Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Amikor megérkezett a vadászgör...

Amikor megérkezett a vadászgörény, mennyi ideig hagyjam bent a ketrecben?

Figyelt kérdés

Nemsokára kapok vadászgörényt és már mindennek utána néztem, de azt nem találtam, hogy mikor "piszkálhatom" már. Mert nekem volt már több kisebb emlősöm és mindig mondták, hogy hagyjam bent egy két napig hadd szokja meg az új környezetet. De a vadászgörénnyel naponta játszani kell, úgyhogy mennyi ideig nem kéne hozzá nyúlnom?

A válaszokat előre is köszi


2017. dec. 25. 19:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem lényegtelen milyen állatod van, az első időkben minden állatot tilos zavargatni az új helyén. Lassan és fokozatosan kell magadhoz szoktatni.

Elsősorban élelemadással fog megszokni téged, azaz te adsz neki kaját ez neki örömforrás és ezzel köt össze.

Igen játszani kell a görényekkel, tegyél be neki a hatalmas ketrecébe sok játékot, hogy elfoglalja magát. De azt tanácsolom ne nagyon zavargasd így az elején.

2017. dec. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A görény pont nem az a hagyd bent egy-két napig a ketrecben kategória, mert attól csak még harapósabb lesz. Ha megérkezik a göri, akkor tedd be a ketrecébe, mutasd meg neki hol lesz a helye, de hagyd nyitva az ajtaját, hogy ha akar had másszon ki és fedezze fel a lakást. Ne nagyon piszkáljátok, csak üljetek le hozzá a földre és hagyd hogy körbenézzen. Persze figyeljetek rá folyamatosan, nehogy valamit leverjen, vagy felmásszon valahova és leessen stb. Vitaminpasztával csalogathatod magadhoz, hogy szokja meg a közelségedet.

Tenyésztőtől lesz a görény? Mert akkor könnyebb dolgod lesz a neveléssel mert legalább nem fog már harapni.

2017. dec. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Még valami, gondolkodj úgy mintha egy macskát vinnél haza magadhoz, őt se cseszed be rögtön egy ketrecbe. A görény is hasonló kategória. Ha elfárad a felfedezésben le fog valahova kuporodni aludni, utána meg lehet fogni és betenni a saját helyére.
2017. dec. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm sokat segítettetek
2017. dec. 26. 00:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!