Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Halakat vagy papagájt vegyek?

Halakat vagy papagájt vegyek?

Figyelt kérdés
Már régóta szeretnék valami állatot a lakásba és a fenti két állat között vetyengek. Amióta csak megfordult a fejemben, hogy papagájt veszek, folyamarosan attól tartok, hogy ha véletlen akkor engedem ki a kettecből, amikor nyitva az ablak, elrepül. Ezért gondoltam a halakra, de belül meg nem lehet játszani (vagyis gondolom kevesebbet, mint egy papagájjal). Szerintetek mi legyen? Elrepülne a papagáj?
2017. máj. 24. 16:36
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Elnézést a hibákért, fáradt vagyok, itt egy kis javítás:


folyamarosan = folyamatosan

kettec = ketrec

belül = velük

2017. máj. 24. 16:38
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha felszerelt akváriumod van, halakat végy, ha kalitkád, (amihez kevesebb felszerelés kell) akkor papagájt.
2017. máj. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Halakkal semennyit sem lehet játszani... A haltartás nehezebb bonyolultabb,ott nem csak a halakra,de a növényekre is vigyázni kell,megfelelő minőségű víz kell,egy szűrő akár 20-30 ezer is lehet vagy több. Több hónap utánaolvasás után tarts csak halakat.


Amúgy egyszerű,figyelj oda :D Ha nyitva van az ablak,a papagáj legyen bent,ha csukva akkor pedig kiengedheted.


VISZONT egy papagájjal is megfelelően kell bánni,nem csak játszani kell vele. MIELŐTT BÁRMIT TESZEL ,OLVASS UTÁNA!

2017. máj. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igazából még egyik sincs, ezért kérdeztem, hogy melyik lenne jobb, mert akkor ahhoz veszem meg a dolgokat.
2017. máj. 24. 16:44
 5/11 A kérdező kommentje:
#3 Köszi! Halakat már tartottam és egész jól boldogultam valük, csak amit Te is írtál, nem lehet velük játszani. Ez a bajom nekem is. :)
2017. máj. 24. 16:45
 6/11 anonim ***** válasza:
Rövid válasz magyarázat nélkül:papagáj
2017. máj. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#6 Köszi! :)
2017. máj. 24. 16:47
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 7 éves koromtól tartottam halakat (65 évvel ezelőttől). Később felnőtt koromban voltak madaraink is (zebrapinty. Van összehasonlítási lehetőségem. Ésszerűen berendezett akvárium (kevés hal, sok növény) nem kíván komoly odafigyelést, nem költséges. A halak akár napokig elvannak élelem nélkül. Egy szépen berendezett akvárium már önmagában a színhatások miatt is kifejezetten dekoratív lakásberendezési tárgy. Emellett az ember egy akváriumi hallal nem tud kialakítani olyan szoros érzelmi kapcsolatot, mint egy melegvérű, a halaknál magasabbrendű lelki életet élő társas lénnyel, madárral. Ennek a másik oldala az, hogy az állattartót jóval kevésbé rázza meg egy hal elpusztulása, mint egy madáré. A madár erősen piszkol, szétszórja az eleségét, ahhoz, hogy megfelelő életet éljen, valóban ki kell engedni a lakásban repkedni, különben az izomzata elsorvad. Közben azonban odapiszkol mindenhová a lakásban, folyamatosan takarítani kell utána. Folyamatosan biztosítani kell számára az élelmet és ivási lehetőséget, nem biztonságos egyedül hagyni egy lakásban napokra kalitkába zárva. Egy kézhez szoktatott madár pusztulása a gazdáját lelkileg megrázza. Az ablakra fel lehet szerelni kisszemű rácsot, ami a madár kirepülését megakadályozza. Ezek figyelembe vételével dönts.
2017. máj. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#8 Köszönöm!
2017. máj. 24. 17:46
 10/11 anonim ***** válasza:

Én papagájokat tartok, és a legfontosabb hogy társas lények, így mindenképpen párban kell gondolkodni. A bolti magkeverékek kritikán aluliak, többet ártanak a madárnak, mint használnak, és a napi kiengedés mellett is kell egy szobaröpde nekik. És hangosak :D

Játékról meg annyit, hogy csak az egyik papagájom szeret a vállamra mászni, de ha kézzel nyúlok felé azonnal támad, a másik a közelembe sem jön, csak amég berakom a helyére addig engedi amgát megfogni. A simogatás nem jó nekik, hiába terjedt el.

Úgyhogy előszőr gondold végig, hogy mennyi helyed lenne? Madarak mellett a szobanövényeket el lehet felejteni, mert nagyon sok mérgező, a maradékot pedig megeszik. :D

2017. máj. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!