Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Melyikbe foghatnánk bele a...

Melyikbe foghatnánk bele a nyúl tenyísztésre vagy csirkenevelésbe? (melyiket érné meg jobban? )

Figyelt kérdés
....GYŐZZETEK IS MEG RÓLA!!!
2010. máj. 16. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyúl szaporább is és aranyosabb.
2010. máj. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nyuszika !

DE leszögezem előre hogy ÉN egyiket sem csinálnám !

Mert ha felnevelem őlet, soha nem lenne szivem odaadni valakinek hogy megegye :S pffúújj !

2010. máj. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Melyiket tudod eladni? Melyikhez jobbak a feltételeid?


Amúgy a nyúl egyszerűbbnek tűnhet, végeredményben mégsem biztos, hogy jobban jársz vele. Egyrészt nincs neki piaca. Kb 1500 Ft-ot kérhetnél el egy kb 2kg nyuszkáért levágva, megnyúzva. Ha mondjuk 500 Ft az önköltséged, mire felneveled, akkor is el kell adnod egy évben 1500 db-ot, hogy megérje vele foglalkozni. Ez hetente kb 29 nyuszka. Egy anyától kb 25-30 db nyúlat várhatsz el egy évben (6-8 fióka ellésenként, és kb 5-ször ellethetsz, de inkább csak 4-szer kellene). Ez azt jelenti, hogy több, mint 50 anyát kellene tartanod, plusz a bakok, illetve a südőknek is sok hely kell, ehhez kellene egy minimum 150 négyzetméteres jól szellőztethető, ugyanakkor szigetelt, felszerelt stb istálló. Másrészről egy ekkora tenyészetben hamar jönnek a gondok is. Betegségek, stb... Szóval csak akkor állj neki a nyulazásnak, ha a technikai feltételeid adottak, és el is tudod adni. Ha leadásra akarsz termelni, akkor most felejtsd is el szépen. :) Ajánlom hogy szerezz be szakirodalmat: Sinkovics György - A házinyúl tartása és betegségei (Gazdakönyvtár). Ha minden igaz ezt vagy neten, vagy egy alexandra könyvesboltban is be tudod szerezni.


A csirke tartás viszont egészen más. Egyrészt hatalmas piaca van, másrészt sokkal kisebb befektetést igényel. Most ezt nem fejtem ki bővebben, mert Én inkább a nyúlról akartalak lebeszélni. :) De mindkét témában találsz szakirodalmat a Mezőgazda kiadó, vagy a gazdakönyvtár kiadóktól. A Google a barátod. ;)

2010. máj. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
47%
Figyelj ha rám halgatsz a csirkét választod ,hogy miért én mind a kettőt próbáltam a nyúl igaz hogy nagyon szapora de nagyon kényes is minden féle betegséget össze szed
2010. máj. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A csirke egyszerűbb, és tényleg jobban van piaca. Én előnevelten adom (tojást keltetek) ami megmarad, azt pedig pucolva. Ha hivatalosan akarod csinálni, akkor keress utána a háztól való értékesítés szabályainak (ha jól emlékszem 52/2010-es FVM rendelet). Sarokházat nem veszel belőle, sok munkával is jár (hétvége, ünnepnap ilyenkor nincsen), de ha ez érdekel és nincs más munka, akkor egynek jó. Mellékállásban meg ha nem bénázod el, simán megéri. Most gondolkodom a nyúlon én is, mert azt is keresik levágva, de a csirkéből többet el lehet adni. Ami a lényeges, hogy mielőtt belevágsz, olvass utána, ÉS NE CSAK AZ INTERNETEN, mert ott elég sok a gagyi ismertető. Könyvtárban, szakkönyvekben több a hasznos infó.
2010. máj. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!