Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen háziállatot tartsak? 15/L

Milyen háziállatot tartsak? 15/L

Figyelt kérdés

Szeretnék háziállatot tartani.


Iskolába járok, tehát nem tudom az egész napot rá szentelni, viszont 3 óra fele hazaérek, utána tudnék vele foglalkozni.

Esetleg reggel, 5óra után, van mikor nem tudok aludni.


A szobámban tartanám.

Sok állatom volt ezelőtt, szóval nem ő lenne az első. :)

Van rá pénzem is, tehát mindene meglenne, ami kell, utána is olvasok rendesen persze.


Eddig patkányra gondoltam vagy szakállas agámára.

Viszont az agáma az kiskorában csak tücsköt, egyéb rovarokat eszik és utána is benne van az étrendjében, azokat pedig nem tudom folyamatosan beszerezni, sem tenyészteni.

Ezért gondoltam a patkányra.

Még nem vagyok biztos benne, anyám nem nagyon szereti őket.


Ajánlanátok nekem állatokat, amiket a szobámban is tarthatok?


Köszönöm! :D



2017. szept. 9. 13:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%

Mit szólsz a törpenyúlhoz? Nagyon intelligensek, nyugodtan ki lehet őket engedni a szobában (ha gondoskodtál arról, hogy ne legyen elöl kábel, amit megrághat), és szobatiszták is, mivel mindig ugyanoda végzik a dolgukat. :)


(semmiképp se kisállatboltból vegyél, ha nyuszi mellett döntesz, keress egy tenyésztőt)

2017. szept. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
44%

Nyúl, hörcsög, tengerimalac. Madarak esetleg.

Célszerű legalább kettőt venni bármelyikből, mert mindegyik erősen társas lény, ketten már szépen elfoglalják egymást ameddig nem vagy otthon. (Illetve a malac és a hörcsög éjjel aktív, szóval ha szar alvó vagy nem ajánlom hogy egy helyen éjszakázz velük)

2017. szept. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
törpenyúl,tengerimalac.Ezelből 2 kell,ha esetleg horcsogit veszel akkor belőle csak egyet.
2017. szept. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Tengeri malacom már volt, ők nagyon hangosak voltak.


Hörcsögöm is volt, ő a a szobámban lakott, nem zavart este. Most egy halam van, így kicsit fura, mikor hangokat hallok felőle.... .-.


Régen szedtem össze gőtéket(lárvákat) is, ebihalaim is voltak, békaként elengedtem őket, tehát nem idegenkedem az egzotikus állatoktól sem. :DD


Ilyeneket is ajánlhattok. :))


Egyébként a nyuszira én is gondoltam, valahogy nem nagyon engedik a szüleim. :/

De még az sem veszett ügy! :DD

2017. szept. 9. 14:12
 5/15 piriiiii ***** válasza:
Kígyó, sikló? Bár azt nem annyira tudod szeretgetni. Vagyis attól függ. Gekkó? Azok nagyon kis cukik. :)
2017. szept. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 piriiiii ***** válasza:
A macskákat szereted? Az is jó választás.
2017. szept. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

A gekkó nem rossz ötlet! :D

Utána nézek az igényeiknek.


Siklót tudnék vásárolni ismerőstől, viszont túl nagyra nőnek, nem tudnám úgy gondozni, hogy az neki jó legyen. :)


Macskánk van kint 2 kandúr, de ők kintimacskák, eljárkálnak, nem szeretik a simogatást.

Kutya, macska házban nem lehet.

2017. szept. 9. 14:22
 8/15 anonim ***** válasza:
Miért nem foglalkozol a már meglévő állataiddal akkor?
2017. szept. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Hahh! Már vártam az ilyen válaszokat...:D

Ahogy írtam, KINT van két macskánk, akik ELJÁRKÁLNAK és NEM szeretik, ha simogatják őket. Elvannak, mászkálnak, etetjük őket. Néha megsimogatjuk, de arrébb mennek.

Van, hogy leülnek mellénk, de egyebet nem tűrnek.

És nem tudom, hogy újat mondok-e, de egy aranyhalat nem lehet kivenni az akváriumból a szőnyegre, sem simogatni. ;)

2017. szept. 9. 16:51
 10/15 anonim ***** válasza:
Hát szelídítsd meg azokat a szegény macskákat.
2017. szept. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!