Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi csípi a kisbabámat? Elég...

Mi csípi a kisbabámat? Elég gyakran veszem észre, hogy reggelre a 10 hónapos babám arcát megcsípi valami. Eddig szúnyogra gyanakodtam, de már úgy sejtem, nem az.

Figyelt kérdés
Legutóbb egymás mellett 2-2 pici piros csípás volt. Lehet pók? Mára meg a hajas fejbőrén vettem észre 2 pattanásszerű dolgot. Engem még nem csípett meg pók, nem tudom, az milyen. Vidéken kertesházban lakunk, ettől lehetnek állatkák a közelünkben. Egy szobában alszunk a babával, és érdekes módon, minket a férjemmel nem csíp meg semmi. Lehet, hogy a baba ágy rossz helyen van? Már minden nap átnézem az ágyát, de nem találok semmit. Mi lehet ez?
2008. okt. 16. 14:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy te nem veszed észre, téged is megcsíp az a pókica. Csak te egy igen fejlett immunrendszerrel rendelkezel, így észre sem veszed. A babó még kicsike, most alakul ki, most fejlődik az immunrendszer, így számára egy pókcsípés látványosabb.
2008. okt. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

SZia!

Nekem is volt ilyen, kb. 10 hónaposak voltak a fiaim,mikor minden reggel új" csípést"találtam rajtuk,de csak az arcukon. Elvittem orvoshoz öket,és azt mondta,kiütés,ez gyakori. Hittem is meg nem is,de hamar elmúltak, és nem vettem észre,hogy a kicsiket zavarná. Ez hetekig igy volt, előjöttek a pöttyök,majd elmúltak. Ma már egy évesek,és nem volt egy ideje ilyen.

2008. okt. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi, egy kicsit megnyugtattatok. Tudjátok, kicsi gyereknél, ha meglátunk egy foltot, máris valami "egzotikus gyerekbetegségre" gondolunk, de ha másnál is előfordult már ilyen, az megnyugtató...

Azért elgondolkodtam, hogy ENNYI pók mászkál éjjel a szobánkban?!!! :o

2008. okt. 16. 14:55
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
lehet csípés (pók és kisebb bogarak). mi is falun lakunk. nálunk az allergia kezdődött igy mindkét gyereknél.
2008. okt. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Lehet pók is, de előfordulhat, hogy ágyi poloskával álltok szemben. Ez esetben simán lehet, hogy csak a picit csípik, megfigyelt jelenség, hogy csak egy un. gazdát választ, akit csíp. Sajnos elég nehéz őket "tettenérni", mert csak este nyugalomban jönnek elő, amikor nincs mozgás. Nálunk kb. 3-4 hetente jelentek meg a csípések, 3-4 napig csíptek, aztán pár hét nyugi. Bőrgyógyász tudna segítséget adni, hogy a pöttyök csípések-e, vagy valamilyen egyéb bőrreakció (allerrgia), és ha csípés, akkor lehet felkutatni az okozóját, és esetleg szakember tanácsát kérni, hogyan írtható ki (tekintettel arra, hogy baba alszik a szobában, ahonnan ki kell írtani).
2008. okt. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
17%
Milyen állatok is ezek? (márhogy a babák)
2008. okt. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Pl.lehet bolha de az nyomokat hagy a lepedon,esetleg meg kell figyelni hogy nem e erzekeny valami etelre amit aznap kapott.
2008. okt. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!