Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen állatom legyen?

Milyen állatom legyen?

Figyelt kérdés

Nemsokára szülinapom van és szeretnék egy háziállatot. Anyukámnak és nekem van pár feltételem:

-lehessen vele játszani vagy legalább meg tudjam szeretgetni

-kutya,macska meg az ilyenek nem jók, mert őket nem tudjuk itthon hagyni egyedül mert a harmadikon lakunk és napközben nem vagyunk otthon

-papagáj sem lehet, mert az túl hangos, apa meg kikészül tőle

-ne legyen túl kicsi mint például egy futóegér, mert az el fog veszni nálunk...


Normális válaszokat kérek csak!!!


Eőre is köszönöm a kommenteket és hogy végig olvastátok!


2017. aug. 13. 11:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nyuszi, Csincsilla, Tengerimalac?
2017. aug. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
Hat akkor tulajdonképpen szinte minden állat kilőve.
2017. aug. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Esetleg Degu, Hörcsög vagy Hal?
2017. aug. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Plüss maci?

A macsek egyébként elvan a harmadikon,napközben a panelban,mert általában csak eszik-alszik. Egyik ismerősöm 4 maine coont tart,panelban.

A tengerimalac az tud hangoskodni rendesen,szóval akkor már inkább nyúl,csincsilla,ahogyan írták is.Esetleg fokkal kisebb degu.

2017. aug. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
A macskát miért zártátok ki az miatt hogy nem lehet otthon egyedül? Egy macska van el legjobban egyedül egy lakásban, tapasztalatból mondom. Simán átalussza nálunk is az egész napot amikor dolgozunk, és akkor élénkül fel amikor délután hazajövünk. Én a helyedben macskát vállalnék.
2017. aug. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönök minden kommentet bár a másodikkal nem lettem kisegíve..


A nyuszin még gondolkozok.

2017. aug. 13. 11:15
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ööö kb semmi. A kisállatokkal nem igazán lehet játszani, a szeretgetés meg vagy igen vagy nem, de inkább nem engedik, mert nem szeretik. Tehát pl.: egy nyuszi nem olyan, hogy ahogy nekem kedvem van akkor oda megyek zaklatni, és simogatom meg ilyenek. :D Ők lassan engedik közel magukhoz az embereket, és csak annyira amennyira ők akarják. A degukról, hörcsögökről, tengerimalacokról nem tudok nyilatkozni, de tudtammal a tengerimalac hangos. :D Ráadásul náluk figyelembe kell venni azt is, hogy éjszakai állatok, tehát pl.: a nyuszinál, ha nincs napközben eleget kint, akkor este megkezdi a szegény sanyarú sorsú bezárt nyúl előadást, és randalírozik. :D Nem lehet tőle aludni.


Nyúl és kutya tartóként mondom, hogy a nyúllal nehezebb, úgyhogy én őt a helyedben ki is zárnám. Folyamatosan figyelni kell a wc-jét, mert nagyon könnyen bélleállásuk lehet, ami órák alatt végzetes a számukra ( és itt jön plusszban az is, hogy ha észleled, hogy baj van EGYBŐL rohanni kell olyan állatorvos, aki ért a nyuszikhoz, ebből meg nincs túl sok...ráadásul a nyuszit nem fogja érdekelni, hogy vasárnap este van, vagy épp karácsony, ő akkor is lehet beteg, és menni kell venni orvoshoz). Sokat kint kell lenniük, így a lakást nyuszi biztosra kell csinálni, tehát kábelek nem lehetnek kint, stb. Ha nem sikerül egyből a szobatisztaság, akkor szétfogja bogyózni a lakást. De igazából nem is ez a baj vele, hanem az, hogy te gyerekként úgy gondolsz a nyuszira, hogy cuki, ölbe vehető, puszilgatható kis szeretet bomba. Sajnos a legtöbb nyusz nem ilyen. Alig akadt olyan aki szeret ölbe lenni. A kézhez szoktatás -ha a tenyésztő nem szoktatta őket kézhez - nagyon sok idő. Úgy hogy én nem javaslom.

2017. aug. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
43%
iylen feltételek mellett aranyhal maximum..
2017. aug. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az aranyhalnak 200 literes akvárium kell és semmit nem lehet vele kb foglalkozni szóval nem valószínű hogy egy halba a kérdező hozzáértés nélkül ennyi pénzt feccölne.
2017. aug. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
vannak kisebb aranyhalak is azért egy 5 literesben is elvan.
2017. aug. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!