Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Félsz a darazsaktól?

Félsz a darazsaktól?

Figyelt kérdés
2010. máj. 23. 15:58
1 2 3
 11/23 timido ***** válasza:
55%
én is nagyon félek tőlük. Mióta megcsípett, sikítva menekülök előlük. Amikor meg a közelembe van, képtelen vagyok mozdulatlan maradni. úgy érzem, muszáj szemmel követnem őket. :( :)
2010. máj. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Én nem félek. Kis koromban mindig nagy patáliát csaptam, ha mondjuk a strandon a közelembe jött egy. Mára megtanultam, ha nyugton vagyok, akkor körberepül, megnéz, megszagol, és továbbáll. Szerencsére nem használok parfümöt, így nem vonzom a szúrós, harapós rovarokat.
2010. máj. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Hát én nagyon félek tőlük, főleg azért, mert a saját lakásunkban sem vagyok biztonságban... Panelban lakunk a tizediken, tehát nincsen kert, ahonnan be tudnának jönni, és az olyan ablakokat nem szoktuk kinyitni, amin nincs szúnyogháló. Viszont valahogy a légkondin keresztül mindig bejönnek, és sose tudhatom, hogy mikor jön egy, de ha meglátom, akkor teljesen lemerevedek, aztán meg berohanok a szobámba, minden ajtót bezárok, és addig ki se mozdulok, míg szüleim haza nem jönnek =S Anya egyik nap vette volna fel az edényfogó kesztyűt, hát nem benne volt egy darázs?... Engem még nem csípett meg egyszer se, de már a szúnyogcsípésre is túlreagál a szervezetem, hát még egy darázsra hogy reagálna...
2010. máj. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Én néhány éve rettegek tőlük. Kertes házban élünk, bár Bp-től néhány km-re, mégis vidéken. Sok a darázs, évente legalább egy csípést összeszedünk fejenként. 2-3 éve indultunk valahova. A kerti ruhaszárítóról lekaptam a blúzomat, belebújtam, persze benne volt egy darázs, három helyen csípte meg a derekamat. Hánytam, szédelegtem, reszkettem egész délután (nem a pániktól!). Azóta kétszer csípett meg darázs és mindkétszer hasonlóan rosszul lettem (egyszer nem volt ennyire komoly, de hányingerem volt és nagyon gyengének éreztem magam), pedig ittam calciumot. Leszögezem, nem vagyok hipochonder, sőt, inkább hajlamos vagyok mindent elbagatelizálni. De az egyik rosszullétem után nem sokkal volt egy műsor a tv-ben a darázsallergiáról, na azóta rettegek, nehogy nálam is ilyen komolyra forduljon a helyzet.
2010. máj. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Én azóta félek tőlök amióta rámzállt kb 4db és 3 éves voltam.. nem csíptek meg de azóta félek tőlüük
2010. máj. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
utálom őket...rühellem...4 éves koromban ráléptem egy lódarázsra .
2010. máj. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
én nagyon félektőlük :(
2010. máj. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Én rohadtul. Órákon meglátok egyet, körbefutom a tanárt. :D

Egyszer csípett meg, kiakartam menteni a vízből, csak hát a víz kifolyt a kezemből, a darázs meg megcsípett.

De sosem bántom őket.

2010. máj. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
egyszer voltunk apával meg haverjának a fiával kirándulni. Még kisebb voltam ilyen 10éves kb ( egyébként én lány vagyok ) Nagyon kellett pisilnem :D úgyhogy elmentem a nagy gazba hogy ott majd elintézem. Természetesen egy hatalmas darázsfészek mellé léptem, 10+ csípésem volt a két bokámon. ( Ha jól emlékszem 14 ) Sikítoztam, sokkot kaptam.. Ők meg csak néztek, nem tudtak mit csinálni, a srác jól ki is röhögött :S aztán apának ölbe kellett kocsiba raknia, mert úgy feldagadt a bokám hogy nem tudtam menni. Hazahoztak, már tök lázas voltam meg minden, anya orvost hívott. Végülis csak nagy dózisú kálciumot kaptam, meg valami allergiaellenes gélt, úgyhogy ezt megúsztam, a doki szerint akkor ellenállt a szervezetem de könnyen lehet hogy allergia alakul ki így akár egy darab csípés is súlyos következményekkel járhat. Azóta borzasztóan félek tőlük, ha meglátok egyet összekucorodok és úgy ver a szívem hogy majd kiesik a helyéről. Igazából mások erre csak azt mondják, hogy hisztis kislány fél egy buta kis bogártól, de inkább leszek félős, mint halott :)
2010. máj. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
be vagyok sz*rva tőlük xD
2010. máj. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!