Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha egy drága versenyló meghal,...

Ha egy drága versenyló meghal, azért még csinálnak belőle szalámit?

Figyelt kérdés
2010. jún. 4. 12:27
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

Miért érdekel ennyire ez a téma?

Az értékes versenylovakat megpróbálják az utólsó pillanatig életben tartani gyógyítani, még ha továbbtenyésztés céljából is.

Ha pl. esetleg tragikus balesetben, ellésben pusztul el akkor pedig a fehérje feldolgozó semmisítheti meg.

Ami az állat tömegétől függően 50-60ezer forintba kerül.

2010. jún. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:
Hát csak gondoltam ha már ki lehet emelni, kiemelem, hátha jönnek rá érdekes válaszok. Pl amit írtál. Mi az a fehérjeizé? Nem emlékszem már mit írtál, de nem akarok visszalépni megnézni, mert akkor ezt is újra kéne írnom. :D
2010. jún. 9. 00:16
 23/36 anonim ***** válasza:
Ki kellene másolni. [link]
2010. jún. 9. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:

Lényegében arról van szó, hogy megfőzik levesnek, kutya és macskakajába.


Hővel lehet fertőtleníteni, illetve nyereség csinálható belőle, a lényeg hogy ne maradjon fertőző, egészségre ártalmas, ne kerüljön dögkutakba, és ilyenkor még az elásás sem biztos hogy szóba jöhet.

2010. jún. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
Mivel elhullott állatból nem lehet emberi kaja, állateledel lesz belőle és egy ilyen felirat pl. a kutyatáps zacsin: állati fehérje 7 %
2010. jún. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

A versenylovaknál nem mindig a teljesítményről,hanem a gazda hozzáállásáról van szó.

Amerikában pl.egy klasszis lovat vágóra küldtek a gazdái anélkül,hogy próbáltak volna új otthont keresni neki.A tulajdonos házaspárt öröke eltiltották a versenylovak futtatásától etikátlan magatartás miatt.Nálunk ilyen nincs.Ősszel a lóversenypályákról kamionok indulnak az olasz vágóhídakra,tele olyan lovakkal,akik nem tudtak elég pénzt keresni egészségi ok vagy képesség hiánya miatt.Könnyen kerülhet közéjük versenyzésre alkalmatlanná vált jobb képességű ló is.Általában Olaszországban kerülnek levágásra,állatvédő szlengben "olaszországi társasutazást nyer"a halálkaravánba kerülő ló.

Ügető ménesből vágóra küldtek két pályarekorder anyakancát,hogy senki ne tudjon jó ivadékokat nevelni utánuk,ha már a ménesnek nem kellenek.

A törött lábú lovak sorsa szintén a gazdájuktól függ elsősorban:ha a kezelés többe kerül,mint a ló értéke,a pályán elaltatják a lovat(nem lelövik!).Pont most szombaton tört el egy hároméves telivér lába,már csak egy bőrdarab tartotta,elvérzett volna,rögtön elaltatták.

2010. jún. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
az a szombati, nemzeti vágtás dolog volt? Nem tudtam nézni, noha nagyon örülök magának a rendezvénynek. Kellett már egy nagy lovas és kézműves, vidékies országösszefogó kultúr és sportrendezvény, bár azért nem veszélytelen, nyilván..
2010. jún. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

Nem,ez aKincsem Parkban történt.

Bajal volt a ló neve,élete első versenye volt,3 évesen halt meg.

2010. jún. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

Már három évesen versenyeztették?

Nem kellett volna ezzel még legalább egy évet várniuk? Én úgy tudom, hogy a telivérek lassabb fejlődésűek, mint úgy általában a lovak, és hidegvérűből is csak egy-kettő létezik, amit már ilyen fiatalon lehet dolgoztatni.

Mindenesetre sajnálatos esemény :(

2010. jún. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

Utolsó!

De, várniuk kellett volna, de a galopplovak már 2 évesen is versenyeznek. Nekem emiatt nem szimpi csak a galopp :( Én díjugratok, itt szigorúan ki van várva a 3,5 - 4 év, míg belovagolják, és majd akkor megy versenyre. Szerintem ez a legjobb, galoppon kívül megvárják ezt az időt minden szakágban, ha jól tudom.

2010. jún. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!