Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A természettel, de főleg...

A természettel, de főleg állatokkal szeretnék majd foglalkozni. Milyen lehetőségeim vannak, mire van a legtöbb kereslet? Mik a bérezések általában? Többi lent!

Figyelt kérdés

Most kezdtem a gimnáziumot,és szeretnék vele tisztában lenni.Nagyon céltudatosan döntöttem,és már tudom,hogy a természettel szeretnék foglalkozni,illetve főképpen állatokkal,de másra is nyitott vagyok.Tudom,hogy ilyen képzések vannak:

-állatorvosi asszisztens

-állatkerti állatgondozó

-lovas sportoktató

-lovas sportedző

-lovász(ez nem nagyon szeretnék lenni,mert ha lovakkal foglalkoznék,akkor már inkább oktató lennék)

-lóápoló(ezzel ugyanígy vagyok mint a lovásszal)

-belovagló

-ménesgazda(ezt egyetemen lehet elvégezni)

-növényorvos

Ezeknél mik a lehetőségeim?Ezeknél melyik kapja átlagosan a legmagasabb bérezést?Ezek közül melyikre van átlagosan a legnagyobb kereslet?A lovast tudom,de azon kívül a többinek mik a feladatai?(a többit is tudom,de kiegészítésekre lennék kíváncsi,hogy a főbb feladatköreiken kívül,még miket szoktak tőlük kérni,és vagy elvárni)

Ezeken a képzéseken kívül,még milyen természettel kapcsolatos képzések vannak?(főleg állatokkal,de más is szóba jöhet,más is érdekel,és nyitott vagyok minden természettel kapcsolatosra)

Ezeken kívül mik a lehetőségek?Ezeken kívül más képzésekre esetleg amit én nem írtam milyen bérezések vannak,és ezeken kívül más képzéseknél,melyikre van a legnagyobb kereslet?



Ez a téma engem nagyon foglalkoztat,és már most szeretnék vele foglalkozni,hogy mire odaérek,ami tudom,hogy hosszú,és nehéz idő,addigra képben legyek a dolgokkal,és legyenek céljaim,és vagy elvárásaim saját magamtól.


Illetve legalább két képzést szeretnék elvégezni,hogy képzettebb legyek,illetve több lehetőséget kapjak.

Külföldi lehetőségek is érdekelnek,de legfőképpen belföldiek.


Előre is köszönöm,aki válaszol a kérdéseimre,és egy két tanáccsal,vagy véleménnyel,illetve információval szolgál a számomra.



2017. szept. 11. 16:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én egy állattenyésztő és állategészségügyi technikus képzést végeztem el, ami elég sok mindent magában foglal. Állattartó telepekre bármikor felvennének, ám ez sokszor nagyon kemény fizikai munkával jár (már a gyakorlat is nehéz volt), és egyáltalán nem fizet jól. Ilyen helyen örülhet az, aki 100ezret keres. Kár, mert szívesen csinálnám, de ennyi pénzért... :( Állatkertben is voltam gyakorlaton, ezzel a végzettséggel oda is felvennének. Itt már jobb kicsit a fizetés, de szintén sok a munka, nem csak az állatokat kell rendben tartani, hanem a környezetet is. Meggazdagodni ebből sem lehet, de ha valaki szereti csinálni, akkor megéri. :) Elvileg az én végzettségemmel lehetnék állatorvosi asszisztens is, én leginkább ezt az irányt ajánlanám neked. Ha sikerül egy jó klinikára kerülnöd, akkor elég sok pénzt kaphatsz. Persze itt is rengeteget kell dolgozni. Te leszel az aki fogadja a gazdikat, időpontokat ad, de az is, aki műtétnél asszisztál. Ezt tartom a legcélszerűbbnek. Nagyon érdekes munka, meg kell hozzá edződni mentálisan, de jó. :) Lovas szakokról annyit, hogy nekem sokáig dédelgetett álmom volt lovakkal foglalkozni, de az iszonyú kevés fizetés és a sznobság miatt elment a kedvem. Hacsak nem lesz egy saját lovardád, nem fogsz túl sokat keresni. Ezt is annyira szívesen csinálnám, dehát... :( Talán még edzőként tudnál érvényesülni. Teljesen más a helyzet, ha külföldről beszélünk, mivel ott még egy fejő is keres annyit, hogy tisztességesen megélhessen belőle. Ha gondolkozol külföldi munkavállalásban, akkor igazából bármi szóba jöhet. Ez csak az én véleményem, nyilván tanuld ki azt, amihez a legtöbb kedved van, amit a legjobban szeretsz. :)
2017. szept. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.Igen,tudom hogy nem fizet túl sokat az állatgondozói terület,de nyilván ezeken kívül vannak más képzések is,és ezekre lettem volna kíváncsi,hogy melyiket éri meg és miért,mik bennük az érdekességek,egy egy munkában,stb..
2017. szept. 11. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!