Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek jól teszem, ha...

Szerintetek jól teszem, ha fajtamentőktől fogadok be kiskutyát? Biztos, hogy fajtatiszták ezek a kutyák? Nem lesznek nagyon betegesek? Gondolom szaporítóktól kobozzák el őket.

Figyelt kérdés
2011. aug. 28. 10:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sajnos meg van rá az esély, de még mindig jobb, mert megmentesz egy kis életet, és mégsem tömöd a szaporítók zsebét...
2011. aug. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Nagyon jól teszed, ha fajtamentőktől fogadsz be kiskutyát. Őket valóban általában szaporítóktól kobozzák el, hogy szebb életet biztosíthassanak nekik.

Csak annyira lesz beteges a pici, mintha egy szaporítótól vettél volna kutyát. Lehet, hogy egészséges lesz, de lehet, hogy nem. A fajtamentők általában kivizsgáltatják a piciket, és betegségekre felhívják a leendő gazdi figyelmét.

2011. aug. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%
Jól teszed! Ezek a kutyák nem feltétlenül szaporítóktól kerülnek oda mert a kidobott fajtiszta kutyák is bekerülnek ilyen helyekre. Ezek biztos fajtiszták hiszen a "fajtamentők" név is erre utal. Én csak ajánlani tudom!
2011. aug. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja, igen. Ha nem derült volna ki az első hozzászólásomból: én is támogatom a fajtamentőktől való örökbefogadást! :)
2011. aug. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
26%
én szaporítotol vettem és semmi baja ..
2011. aug. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt nem lehet előre pontosan tudni. Én pl. egy Yorkit fogadtam örökbe de eddig hála istennek még nem volt semmi baja. Szerintem meg póbálhatod legalább egy kutyának jó életet biztosítasz.
2011. aug. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy nem kapsz fajtatisztát, hiszen hivatalosan csak tk-s kutya számít fajtatisztának, a többi fajtajellegű keverék. A tk-s kutyáknak van chipjük, vagy tetkójuk, amik alapján azonosítani lehet őket, és ha bajba jutnak a tenyésztőjük visszaveszi őket.


Az örökletes betegségek bejátszhatnak, de ha van valami gond, akkor általában a fajtamentő szervezet már tud róla, hiszen jellemzően felnőtt kutyák vannak náluk, akiknek ha van valami bajuk, annak már van valami jele.


Szerintem nyugodtan fogadj be mentett kutyát, amelyik fajtamentőket én ismerek, ők nagyon-nagyon körültekintőek és lelkiismeretedek.

2011. aug. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%

Érdekes ez. FAJTA mentők, törzskönyvnélküli kidobott kutyák. Akiknek nincs törzskönyve nem számit fajtatisztának.

Akkor ,hogy fajtamentők?

Lutrit választasz. Neked kell döntened.

2011. aug. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Lutrit választasz nagyjából mindenhol, ahol nem kerül legalább 150 ezerbe egy kölyök. Annyiban kevésbé lutri, mint egy szaporított kölyök, hogy már tudod, hogy mire számíts, hiszen ők már felnőttek, átestek néhány kivizsgáláson.

Mit gondolsz pl. az a rengeteg süket argentin dog aki a fajtamentőknél van, amikor kölyökként a gazdához került már tudták, hogy süket? Nem.

Megvették szaporítótól olcsóért, aztán később derült ki, hogy nem hall, akkor meg eldobták.

2011. aug. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:)!A kutyusnak van chipje és 6 hónapos.Nagyon betegen került fajtamentőkhöz,de a gyógyszeres kezelésen átesett.
2011. aug. 29. 20:45
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!