Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan hat a vermox tabletta?

Hogyan hat a vermox tabletta?

Figyelt kérdés

Megöli a férgeket, vagy csak kihajtja őket? Esetleg mindkettő?

Valahol cérnagilisztával fertőződtem meg és ezt írta fel az orvos.

Be is szedtem napi 2-t reggel és este 3 napon keresztül ahogyan felírták, de aggódom, mert most a 4. napon is ürült a széklettel és azok mozogtak..

Valamint folyamatosan csak ilyen 3-4-5 darab férget találok, pedig valószínűleg sokkal több van. Kezdek aggódni, hogy esetleg nem hat a tabletta.. 2 hét múlva ismétlés a gyógyszerből.

Szerintetek?



2017. nov. 27. 13:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ezt nem könnyű így leírni, hogy teljesen meg is értsd, így próbálom egyszerűbben vázolni. A biokémia és a farmakokinetika sem egyszerű dolog.

Gyakorlatilag a Vermox egy Mebendazol (szellemes név) nevű szerves vegyületet tartalmazó gyógyszer pár segédanyaggal. A segédanyagokat általában el lehet hanyagolni, kivéve, ha allergiás lennél valamelyikre.

A gyomrodban savas közeg van, ott a bélféreg sem él meg, de ott kezd el oldódni a tabletta. Utána jöhet a bélrendszer felső traktusa, ahol szép lassan kialakít egy egyenletesen eloszlott fázist, tehát a koncentrációja csökken, de az egész bélrendszerben megtapad. A bélférgek a bélbe jutó tápanyagot eszik meg, így tulajdonképpen ők azt eszik meg, amit te megeszel, így neked nem jut belőle valami sok. Viszont ők is élőlények és így van nekik rengeteg belső biokémiai folyamatuk. Ebből az energia termeléséhez az első, hogy a férgek emésztésében cukorrá bontott (azaz minél egyszerűbb szacharidokká, lehetőleg mono állapotban) tápanyagot a sejtek felé közvetítik a testnedveik, majd azokból a sejtek energiához jutnak. Ha ebből a folyamatból valahol kiszednél valamit, akkor elpusztulnának. Tulajdonképpen a hatóanyag ott hat a bélférgeknél, hogy a férgek sejtjeinél található tubulin nevű fehérje szintézisét blokkolja, így a férgek idő után nem tudják a megevett táplálékot a saját sejtjeik felé továbbítani és éhen halnak úgy, hogy saját magukat emésztik fel (erre mondják, hogy feloldódnak), míg a fiatalabb egyedek nem fejlődnek kis teljesen, és elhalnak.

A hatóanyag persze a férgek mennyiségével csökken, illetve a májban is kiválasztódik, nagyjábó 4 órás felezési idővel (bevett mennyiség 4 óránként a felére csökken).

Természetesen a férgek a széklettel kiürülnek és mivel nem túl gyorsan halnak meg és oldódnak fel, így továbbra is találkozhatsz velük a bélsárban.

Mivel a gyógyszernek nincs bélhajtó hatása, így ettől elsődlegesen kiváltott hasmenést nem okoz, de ettől még előfordulhat.

2 hét múltán azért célszerű megismételni a folyamatot, hogy az esetlegesen el nem pusztult férgek is elpusztuljanak. Persze ez nagyban függ attól is, hogy milyen mennyiségben vannak jelen a bélrendszeredben.

Ha nagyon sok van belőlük, akkor előfordulhat egy másik gyógyszer szükségessé válása. De ne aggódj. A gyógyszer hat, de ennek is idő kell. Legrosszabb esetben kapsz egy másik gyógyszert, ami vagy ugyan úgy féregölő, vagy kapsz hajtót. A kettőnek egyszerre nincs sok értelme, mert akkor a hatóanyag nagy részét is kiüríted.

2017. dec. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Azta!!

Köszi a tartalmas választ! Nagyon hasznos volt!

2017. dec. 6. 19:06
 3/3 anonim ***** válasza:

Végre valaki, aki értelmesen elmagyarázta, nem csak azt észt osztja :)

👍

2018. okt. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!