Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az állatorvosok miért nem...

Az állatorvosok miért nem szoktál elmagyarázni a kezelést?

Figyelt kérdés
Gyakran hallom hogy az állatorvos csak beadta a szurit, a tablettát, a cseppet az állatnak, miután megállapította a tünetet, de nem mondja meg hogy mi az, esetleg hogy antibiotikum, erősítő stb. Velem is előfordult már, kicsit hülyének éreztem magam amikor rákérdeztem hogy amúgy mégis mit adott be az állatnak? Úgy gondolom az lenne a normális hogy megállapítja a tünetet és elmondja mit fog tenni, mit ad be neki. Persze nem mindig van így, de nagyon gyakran csinálják ezt és nem csak a mezei állatorvosok, hanem klinikán is.

2017. okt. 9. 17:59
1 2
 1/18 anonim válasza:
90%
Hülye magyar orvos szokás, nem az van mint Amerikában ott elmagyarázz az orvos hogy mit miért csinál itt meg még nem nagyon divat. Mindig hencegnek azzal, hogy milyen jó a magyar egészségügyi képzés, de ezt a beteggel kommonikálás szokását még nem sikerült átadni.
2017. okt. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
42%
Az állatorvoslás meglehetősen tudás-hiányos tudományág, hiszen rendkívül sokféle állattal dolgoznak, miközben mindezekre az állatokkal kapcsolatban nagyon kevés, tudományosan igazolt ismeret áll rendelkezésre. Alapvetően az egyetemen a főbb haszonállatokkal kapcsolatos állatorvoslási ismereteket tanulják meg, a hobbiállatokra vonatkozón meg csak felszínesen. Gondold meg, hogy még az emberorvoslás sem tekinthető tökéletesen kimunkált területnek, újabb és újabb betegségeket, kórokozókat írnak le, egyre több gyógyszert fejlesztenek ki és mégsem tudják meggyógyítani az embereket. Az állatorvosi kutatásokra sokkal kevesebb pénzt fordítanak, mint az emberorvosi kutatásokra és amit ráköltenek, annak zömét a haszonállatokra, hiszen csak onnan tud befolyni a gazdaságba az a pénz, amit rá kellene költeni. Eleve feltételezik, hogy az állat gazdája tanulatlan tahó, ha meg udvariasak, akkor semmitmondó magyarázatot adnak, mert ők sem ismerik kellő mélységben a dolgokat.
2017. okt. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
26%

Helyzetfüggő.

Lehet azért, mert lenéz/hülyének néz téged, lehet szimplán bunkó, vagy csak vaktában lövöldözik és mga se tudja, mit csinál.

2017. okt. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%

Nekem eddig ilyen állatorvossal nem volt dolgom.

Amúgy én azt tapasztaltam, minél nagyobb a hely, annál inkább futószalagos a dolog, tehát annál kevesebbet törődnek az állat betegségének lefolyásával / utógondozással és a gazdival is (esetleges kérdések stb.)

Háromszor voltam "csili-vili-menő" helyen, az állatorvosok hozzáállása valóban mindkét helyen kifejezetten rossz volt. Szívesebben járok "mezei" rendelőkbe - más kérdés, hogy ha valami speciális baj merül fel, akkor muszáj elmenni speciális rendelőkbe is.

2017. okt. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
Mikor beteg volt a kutyám, ő is kapott 3 szurit, de nem mondta el mit, azt se, hogy mi lehet a baja. Mivel nagyon megvoltam ijedve, nem kérdeztem semmit. Én sem értem miért van ez, miért nem magyarázzák el.
2017. okt. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Igazából nem az orvosok hozzáértését firtatom, feltételezem nem lúdért kapta a diplomáját és elhiszem hogy azt képzeli hogy nem mondana nekem semmit egy latin vakcina név, de annyit azért elmondhatna hogy "ez antibiotikum, ez a másik pedig a görcseit szünteti meg". Nem várok többet tőle, én általában azért rá szoktam kérdezni hogy mi micsoda, volt már hogy sovány mentett állatot vittem dokihoz, adott neki egy rakat szurit én meg csak pislogtam hogy oké hogy ez segít neki de azért mégis mik voltak ezek.
2017. okt. 9. 19:17
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én addig kérdezgetek, amíg nem tudok mindent részletesen, különben hogyan is érthetném mi történik? Bár a mi állatorvosunk szívesen válaszol, még arra a kérdésre is ami talán hülyeségnek tűnik. Természetes, hogy kérdez a gazdi, hiszen ő nem orvos, ezért viszi a kedvencét a rendelőbe.
2017. okt. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Én külföldön élek, itt is ez van, ez nem csak magyar szokás, sajnos. Szerintem azt feltételezik, hogy úgysem értenénk.
2017. okt. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Aki az én orvosom alapból is szívesen válaszol mindenre, bár ő is hajlamos elfelejteni megmondani hogy mi micsoda, akár csak egy fülatka esetén a felhelyezett spot onnál, én fülcseppet saccoltam hogy azt fog adni, és ő rátette a spotot, nem is mondta volna magától hogy ez az atkára van, simán gondolhattam volna ha nem kérdezek rá hogy csak a szokásos élősködők elleni védelem része.
2017. okt. 9. 19:25
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

"Alapvetően az egyetemen a főbb haszonállatokkal kapcsolatos állatorvoslási ismereteket tanulják meg, a hobbiállatokra vonatkozón meg csak felszínesen."

Ez nagyon nem így van kb 40 éve, amióta ennyire elterjedt a hobbiállattartás.

2017. okt. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!