Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi történne általánosságban,...

Mi történne általánosságban, ha egy növényevő emlős gyomrába húst erőltetnének?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy minden állat belső felépítése más(növényevőké is), annak függvényében, hogy mit eszik

Arra lennék kiváncsi, hogy tudományos értelemben mi történne, ha valahogyan hús kerülne a gyomrukba/bélrendszerükbe, hogyan reagálná le a szervezetük?


2017. szept. 1. 19:15
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
0%
Miért csinálnának halliszt pótlót, ha a hallisztet kihányják vagy csak úgy "átmegy rajtuk"?
2017. szept. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
0%

Cáfoljon meg már valaki, főleg te első.

Milyen források alapján írtad a válaszod?


Az én forrásom Mézes Miklós prof írása. (aki egyébként az MTA doktora) Egyébként én személyesen nála vizsgáztam takarmányozástan tárgyból.


A kihányás is fura dolog, mert a kérődzők "kihányják" (=felöklendezik, felböfögik)az elfogyasztott takarmányt, hogy újrarágják és lenyelik.

A ló pedig a nyelőcső-gyomor anatómiai sajátosságai miatt fizikailag képtelen a hányásra.

2017. szept. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!