Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elenium elvonasa. 5-10 mg-rol...

Elenium elvonasa. 5-10 mg-rol 0-ra egy nap allat rossz. Meddig tarthat meg a elvonasi tünet?

Figyelt kérdés

sziasztok.


elöre bocs a betük miatt, nemet billentyüzetem van, van veszöket nem tudok irni :)


2008 januar 28 volt nekem kis gyomorbajom. szedültem, roszullet stb. akkor abbahagytam szedni a elenium-ot.


azelött olyan 1 1/2 evig szedtem a bevontt tablettat (5 mg/tabletta, napi 1-2 öt).


Nos, szerdan hagytam abba, szombaton mentöt hivtam mer remegett az egesz testem (2008 januar meg mindig). kb 3 hetig nem tudtam hogy ez ettöl van. akkor rajöttem. viszont nem akkartam elhinni hogy meg mindig elvonasi tünet. voltam szivdokinal, tüdödoki, gyomor/belemet megneztek, es persze agyamat mert szedültem alandoan.


dokinak NEKEM kellet mondani hogy talan elvonasi tünet mert egyik sem jött magatol ra. naja, legalabbis kaptam olyasmit mint a xanax, 0,5 mg alprozam es azt kellet kb. 2 honapig szednem csökentes kedveert. utana kezdödött csak az igazi gaz:


szedüles, mint ha mindjar roszul lennek, hanyinger, szivdobogas, belsö idegeseg, gyomor/bel fajdalaom, fejfajas csak hogy nehany dologt mondjak.


most mar 9 honapja nem szedek semmit. szerintetek meddig tarthat meg az egesz? doki mondta hogy kb 1 - 1 1/2 evig eltrathat.


otthon mennyire vannak raalva erre? nemet oldalakon mar talaltam segtsegetet de a tabletta megis magyar vagyis lengyel. talan többet tudtok mondani..


köszi


2009. jan. 21. 10:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt, hogy meddig tarthatnak az elvonási tünetek, nem tudom megmondani, de ha jól vettem ki a kérdésedből, te hirtelen próbáltad abahagyni, egyik napról a másikra. Na, ezt nyugtatóknál nem lehet, fokozatosan kell csökkenteni a mennyiséget (felezed, negyedeled), és ezt több hetes periódusokban. Még akkor sem biztos, hogy elkerülheted az elvonási tüneteket, mert én is jártam így (nem Eleniummal). Mikor már csak a negyedet szedtem, attól is rosszul lettem, ugyanúgy mint te. A legjobb, ha a leállást orvossal egyeztetve próbálod meg, ő meg fogja mondani a pontos adagolást. De ha te már 9 hónapja nem szeded, akkor biztos hogy nem elvonási tünetet érzel, hanem valószínűleg az alapbetegséget, (ami lehet depresszió, pánikbetegség, stressz), és azt kéne pszichoterápiával gyógyítani.
2009. jan. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Még az előzőt kiegészíteném egy szakmai leírásal erről:

"A gyógyszert a szükséges ideig kell alkalmazni (általában 4 hétnél nem hosszabb ideig). Huzamos alkalmazása hozzászokáshoz vezethet. A terápia hirtelen felfüggesztését kerülni kell, mivel az álmatlanságot, rossz közérzetet, zavartságot okozhat. A kezelést fokozatosan, orvosi felügyelet mellett kell a betegnek abbahagyni. Hosszú időtartamú, nagy dózisú klórdiazepoxid terápia hirtelen megszakítása különösen veszélyes lehet, mivel a megvonási tünetek ilyenkor sokkal intenzívebbek."

2009. jan. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hello,


en mar 1 eve nem szedem es mar 9 honapja semmi fele nyugtatot.


ahogy irtam 3 hetel miutan nem szedtem be semmit kezdtem a tafil al (hasonlo a xanax hoz). 0,5 mg 1-1-1 es szepen 2 honapig csökentettem. de szerintem az keves volt. most megegyszer nekikezdeni semmi ertelme.


most csak a kerdes hogy meddig tarthat meg ez a alando szedüles, roszullet, fejfajas, hanyinger stb..

2009. jan. 21. 14:02
 4/4 anonim ***** válasza:
Mint írtam a válaszban, a mostani tüneteid szerintem már nem elvonási tünetek, az ennyi ideig nem tarthat, max pár hétig. Valószínűbb, hogy szorongásos betegséged vagy pánikbetegséged van. Ez esetben sajnos szükséges lehet továbbra is gyógyszert szedni, de inkább antidepresszánst mint nyugtatót, a mostani depresszió elleni szerek eleve szorongáscsökkentő hatásúak is. Mindenképp pszichiáterrel kéne konzultálni erről.
2009. jan. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!