Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Nő is lehet állatgondozó?

Nő is lehet állatgondozó?

Figyelt kérdés

Szeretem az állatokat , neztem allasokat allatgondozokent, de legfokepp ferfiakat keresnek...

Pl en lovasznak,lo gondozonak szeretnem menni...

De ugy hallottam h nagyon nehez pl a tragyazas stb..

Es inkabb ferfiakat vesznek fel..

Mi errol a velemenyetek?

Ebben szeretnek dolgozni de most kicsit szomoru lettem... :/

(L/23)


2018. jan. 15. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy lehet. Sok állás van nőknek. De egy gondozó nagyon keveset keres.
2018. jan. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sok női állatgondozó van.

Húgom is állatgondozó. Lovardában dolgozik. (Angliában)

Húgom azért ment ki Angliába dolgozni, mert otthon a lovardákban elvárták a szakmai tudás, és a hozzákapcsolódó iskolai végzettséget. Húgomnak nincs semmi olyan végzettsége ami az állatgondozással kapcsolatos. Csak imádja a lovakat. (velem ellentétben mert én félek tőlük) Angliában csak a gyakorlat ami számított. Így most mint írtam lovardában dolgozik. Mesélte, hogy mindent csinál, és bizony nem könnyű meló a trágyázás. Mesélte, hogy bár nem sokat esik a hó, de ha esik akkor a hólapátolás is a munka része. De imádja.


Otthon Magyarországon is tudsz állatgondozóként dolgozni, csak legyen végzettséged, gyakorlatod.

2018. jan. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Dolgoztam nőként lovardában, hát nem egy leányálom. Heti 6 nap meló, ünnepnapon, hétvégén is. 16 boxot lóra voltam egyedül, reggel 7kor etetés, majd szénázás, pár ló ment a karámba, aztán trágyázás, beszalmázás, délben megint etetés, lovak cseréje, délután lebogyózás (friss trágya összeszedése),
2018. jan. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Előbb elment..

Szóval ez mindennap, plusz mindig volt valami extra feladat, pl pályát gereblyézni, futószárazni, egy egy lovat lemozgatni , - 15 fokban vödörből itatni. És ezt esőben, hóban, fagyban, 35 fokban.. Nem is bírtam sokáig pedig stram gyerek vagyok. A fizu se volt sok, fél évet csináltam, de eléggé tönkrementem benne. Hajnalban keltem, este értem haza, a párom alig láttam, a lapátolástól/villázástól pattanó ujjam lett, amit majdnem műteni kellett, de aztán pár hónap alatt rendbe öttusa miután abbahagytam.

Amúgy nem rossz dolog, de csak olyan helyre szabad menni, ahol legalább 2-3 ember van erre a feladatra és nem éhbérért dolgoztatnak feketén.

2018. jan. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az állatgondozás igen is nőies munka. A probléma ott van hogy a profit hajsza olyan kihívások elé állítja a munkást, amit egy hölgy sok esetben nem képes végrehajtani.


Keress olyan állást és vagy ágat a szakmán belül ahol jobban gépesítettek a dolgok vagy van más aki megcsinálja az etetést, trágyázást, te pedig lennél mondjuk az oktató, vagy olyan aki megjáratja, tisztítja a lovat, esetleg az állatorvos iparban valami munka, állatkert, vadkert.

2018. jan. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!