Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Akinek nincs pénze megvenni a...

Akinek nincs pénze megvenni a több ezer ft/ kg állat eledelt, az ne is tartson állatot, és rossz gazdi?

Figyelt kérdés
2010. jún. 1. 14:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
74%

Ha nincs pénzed etetni az állatot, akkor ne.

Nem azt mondom, hogy csak a táp jó. Csak valószínűleg az a legolcsóbb elfogadható színvonalú eledel.

2010. jún. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
73%
mi 2000 Ft/15 kgos Fressnapfos kaját veszünk....a kutyáink egészségesek ;)
2010. jún. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
33%
én annál undorítóbbat el sem tudok képzelni amikor pl a kutya éhezik, meg moslék kaját adnak neki minden zsíros, cafatos húsokat, meg ááá. tudom hogy nem mindenki engedheti meg magának hogy a rendes eledelt vegye meg stb , de akkor valóban ne tartson állatot.
2010. jún. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
65%

Ha tudod, hogy nem lesz elég pénzed arra, hogy mindent meg adj neki (ezalatt nem a legdrágább tápokat értem, hanem csakis az alapokat) akkor ne tarts állatot, vagy tarts olyat ami annyira nem igényes. Pl ha egy kutyának nem tudsz ételt venni, akkor az oltásait se fogod tudni megvenni, azzal pedig a kutyának ártasz.

Egyébként a kutya nem luxusárú, én speciel elítélem azokat akik már-már aranyban fürdetik. A kutya nem ezért lett háziasítva...

2010. jún. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát i farháttal és táppal etetjük. De ha tényleg nincs pénzed, ne tarts! Max ölebet. Neki tovább kitart a táp.
2010. jún. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
A legidősebb cicánk 12 éves. Amikor kicsi volt, még nem volt ekkora divat az állateledel, ugyanazt ette, amit mi. Azóta már 6 cicánk van, mivel maradékkal ennyi macskát képtelenség jóllakatni, konzervet kapnak, de a legidősebb máig inkább házi kaját eszik, sokkal jobban szereti. Ha lehet választani akár kelkáposztafőzelék és macskaeledel között, egészen biztosan az utóbbi marad érintetlenül a tányéron. Szóval ha csak egy-két állatod van, és nem egy egész állatkerted, akkor boldogan felnőnek konyhai maradékon is. Én azt vettem észre, hogy itt sokan egyszerűen presztízskérdést csinálnak az állat gondozásából, nem csak az állat egészsége, boldogsága a fontos számukra, hanem hogy verhessék a mellüket, hogy ők különb gazdik másoknál.
2010. jún. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
84%
Ha normális táppal tudod etetni, akkor nem vagy rossz gazdi. Viszont szerintem akkor ne tarts állatot, ha nem tudod vállalni az egyéb felmerülő költségeket, pl. állatorvos. egy állat akármikor beteg lehet,adódhat olyan helyzet, hogy hirtelen sürgősen dokihoz kell vinni, ha erre nincs pénzed, akkor tényleg nem érdemes állatot tartani.
2010. jún. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
14:20 vagyok. Még annyit, hogy a maradékkal etetés nem azt jelenti, hogy a tányérokon maradt lerágott csontot, meg a hűtőben talált félig romlott, lejárt kaját adom a macskának, hanem hogy úgy számolok főzésnél, hogy neki is rendesen jusson.
2010. jún. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
84%
az úgy eszetekbe jutott, hogy egy állat 12-20 év felelősség? amikor mi befogadtuk a mieinket sokkal jobban álltunk anyagilag...azért mert most csórók vagyunk, nem fogjuk kidobni őket, van kajájuk, be vannak oltva, elvisszük őket dokihoz, legfeljebb több zsíros kenyér lesz a menüben, de utcára nem tesszük őket, mint sokan mások tették, amikor elvesztették a munkájukat...
2010. jún. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem a táp a lényeg, hanem hogy etesse. A mi kutyáink a táp és a zsíros, mócsingos cupák közül a cupákot eszik meg előbb és arra még soha nem fanyalogtak, de ha üresen kapnak tápot arra igen. Egészségesek, középkorúak.
2010. jún. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!