Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mik lehetnek ezek a macskán?

Mik lehetnek ezek a macskán?

Figyelt kérdés

Macsekomnak a fején napok óta éreztem egy kis csomót a fején, valami száraz kis seb volt a szőre alatt úgy láttam.Először azt gondoltam, kivakarta és annak a helye.Nos, ma látom eltűnt a kis seb, leesett, viszont a helyén nem a begyógyult bőre van, hanem egy pici területen véres neki és ott ki van hullva a szőre is.Most már nem kivakarásnak tűnik, nem tudom mi ez.

Máshol nincs neki.


Pár éve a hátán volt hasonló, egy pici területen kis volt a bőre sebesedve, vérzett neki.Kenegettük, ápolgattuk.Sokára múlt el neki, de azon a helyen is egy pici részen hiányzik a szőre azóta is és nem nőtt vissza.Akkoriban volt bolhás és állítólag az aseb lehetett bolha alergia.Most azonban tuti hogy nem bolhás.Amúgy benti cica sosem teszi ki a lábát csak az erkélyre, az erkélyen madarak, galambok is előfordulnak.Azoktól elkaphatott valamit (közvetve)?


Szóval ez a mostani sérülés mi lehet neki és mivel lehetne ápolni?


2017. dec. 7. 20:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Eleve állatorvoshoz kellett volna vinni
2017. dec. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
igen, madaraktól rühösséget, bolhát, tetvet, akár gombát vagy férgességet is összeszedhet. Nézesd meg mert elveszítheted a cicust is akár.....meg a macska ne szenvedjen már..
2017. dec. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehet pl. gombás fertőzés, amit ti is elkaphattok. Egyik jellemzője, hogy nem nő vissza ott a szőr, ahol volt (embernél sem!).

A megoldás: állatorvos.

2017. dec. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!