárnap. ezt a lovat pedig csak kényeztetni szeretném,nem ülök rá soha,már évek óta nem is ültek rajta. napi 3* lecsutakolom ha nem többször, nagyon szeretve van. úgyhiszem,jobbat nemnagyon kivánhatna nyugdijas korára. de akkor sem szabad soványnak lennie. ezért akarom kikerekíteni.
2010. máj. 15. 20:26
 6/7 Winner of Royal Hill ***** válasza:

A kukoricával csak óvatosan! Baja is lehet tőle.

Ha tudsz szerezz neki lucernát,de eleinte azt is csak mértékkel. Sokan azt mondják,hogy nem jó a lónak, az enyém 4 évig szinte csak azt kapott és nem lett semmi baja.

2010. máj. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
van lucernánk állítólag aki eteti attól ezt kapja.. :S:S kukoricát csak mértékkel adom neki beáztatva,ledarálva (a tyúkokét kapja XD)több mint 2 hete kapja,eddig semmi baja nem volt semmitől.visszanéztem nyári képeit,a bordái kilátszottak.most már csak tapintani lehet őket.
2010. máj. 16. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!