Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A magyar vizsla kutya hogyan...

A magyar vizsla kutya hogyan viszonyul a házi nyúlhoz? Bántaná a nyulat? Össze lehet őket barátkoztatni vagy nem?

Figyelt kérdés
2010. máj. 29. 20:24
 1/3 anonim válasza:

Az attól függ, hogy együtt nőtt-e fel vele..ha igen akkor nem igazán lehet probléma..amennyiben nem, akkor elég valószínű hogy potenciális zsákmánynak fogja tekinteni vadászkutya lévén, de ha csak játszana vele, mert nem ismeri akkor is nagy az esély rá, hogy kárt tesz a nyúlban...

Az én rottweilerem például együtt nőtt fel a törpenyulammal és nagyon jól megvannak azóta is...

2010. máj. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ha cska nem munkavonalú kennelből veszel vizslát,akkor köze nem lesz már a vadászkutyákhoz... Viszont vadásztösztön minden kutyában van,szóval szerintem megkajálhatná.
2010. máj. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Gyöngyös80 válasza:

Üdv,

Nekem is vizslám van, az előző kutyám is az volt, és került melléjük macska/csincsilla és ment az összeszoktatás. A macska megvédi magát,de amíg a csincsilla zsákmányállatként viselkedett(eliramodott), addig nagyon kellett figyelni rájuk, mert ösztönösen rámozdul.De ha mindkét állat megszokja a másikat nem lesz gond

2012. jan. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!