Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni vakond ellen?

Mit lehet tenni vakond ellen?

Figyelt kérdés
Már napok óta túr a kertben és ma meg is próbáltam kiönteni, de nem jött össze. Hogyan kapjam el vagy űzzem el? Csak házi módszereket kérek. Nem akarok semmi bolti izét venni. Ti mit tesztek ilyenkor?
2017. máj. 28. 12:06
 1/2 anonim ***** válasza:
90%

Akkor nincs lehetőség.

Van vakondcsapda, de az pár ezres és sok kell.

Lehet talajfertőtlenítést csinálni, nem javasolt a kiskertben, az se ingyenes.

Van vakondháló pártízezerért, de azt le is kell tenni, de utána nem lesz többé vakond.

Patkányozó tacsi is jó, de az is drága és néha több vele a gond.

A házi praktikák nem érnek semmit.

2017. máj. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Agyafúrt kis dögök.

Néha, ha nagy a lyuk, azt kitágítom és hagyom, hogy az esővel barátkozzon, de sokszor betemeti még a 40cm mélyet is...viszont az eső átkergette a szomszédhoz:DDDD

Nem volt szándékos, de így sikerült...


Veszel lefolyócsövet, amelyből 30cm-es darabokat levágsz és csinálsz kis lengő lemezkéket-ajtókat a két végébe, amelyek csak befelé mozdulnak:


[link]


Elvileg ez hatásos.Viszont csak neten vehető, amiért a 800ft körüli összeg a posta miatt szépen ugrik többszörösre...

Én a 2 méteres csőből 6db-ot csináltam és 1,5 áráért;)

Tesztelés még folyamatban...

2017. máj. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!